×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Padomi, kā izvēlēties un uzstādīt dūmu detektoru

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Vēlos savu lauku māju aprīkot ar dūmu detektoru. Kurus izvēlēties, un cik tie maksā? Vai ierīkošana ir sarežģīta? NATĀLIJA RANKĀ

Visvienkāršāk var uzstādīt bezvadu detektorus, skaidro uzņēmumā “BK Latvia”, kas specializējas dažādu drošības sistēmu ierīkošanā. Tie nebojā interjera skatu, nav vadu, ir ātri piestiprināmi. Taču speciālisti praksē pārliecinājušies, ka lielāku uzticību pelnījuši ar vadiem aprīkotie detektori.

Cilvēks vai dators?

Lai saimniekam būtu mierīgs prāts par dzīvokļa drošību prombūtnes laikā vai lauku māju ziemas sezonā, šos objektus var pieslēgt pie apsardzes firmas centralizētās pults vai iegādāties speciālu vadības paneli, kurā ievietota SIM karte. Kurš variants lētāks un drošāks, jāizlemj klientam pašam. Apsardzes firmas nosaka abonēšanas maksu mēnesī. Ja seko līdzi firmu piedāvājumam un pagaida atlaides, reizēm izmaksas var būt tikai aptuveni pieci eiro mēnesī. Tā ir garantija, ka īpašums būs pieskatīts un apsardzes darbinieks aizbrauks apskatīties, tiklīdz detektors ziņos par kustību, dūmiem, siltumu, gāzes noplūdi (atkarībā no tā, ar kādu funkciju detektors aprīkots).

Neatkarību no apsardzes firmām dod paša saimnieka ierīkots autonoms vadības panelis. Tajā ievietotā karte saņem signālus, ko uztvēruši detektori, un īsziņas veidā nosūta saimniekam, piemēram, uz mobilo telefonu. Tad ir iespēja ātri rīkoties, piezvanot kaimiņiem, lai noskaidrotu situāciju, vai ziņot ugunsdzēsības dienestam.

Cena nav svarīgākais

Precīzi aprēķināt izmaksas nevar, bet vidusmēra aprīkojums ar vienu sensoru, vadības paneli un uzstādīšanu varētu maksāt līdz 200 eiro. Pašu detektoru cena ir 10–80 eiro atkarībā no modeļa un ražotāja.Ja nolemj pievērsties šim svarīgajam ugunsdrošības pasākumam, speciālisti neiesaka izvēlēties vislētākos variantus. Cena nedrīkst būt vienīgais kritērijs, jo kļūdas procents nekvalitatīvas ierīces darbībā būs daudz lielāks. Pēc speciālistu ieteikumiem, der pirkt Eiropas ražotāju preci. Praksē pārbaudīti un uzticību pelna, piemēram, šādi ražojumi: bezvadu sistēmām ELDES, ar vadu – DSC, GSN. Labu produkciju gan ar vadu, gan bez tā piedāvā uzņēmums “Paradoks”.

Var iegādāties detektorus, kas aprīkoti ar dūmu uztveres vai siltuma paaugstināšanās uztveres sensoriem vai ar abiem vienlaikus. Siltuma sensori nebūs tik jutīgi pret pankūku piededzināšanu un sveču dedzināšanu, ja vien svece nebūs novietota zem uztvērēja. Katrai telpai būtu vajadzīgs savs detektors. Tas ļaus laikus konstatēt nelaimi un dos lielāku garantiju, ka ugunsgrēks tiks nodzēsts un cilvēki izglābsies. Ierīces var ievietot arī pagalmā esošajās ēkās – kūtī, šķūnītī u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+