×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
26. jūlijs, 2017
Drukāt

Uzstādītas mazākas attīrošās tvertnes

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Arī "BMW" tiek vainota sadarbībā ar konkurentiem saistībā ar piesārņojumu izraisošajiem izmešiem automašīnās ar dīzeļdegvielas dzinēju, bet kompānijas vadība to noliedz.

Vācijas autobūves uzņēmums “BMW” noliedzis jebkādu slepenu sadarbību ar konkurentiem saistībā ar piesārņojumu izraisošajiem izmešiem automašīnās ar dīzeļdegvielas dzinēju.

“Fakts ir tāds, ka ar “BMW” grupas ražotajām automašīnām nav veiktas manipulācijas un tās atbilst attiecīgajām likumīgajām prasībām,” vēsta uzņēmums. “Tas, protams, attiecas arī uz dīzeļdzinējiem. To apstiprina attiecīgie testu rezultāti, ko 
veikušas nacionālās un starptautiskās institūcijas.” 
Žurnāls “Der Spiegel” vēstīja, ka Vācijas autoražotāji “Volkswagen”, “Audi”, “Porsche”, “BMW” un “Daimler” kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem slepeni sadarbojušies dažādos jautājumos, tostarp saistībā ar dīzeļdzinēju kaitīgo izmešu manipulēšanu. Autoražotāji arī vienojušies, ka tiks lietotas tikai mazas tvertnes šķidrumam “AdBlue”, kas tiek izmantots, lai pārvērstu gāzes nekaitīgā ūdenī un slāpeklī, jo lielākas tvertnes sadārdzinātu sistēmu. “AdBlue” tvertņu izmērs, par kuru slepeni vienojās autoražotāji, bija pārāk mazs, lai attīrītu izplūdes gāzes daudzumā, par kādu bija panākta vienošanās, tādējādi “radās pamats dīzeļa dzinēju skandālam”, vēstīja “Der Spiegel”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16
Alūksne +14.9
Daugavpils +16.5
Saldus +16.4
Liepāja +19.1
Jelgava +16.3
Ventspils +18.7
Limbaži +16
Madona +14.9
Rēzekne +15.0
Draugiem Facebook Twitter Google+