×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Uzsver nepieciešamību pēc iespējas vairāk apgūt struktūrfondu līdzekļus

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka sarunā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu uzsvērusi nepieciešamību pēc iespējas pilnībā apgūt pašreizējā perioda Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļus.

Tas ir būtiski, gatavojoties nākamajam struktūrfondu finansējuma periodam, pēc tikšanās ar prezidentu žurnālistiem norādīja Šteinbuka.

“Galvenais, kas rūp EK un Latvijā, ir tas, kā veicināt Latvijas konkurētspēju un attīstību. Strukturālie fondi ir viens no galvenajiem instrumentiem, kā to darīt. Pamattēma ir par to, kā veicināt strukturālo fondu labāku apguvi, turklāt nevis vadoties no aritmētiskiem apsvērumiem, bet stratēģiskiem apsvērumiem,” teica EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

“Jautājums ir par to, kā panākt, lai šogad un nākamgad tie tiktu apgūti pilnībā vai tuvu pilnam, jo no tā ir atkarīgas arī Latvijas perspektīvas dabūt labu finanšu aploksni nākamajam struktūrfondu periodam,” piebilda Šteinbuka.

Abas amatpersonas pārrunāja arī Latvijas prezidentūru ES 2015.gadā. EK pārstāvniecība atbalstīs Latvijas amatpersonu un ierēdņu iespēju apgūt zināšanas, veicinot pieredzes apmaiņas braucienus un komandējumus.

Jau vēstīts, ka Latvija ir neapmierināta ar pērn 6.oktobrī EK publicētajiem ES fondu regulu piedāvājumiem, jo tie paredz kohēzijas politikas finansējuma samazinājumu Latvijai. Sarunas ar EK notiks visu 2012.gadu, bet galīgo vienošanos starp Eiropas Parlamentu un dalībvalstīm par faktisko budžeta ietvaru plānots panākt 2012.gada beigās vai 2013.gada sākumā.

Latvijas prioritāte sarunās par kohēzijas politikas nākotni un viena no Latvijas prioritātēm sarunās par ES daudzgadu budžetu 2014.–2020.gadā ir ES fondu finansējuma vismaz esošā apmēra saglabāšana vai pat lielāks finansējums pēc 2013.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+