Latvijā
Sabiedrība

Uzsākta pārbaude par lidmašīnas nosēšanos paaugstinātas drošības apstākļos 16

Foto – Evija Trifanova/LETA

Uzsākta pārbaude par lidmašīnas nosēšanos paaugstinātas drošības apstākļos lidostā “Rīga”, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Saistībā ar 17.septembrī aviokompānijas “airBaltic” lidmašīnas “Bombardier Q400” nosēšanos starptautiskajā lidostā “Rīga” paaugstinātas drošības apstākļos,Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs ir uzsācis izmeklēšanu, lai noskaidro notikušā tehnisko iemeslu. Satiksmes ministrs Uldis Augulis ir pieprasījis iesaistītajām institūcijām sniegt detalizētu informāciju gan par dienestu darbu un rīcību notikuma dienā, gan izmeklēšanas gaitu un rezultātiem.

SM norādīja, ka Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja veiktās pārbaudes mērķis ir noskaidrot situācijas objektīvos iemeslus, lai turpmāk sekmīgai un savlaicīgai novērstu jebkādus šāda veida notikumus aviācijas jomā. Tikai pēc rūpīgas izmeklēšanas varēs secināt, kāds bija iemesls paaugstinātās drošības apstākļiem un lidmašīnas tehniskajam stāvoklim. Minētā pārbaude nav saistīta ar atbildības noteikšanu.

Vienlaikus “airBaltic” informējusi Satiksmes ministriju kā kompānijas akcionāru un ministru, ka pārbauda visas lidsabiedrības rīcībā esošās “Bombardier” lidmašīnas, lai pārliecinātos par to tehnisko stāvokli un nodrošinātu turpmāko lidojumu drošību.

Savukārt satiksmes ministrs izteicis pateicību visiem situācijas risināšanā iesaistītajiem cilvēkiem. “Sekojot līdzi notikumu gaitai, man ir gandarījums par “airBaltic” lidmašīnas apkalpes pieredzi un profesionalitāti, veicot lidmašīnas nosēšanos paaugstinātas drošības apstākļos. Profesionāla, pieredzējusi un uzticama komanda aviācijas jomā ir ārkārtīgi nozīmīgs lidojuma drošības pamats, uz ko paļaujas ļoti daudz cilvēku. Latvijas nacionālā aviokompānija ir apliecinājusi savas komandas uzticamību un spēju rīkoties sarežģītās situācijās,” norādīja Augulis.

Viņš arī izteica pateicību par ieguldījumu situācijas risināšanā arī lidostas “Rīga”, gaisa satiksmes un drošības dienestu darbiniekiem par profesionālu darbu. “Tomēr pēc šobrīd veiktās incidenta pārbaudes rezultātiem varēsim detalizēti izvērtēt un secināt par turpmāk nepieciešamo pilnveidi gan iestāžu darbā, gan infrastruktūrā un aprīkojumā, lai, piemēram, šādā situācijā operatīvi atjaunotu lidostas darbību ikdienas režīmā un sekmētu efektīvu komunikāciju ar pasažieriem,” uzsvēra Augulis.

SM informēs sabiedrību par izmeklēšanas rezultātiem un priekšlikumiem darbības pilnveidošana, lai nodrošinātu lidojumu augstu drošības pakāpi.

Jau ziņots, ka starptautiskās lidostas “Rīga” skrejceļš sestdien, 17.septembrī, tika slēgts, jo tehnisku iemeslu dēļ, “airBaltic” reiss BT641 ar lidmašīnu “Bombardier Q400 NextGen” no Rīgas uz Cīrihi starptautiskajā lidostā “Rīga” veica nosēšanos paaugstinātas drošības apstākļos. Lidmašīnai bija radušās problēmas ar priekšējo šasiju.

Lidmašīnā atradās 63 pasažieri, no tiem divi bija bērni un viens zīdainis, kā arī četri apkalpes locekļi. Neviens lidmašīnas ārkārtas nosēšanās dēļ necieta.

Saistītie raksti

Apkalpe, kas nosēdināja “airBaltic” lidmašīnu, kurai bija radušās problēmas ar priekšējo šasiju, bija pieredzes bagāta, pauda “airBaltic” Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Savukārt Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs iepriekš teica, ka starptautiskajai lidostai “Rīga”, sagaidot nolaižamies “airBaltic” lidmašīnu ar priekšējās šasijas problēmām, tas ir bijis pirmais šāds notikums, un jebkurš gadījums, kad lidmašīna nolaižas bez visām izlaistām šasijām ir ļoti nopietns incidents.

LA.lv