×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Uzsāks programmu gados vecāku cilvēku noturēšanai darba tirgū (2)

Foto - AFPFoto - AFP

Valdībā apstiprināta Aktīvās novecošanās stratēģija, informē Labklājības ministrija.

Tā mērķa grupa ir 50 gadus un vecāki iedzīvotāji, īpaši līdz pensionēšanās vecuma sasniegšanai, kuri saskaras ar ievērojamiem šķēršļiem iesaistei darba tirgū.

Plānots novērtēt gados vecāku nodarbināto iedzīvotāju spējas, prasmes un veselības stāvokli. Nepieciešamības gadījumā tiks izstrādāti individuāli atbalsta plāni uzņēmumu līmenī, ietverot darba vietu pielāgošanu, elastīgu darba formu ieviešanu, karjeras konsultāciju un apmācību iespēju nodrošināšanu, veselības uzlabošanas pasākumu īstenošanu, kā arī starppaaudžu prasmju nodošanas veicināšanu. Tiks nodrošināta sasaite ar pieaugušo izglītības pasākumiem, novirzot uz pieaugušo izglītības programmām nodarbinātos, kuriem nepieciešams celt profesionālo kvalifikāciju.

Plānots izstrādāt un veikt brīvprātīgus uzņēmumu auditus, vērtējot to darba organizācijas piemērotību gados vecāko darbinieku potenciāla izmantošanai. Izvērtēšanas rezultātā sniegs rekomendācijas un sagatavos plānu situācijas uzlabošanai, kā arī sniegs atbalstu tā īstenošanai.

Pasākumi provizoriski būs pieejami 2017.gada II ceturksnī. Līdz 2023. gada 31. decembrim atbalstu plānots sniegt 3000 gados vecākiem strādājošiem cilvēkiem.

Konceptuālais ziņojums izstrādāts, balstoties arī uz Pasaules Bankas pētījuma “Aktīvās novecošanās izaicinājumi ilgākam darba mūžam Latvijā” rezultātiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Galvenais nauda tika apguta izlietota.

  2. Dokuments priekš miskastes. Lasiju oriģinālā, secinājums- kā tā var nirgaties par pirmspensijas un pensijas cilvēkiem?Kā var tērēt laiku un naudu murgojumam, kurš nekad netiks īstenots? Dievs pasargā mūs no demogoģijas!

Draugiem Facebook Twitter Google+