Uncategorized

Uzsāk sociālu iniciatīvu nolūkā veicināt vietējo graudu realizāciju Latvijā0

Publicitātes foto.

AS “Hanzas maiznīcas” sadarbībā ar AS “Rīgas dzirnavnieks” un vietējiem zemniekiem ir uzsācis sociālu iniciatīvu ar mērķi veicināt vietējo graudu, no kuriem lielu daļu izved uz ārvalstīm, realizāciju Latvijā, informēja uzņēmumā.

Sociālās iniciatīvas laikā uz Latvijas rudzu laukiem plānots uzstādīt speciālas zīmes, kas apliecinās, ka konkrētajā laukā izaudzētie graudi tiks izmantoti maiznīcā rudzu maizes cepšanā. Pirmās šādas plāksnes jau ir atklātas Ikšķiles, Ropažu, Burtnieku un Daudzevas novados.

Kompānijā norāda, ka attiecīgā iniciatīva ir viens no veidiem, kā uzsvērt uz vietas izaudzēto vietējo graudu lomu Latvijas pārtikas ražošanā. Tas arī motivētu lauksaimniekus daudz vairāk dot priekšroku audzēt graudus pārtikai un realizēt tos kā izejvielu vietējiem ražotājiem. “Iniciatīva ir simboliska un ļauj apzināties izaudzēto graudu vērtību – ikviens garāmbraucējs vai garāmgājējs var sekot līdzi, kā laukā izaug rudzi, un apzināties, ka reiz no šī labības lauka graudiem tiks izcepta rudzu maize. Vienlaikus prognozējam, ka šāda iniciatīva sekmēs zemnieku ieinteresētību nodot savu produkciju pārstrādei vietējās dzirnavās, nevis eksportēt uz ārvalstīm,” teica “Hanzas maiznīcas” vadītājs un valdes loceklis Uģis Mihņevičs.

Saskaņā ar “Hanzas maiznīcas” sniegto informāciju iniciatīvai ir pievienojušās pirmās zemnieku saimniecības – zemnieku saimniecība “Kļaviņas” Burtnieku novadā, SIA “Ulbroka” Ropažu novadā, zemnieku saimniecība “Ziediņi” Daudzevas novadā un zemnieku saimniecība “Lauciņi” Ikšķiles novadā.

Jau ziņots, ka, saskaņā ar “Firmas.lv” datiem, “Hanzas maiznīcas” pagājušajā gadā strādāja ar 16,093 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauguši par 5,1% un bija 907 000 eiro.

“Hanzas maiznīcas” īpašnieks Somijas uzņēmums “Vaasan”, kurš ir starptautiskā Zviedrijas koncerna “Lantmännen ek. för” sastāvdaļa. Pašlaik “Hanzas maiznīcas” piedāvā apmēram 40 dažādu svaigās maizes produktu.

LA.lv