×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Uzsver garīgās vērtības izglītībā

Foto - LETAFoto - LETA

Garīgi izglītots cilvēks spēj atteikties no ļaunprātīgu darbu veikšanas, tādēļ būtu svarīgi apgūt garīgās vērtības arī skolās, XI starptautiskajā konferencē “Baznīca, ģimene un skola” norādīja Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs.

 

“Skolā dusmoties nemāca, nemāca arī cinismu, skolā māca fiziku, ķīmiju, ģeogrāfiju. Pacentīsimies saprast, nekādas zināšanas, ja nav garīguma, nedarīs viņu [cilvēku] labāku. Cik daudz mēs zinām piemēru, kad cilvēks, brīnišķīgi izglītots, izrādās cietsirdīgs, netikumīgs, spējīgs uz dažādām ļaunprātībām. Labākās skolas un universitātes nav spējušas viņam palīdzēt, un cik daudz mēs zinām piemēru, kad garīgas zināšanas ir atturējušas no ļauna,” sacīja metropolīts.

Viņš akcentēja to, ka ticīgam cilvēkam ir svarīga skola un tai būtu jābūt cieši saistītai ar baznīcu, ar ticību, ar ģimeni.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags uzrunā pieminēja kādu internetā atrastu grāmatu, kuru, pēc viņa vārdiem, sauc “Sekss un Dievs Jēla universitātē”, un pauda savu sašutumu, kas notiek ar tik elitāru un tradīcijām balstītu skolu. Vanags sacīja, ka tā ir laba ilustrācija tam, ka “izglītība bez vērtībām, lai cik tā nebūtu noderīga, padara cilvēku vienkārši par nedaudz gudrāku sātanu”.

Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis norādīja, ka skolas un augstskolas dara maz, lai atgrieztu garīgās vērtības, kas bija pirms tūkstošiem gadu. Viņš izteica vēlmi, lai nākamajā konferencē būtu klāt arī ministri un deputāti, kas pieņem lēmumus par izmaiņām un reformām, kuras rada arī postošas sekas.

Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujāts pauda viedokli, ka Latvijas kristīgās ģimenes ir kritiskā stāvoklī. “Kas ir postījis tradicionālo ģimeni? Atbilde – tas ir seksa kults. Šī elka dēļ plašsaziņas līdzekļi ir strādājuši daudzus gadus, un tagad ir liberāļu paaudze, kas ir gatava klanīties pat homoseksuālisma priekšā,” sacīja kardināls.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+