×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. februāris, 2017
Drukāt

Uzspiež nomu pārdotai zemei. Iedzīvotāji saņem lielus rēķinus un slīgst parādos (36)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Rīgā zemes kopīpašnieks spiež piecu Raunas ielas daudzstāvu namu iedzīvotājus nomāt zemi zem viņu namiem, kas daļēji jau ir pārdota, piedevām samaksāt parādu par aizvadītajiem diviem gadiem.

Iedzīvotāji slīkst parādos

Raunas ielas 45/1. nama iedzīvotāja Inese Magdalēna Lauce rāda man apsaimniekotāja piesūtīto rēķinu, kurā par pagājušo gadu parāds par zemes nomu viņai aprēķināts 427,53 eiro apmērā. Raunas ielas 45/5. nama iedzīvotājai Velgai Vītoliņai parāds vēl lielāks – 594,93 eiro. Raunas ielas 45/2. nama iedzīvotāja Ieva Jurāne atklāj, ka aprēķinātais parāds jau sasniedzis 804,16 eiro.

Raunas ielas 45/4. nama iedzīvotāja Ingūna Riževa uzskata, ka viņus mēģina apkrāpt SIA “MP Fondi”, kam visa zeme zem namiem nemaz nepieder, bet tikai zemes domājamā daļa. Atsaukdamies agrāko zemes īpašnieku piedāvājumam, kādu daļu zemes izpirkuši namu iedzīvotāji, kļūstot par tādu pašu domājamo daļu īpašniekiem kā SIA “MP Fondi”.

Ap 20 dzīvokļu īpašnieki prasījuši policijā uzsākt kriminālizmeklēšanu pret SIA “MP Fondi” valdes locekli Vitāliju Dorofejevu un namu apsaimniekotāju – dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības “Zinātne” valdes priekšsēdētāju Juri Bērziņu – par mēģinājumu izkrāpt no iedzīvotājiem naudu. Kā lasāms 2014. gadā zemes īpašnieka un apsaimniekotāja noslēgtajā zemes nomas līgumā, dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība “Zinātne” apņēmusies samaksāt SIA “MP Fondi” nomas maksu – tikai par četriem aizvadītajiem tā gada mēnešiem vien 5280,92 eiro, neskaitot rēķinus par turpmākajiem gadiem.

Būtisks kaitējums nav nodarīts…

Ingūna Riževa skaidro, ka iedzīvotāji neesot pilnvarojuši apsaimniekotāju noslēgt šādu līgumu viņu vārdā.

Taču kriminālizmeklēšanu policija atteikusi, uzskatot, ka strīds starp zemes un dzīvokļu īpašniekiem izšķirams tiesā. Atbildot uz iedzīvotāju iesniegto sūdzību Vidzemes priekšpilsētas prokuratūrā, prokurore A. Kleina atbildējusi, ka sākt kriminālizmeklēšanu neesot pamata. J. Bērziņš gan esot pārkāpis savas pilnvaras, noslēdzot ar zemes īpašnieku minēto zemes nomas līgumu. Bet, lai par to viņu varētu saukt pie kriminālatbildības, jābūt nodarītam būtiskam kaitējumam namu iedzīvotājiem. Nomas maksa, ko grib saņemt zemes īpašnieks, noteikta 5,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības, tādējādi likums nav pārkāpts un nekāds būtisks kaitējums nav radīts.

Namu iedzīvotāji gan uzskata, ka noticis tieši otrādi.

“Visus aizvadītos gadus esam dzīvojuši uztraukumā par it kā nenomaksātiem parādiem un neziņā par to, kādus rēķinus saņemsim rīt. Prokurorei, protams, šķiet, ka tas nav būtisks kaitējums,” saka Inese Magdalēna Lauce.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 2. Es esmu Mr Fredrick Petersons. Cienījama, likumīgu un akreditēta aizdevējam. Mēs dodam no aizdevuma visu veidu, ir ļoti ātri un viegli veids, LIKE- hipotēku, mājokļu kredīti, biznesa aizdevumi, slikta kredīta aizdevumiem, komerciālu aizdevumu, Start-up-apgrozāmā kapitāla aizdevumus, būvniecības aizdevumi, auto aizdevumus, viesnīcu aizdevumus, students aizdevumi, individuālie aizņēmumi, parādi Consolidation Loan, tik daudz vairāk … Vai jums ir nepieciešams kredīts? Vai esat bijis meklē kur saņemt kredītu? Vai jums ir mēģināt iegūt jebkāda veida šiem aizdevumiem minēts iepriekš? Tad atbildēt tagad (fredrickpetersonloan@gmail.com). Ja jūs vēlaties saņemt pieejamu aizdevumu. Mēs esam 100% garantija, ar zemāko likmi 2% visiem kredītiem, ar bezmaksas nodrošinājuma pabalstiem. Tiklīdz mēs saņemsim jūsu atbildi, mēs varētu uzreiz sākt apstrādāt savu aizdevumu ….. 24/7 stundas finansēšana …

 3. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Jāni izlasi manu priekšlikumu ,jo zemessargiem ir liels spēks.

 4. Partijas,valdibas,valsts ieredni ir piekedejusies pie valsts siles un nost vinus vairs nedabusi! Lai izdzivotu ,izglabtu Valsti ,te vairs ar “tabletem “nelidzes ,vajadziga “operacija”: jamaina valsts sistema uz Prezidentali Parlamentaro republiku ar visu pilsonu veletu Prezidentu ,ka tas bija Karla Ulmana laika ,ar visa pilnvaram ! Lai baidzot beigtos sis kolhos,bardaks,korupcija ,visatlautiba,kad dzivo tikai partijas ,valdiba,korumpetie ieredni un blezi ! Kamer Latvija vel lidz galam nav izbraukusi ,iznicinata ! Dievs Sveti Latviju !

 5. Nav iespejams izdzivot ! Pie varas blezi ! Zemes (1090 kv.m.) kadastrala vertiba zem privatmajas 2000 g. bija 3800 , 2016 g.zemes vertiba, jau “brinumaina karta” , izauga lidz 50000 EUR ! !? Pareizinot uz valdibas apstiprinatiem 6% un piliekot nodokli , piestaditais zemes ipasnieka nodoklis = vairak par 3600 EUR !?? Un vis likumigi !?? Vai to iespejams nomaksat ? Zemes ipasnieki grabj naudu ar lapstam – majas ipasnieki -izput ! Tada ir pasreizejas valdibas politika ! ! ! Ta nav kristiga politika – iznicinat privatmaju ipasniekus ! Mes ejam uz pazusanu ! Mums vajadzigs Karlis Ulmanis ! ! ! Dievs sveti Latviju !

 6. dalītais īpašums ir marasms no paša sākuma. tikai pašā sākumā retais par to iedomājās. pamatā jau domāja, ka man beidzot ir tiesības, ļoti reti, ka ir arī kaut kādi pienākumi

 7. Nekādas izpirkšanas nebūs. Uz Šlitkes zemes stāvošām mājām sadarbībā ar banku Citadele tiek masveidā rakstītas hipotēkas par simtiem miljonu. Uz kadastra vērtību 3000 raksta hipotēku 3 miljoni. Izrādās, 2009. gadā pieņemtais banku stabilitātes likums ir suņa sūds.

 8. “Bez komentāriem”, kā saka:

  MUĻĶU zeme SILES “valsts” parodija eurolatvānija, XXI gadsimts.

 9. Kas vispār tā par absurdu situācija, kāda nav iedomājama nekur citur pasaulē? Kā var privatizēt zemi ar visiem uz tās dzīvojošajiem cilvēkiem. Tas jau ir kā dzimtbūšanas laikos, kad muižnieki pārdeva vai dāvināja zemi kopā ar visiem uz tās dzīvojošajiem zemniekiem. Un kā var pieprasīt nomas maksu par iepriekšējiem gadiem? Likumi un normatīvie akti nav piemērojami ar atpakaļejošu datumu. Un uz nomas līgumiem jābūt visu pušu notāra apstiprinātiem parakstiem, jo to nevar slēgt tikai ar ar starpniekiem.

  • Latvijā ĻOTI daudz kas notiek pretlikumiski,nauda dara visu,godīgums maz cieņā,tiek apkrāpta un šaustīta vienkāršā,godīgākā tautas daļa. Kad tas reiz beigsies? Vai tiešām jāsāk cīņa ar vardarbību pret šiem lauoītājiem un zagļiem.

  • Kādi vēl notāru zīmogi? Daliņa ielā sēdošā notāre tieši šādiem šlitkesveidigiem nekustamā īpašuma reideriem sashēmo visu ko vajag ! Šlitkesveidīgo reideru ,,uzvaras gājieni” bez ,,visusvēto un kristāltīro” notāru aktīvas līdzadalības nemaz nevarētu notikt!

 10. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Mans taisnīgs un tiesisks prikšlikums ir pie Valsts Prezidenta,Valsts Ministru prezidentam Saeimā Dolgopplovam,Šulcam Kursītei-Pakulei G.Bērziņam FM,TM,EM,VARAM.=Pilsētu zemēm to pašu likumu kā lauku zemēm,jo ir ap 120 000dzīvokļu īpašnieku un2000 zemju īpašnieku=Sbiedrības interešu vārdā.Privatizējot dzīvokļus mēs jau ar sertifikātiem samaksājām par mājai piesaistīto zemi [tikai daudzi neizlasīja privatizācijas līgumu-ar sīkiem burtiem]Tagad arlikumugrib likt maksāt OTRREIZ ar naudu=TAS ir PRETTIESISKI .Kamēr vēl ir brīvas Valsts un pašvaldību zemes ,ko piedāvāt vietā,vai sertifikātus ,kā tas bija ar apbūvētām lauku zemēm .Pēdeja iespēja JAUNAS BARIKĀDES

 11. Jaunais Rīgas mērs (Broka,Ķirsis vai Krauze),šo netaisnību novērsīs!

 12. Vai tad ES paraugvalstī šāda uzspiešana ir iespējama?!

 13. Nez cik ilgi vēl Kučinskim ar Vējoni izdosies izlikties nezinām par šo problēmu? Esmu gatavs saderēt, ka mūžīgi …

 14. mēs gadu no gada maksājam tādu pašu zemes nomas maksu par Rīgas pašvaldībai piederošo zemi un Valsts kontrole apgalvo, ka tas esot viss likumīgi!!! Vienreiz samaksājam NĪN par dzīvokli un zemi un tad vēl nomas maksu par to pašu zemīti????

  • Jā, patiešām. Mēs gada sākumā saņemam Rīgas pašvaldības paziņojumu par NĪN. Bet pēc tam mums katru ceturksni atkal piestāda rēķinus par NĪN, kas jāmaksājot zemes īpašunieka vietā.

 15. 25 gadu,k0ps likvideja banditi tautas socialistisko sadraudzibas un sadarbibas socialistisko iekartu ,nav kam cilveknidejus cilveku aplaupitajus un mantkarigos cilvekiznicinosos kapitalistu izdzimtenus kontrole un noliek cilveciska attiecibu limeniar speku-ar vaidiem un personiskiem labestibas piemeriem tos cilveapspiedosos zverus neietekmesiet butvienlidzigiem ar citiem.Tadi tikai jasit un jaatnem nolaupitais,pec vinu likumiem daritu,kopasi pienemusi-un jaatdod valsts budzeta.Mums referendums nebija,vai mes gribam-ka te ir zveru attiecibu kapitalistiska valsts iekarta.Si iekarta nav likumiga.

 16. dzīvokļa privatizācijas tikai uzzinājām, ka daudzdzīvokļu māja atrodas uz privātas zemes. Privatizācijas dokumentos ne vārda. Kas tur sfabricēts, kā lai uzzin?

  • Zemes dienestā varēja uzzināt. Jau tad. Diemžēl, neviens dienests pasaulē nevar uzminēt, ko kurš pilsonis kaut kad grib noskaidrot. Uzdod saturīgu jautājumu, 99 procentos gadījumu dabūsi saturīgu atbildi

  • Arī ceļu satiksmes noteikumos nav ne vārda, pat ugunsdrošības noteikumos nav

 17. ..njā. Pazīstama situācija. Arī Ropažu ielā, kad pirkām dzīvokli un ierakstījām zemes gramata apjautajāmies par zemi..nē šim īpašumam neespt jāmaksā. Kaimiņi zināja stāstīt, ka ceļot maju zeme izpirkta. Un pēc kādiem padsmit gadiem uzradās zames maksajumi…un vairāki! Tur dzīvo cilvēki gados vairākumā, kuriem ne spēka, nezināšanu cīnīties. Ta nu tas notiek Latvijā. Te katra diena nāk ar pārsteigumiem.

 18. Maksātnespējas administrators- krāpnieks- Š.meklē muļķus.

 19. Purgailis arī maksā tos visus parādus.

 20. kad vienreiz sitos tautas zaglus apsaus

Draugiem Facebook Twitter Google+