×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Uzsāks koncertu ciklu “Inese Galante un Draugi”

Foto - LetaFoto - Leta

Operdziedātāja Inese Galante piedalās preses brokastīs par "Summertime" festivālu un citām jaundibinātā "Ineses Galantes fonda” iecerēm.

Uzsākot jaunu koncertu ciklu “Inese Galante un draugi”, sestdien, 21. decembrī, Rīgas Domā notiks koncerts “Ziemassvētku prelūdija”. Koncertu cikls “Inese Galante un draugi” turpināsies nākamajā gadā ar koncertu sēriju Latvijas pilsētās. Uz koncertiem Inese Galante aicinās savus draugus – mūziķus gan no Latvijas, gan citām valstīm, kā arī jaunos talantus.

“Mēs zinām, ka cilvēki visā Latvijā mīl klasisko mūziku un mūsu mērķis ir to popularizēt, dodoties koncertos uz dažādām pilsētām. Tā būs arī lieliska iespēja uzstāties arī jaunajiem talantiem – viņiem koncerti ir kā lieli svētki,” uzsver Inese Galante.

Koncertā “Ziemassvētku Prelūdija” uzstāsies Inese Galante (soprāns), pie ērģelēm Aivars Kalējs, dziedās spilgtais mecosoprāns Bonita Haimena (Bonita Hyman) no ASV, čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffe) no Vācijas, kā arī kontratenors Sergejs Jēgers, jaunais talants – deviņgadīgais vijolnieks Daņiils Bulajevs un J.Mediņa mūzikas skolas zēnu koris.

Koncerta programmā būs J. S. Baha, G. F. Hendeļa, A.Vivaldi, Ā. Adāna, F. Šūberta, S. Franka, A. A. Loida Vebera skaņdarbi un Ziemassvētku dziesmas.

Ziemassvētku koncerta lielākā atbalstītāja, akciju sabiedrības “OlainFarm” valdes locekle Jeļena Borcova uzskata: “Mūzikai ir apbrīnojams dziedinošais spēks – tā spēj gan remdināt, gan uzmundrināt. Atbalstot Ziemassvētku koncertu, mēs palīdzam cilvēkiem veseļoties, gūstot alternatīvu terapiju tai, par ko ik dienas rūpējamies ar augstvērtīgiem medikamentiem”.

2014. gadā koncerti visā Latvijā, jubilejas festivāls un talantu konkurss

Pērn dibinātajam “Ineses Galantes fondam” ir daudz ieceru un plānu nākamajam gadam – līdz ar minēto jauno koncertu ciklu “Inese Galante un draugi”, tiek organizēts 10. festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”, tāpat iecerēts arī jauno talantu konkurss klasiskās mūzikas jomā.

Arī nākamgad fonds turpinās atbalstīt talantus – jaunajiem talantiem tiek dota iespēja uzstāties lielos koncertos, tajā skaitā Summertime festivālā, parādot savas spējas un sniegumu plašai publikai.

Ļoti svarīga fonda darbībā ir labdarība – vienmēr daļa koncertu biļešu tiek ziedotas labdarības organizācijām, lai cilvēki, kam mūzika ir svarīga, bet nav pieejama, varētu baudīt mūziku, koncertus, svētku noskaņu. Summertime festivālā labdarībai tika veltīts viens no koncertiem – pilnībā visas koncerta biļetes tika piedāvātas labdarības organizācijām, un cilvēki no visas Latvijas baudīja brīnišķīgu koncertu Dzintaru koncertzālē.

Par Fondu

“Ineses Galantes fonds” dibināts 2013. gada martā. Tā mērķis ir atbalstīt un veicināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu operas žanrā, latviešu nacionālās operas un mūzikas kultūras attīstīšanu un popularizēšanu Latvijā un ārvalstīs, kā arī klasiskās mūzikas un jauno vokālistu atbalstīšana, dažādu konkursu organizēšana un labdarības pasākumu organizēšana.

Fonda Goda Padomē darbojas Latvijas Republikas valsts prezidents Andris Bērziņš, bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, dziedātājs Aleksandrs Antoņenko, dziedātājs Sergejs Jēgers, uzņēmējs Arkādijs Suharenko.

Koncerta „Ziemassvetku preludija” viesi

DAŅIILS BULAJEVS, Vijole, Latvija

Daņiils mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 3. klasē. Vijoļspēli apgūst pie pedagoģes Neli Sarkisjanas. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad Daņiilam bija tikai 3,5 gadi. Piecu gadu vecumā sākās Daņiila mācības P.Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas Centrālajā mūzikas skolā, divās specialitātēs: pie Krievijas Federācijas Mūzikas un Mākslas locekles G. Turčaņinovas – vijoļspēles klasē. Pirmā publiskā uzstāšanās notika, kad zēnam palika 3,5 gadi, 7 gados Daņiils pirmo reizi uzstājās kopā ar simfonisko orķestri Krievijā. 2013.gada februārī Daņiils uzstājās kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. 2013. gada maijā Daņiils saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumu par izciliem sasniegumiem. Daņiils ir vairāku konkursu un festivālu laureāts.

BONITA HAIMENA, Mecosoprāns, ASV

Slavenā operdziedātāja Bonita Haimena dzimusi Ņujorkā.

Bonita Haimena iekarojusi skatītāju sirdis Eiropā un Amerikā, uzstājoties slavenākajos pasaules operteātros – La Skala (Milānā), Metropolitēna opera (Ņujorkā), Grand Thé?tre de Provence in Aix-en-Provence (Provansas Lielais Teātris,Francija) Karnegī Zālē un citur. Viņa uzstājusies koncertos kopā ar pasaules labākajiem orķestriem, kā arī piedalījusies konkursos, festivālos un citos klasiskās mūzikas pasākumos.

Bonitas Haimenas lieliskais aktrises talants kopā ar sulīgo, dziļo un apbrīnojami skaisto balss tembru dāvājis mūzikas mīļotājiem neaizmirstamus skatuves tēlus: Marija (Dž. Geršvina „Porgijs un Besa”), Ulrika („Masku Balle”) un Azučena („Trubadūrs”) Dž. Verdi operās, Suzuki (Dž. Pučini „Čo-Čo-Sana”), Kornēlija (J. F. Hendeļa „Jūlijs Cēzars”). Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt – B. Haimenas repertuārs ir ļoti plašs un daudzveidīgs, un ar katru gadu kļūst arvien interesantāks.

RAMONS JAFFE, Čells, Vācija

Dzimis Rīgā, Ramons Jaffe ar ģimeni 1971. gadā emigrējis uz Izraēlu, un tad 1974. gadā pārcēlies uz Vāciju.

Ramona solo karjera aizsākās jau studiju laikā, viņš koncertējis labākajās koncertzālēs Berlīnē, Leipcigā, Amsterdamā, Vīnē, Minhenē, Londonā, u.c.

Ne velti viņa čella skaņu tembra un izteiksmīguma ziņā salīdzina ar cilvēka balsi. Un tas pilnā mērā attiecas arī uz Ramona Jaffes māksliniecisko sniegumu – tas ir neticami spilgts, dziļš un pilnskanīgs. Un vēl – satriecošs temperaments. Tāda mūzika tiek uztverta ne tik daudz ar dzirdi, kā ar sirdi.

Ramons Jafee veltījis sevi arī kamermūzikai, piedaloties stīgu trio “Belcanto Strings” un “Mendelssohn Trio Berlin” (iepriekš zināms kā “Salzburg Piano Trio”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+