×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Rīgā dažādu konfesiju dievnamu zvanu skaņas aicinās uz “Baznīcu nakti”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

4. SARĪKOJUMS
 Šovakar, 6. jūnijā, Rīgā pirmo reizi norisināsies kultūras pasākums "Baznīcu nakts". Tā laikā no pulksten sešiem pievakarē līdz pusnaktij vairāk nekā četrdesmit dažādu konfesiju baznīcās notiks pasākumi, kas aicinās iepazīt baznīcu kultūras un garīgās vērtības. Būs iespēja klausīties garīgās mūzikas koncertus, piedalīties ekskursijās un kopīgās lūgšanās.


Šovakar pulksten 17.50 visā Rīgā dažādu konfesiju dievnamu zvanu skaņas aicinās cilvēkus uz pirmoreiz rīkotu pasākumu – “Baznīcu nakts”. Tā laikā būs iespēja kopīgi lūgties par Latviju, noklausīties bezmaksas koncertus, aplūkot sakrālās mākslas pērles, iedzert tēju un pat uzspēlēt ar mācītāju domino.

“Baznīcu nakts” atklāšana notiks pulksten 18. Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā ar kopīgu ekumenisku tikšanos un svētbrīdi. Tiem, kuri vēlas gūt spilgtus iespaidus un neaizmirstamu garīgu emocionālo pieredzi, der ielūkoties programmā www.baznicunakts.lv, lai izplānotu savu maršrutu dievnamu apmeklēšanai. Tie būs atvērti līdz pat pusnaktij. Jāņa baznīcā videoprojekcijā varēs ieraudzīt kādu savu senci rīdzinieku, kurš darbojies šajā draudzē. Sāpju Dievmātes baznīca aicina piedalīties dievkalpojumā, kas notiek poļu valodā. Interesenti mudināti doties arī uz Mežaparku, Sarkandaugavu un Vecmīlgrāvi, Bolderāju un Āgenskalnu, kā arī uz Latgales priekšpilsētas dievnamiem. Daudzviet muzicēs Latvijā iecienīti mākslinieki – Haralda Sīmaņa priekšnesumu varēs dzirdēt Bolderājas luterāņu baznīcā, savukārt Mežaparka baznīcā uzstāsies mūziķis Goran Gora.

Lutera baznīcā Torņakalnā koncertēs Emīla Dārziņa jauktais koris diriģenta Artūra Ancāna vadībā. Mateja baptistu baznīcā (centrā) koncertēs vokālā grupa “Latvian Voices”. Vīlandes baptistu baznīcā uzstāsies Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla”. Pārdaugavā, Mārtiņa baznīcā, notiks Rīgas Gospeļkora koncerts. Iepazīt dejas meditāciju varēs Sv. Alberta Romas katoļu baznīcā; savukārt Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudze aicina apmeklēt bīskapa Boļeslava Sloskāna muzeju. Purvciemā Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca mudina aplūkot Ērika Pudzēna gleznoto altārgleznu, kas ir viena no vislielākajām Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+