×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Uzticības telefons pirms jaunā mācību gada konsultēs pedagogus un vecākus

LETALETA

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) no 26. augusta līdz 1. septembrim rīkos akciju “Uzticības tālrunis pedagogiem un vecākiem”, kuras laikā interesenti, piezvanot uz bērnu un pusaudžu bezmaksas uzticības tālruni 116111, varēs konsultēties par bērnu disciplīnu, konfliktsituāciju risināšanu, attiecībām skolā un citiem jautājumiem, portālu “LA.lv” informēja Labklājības ministrijā (LM).

 

“Līdzšinējā pieredze rāda, ka, uzsākot jauno mācību gadu, gan pedagogiem, gan bērnu vecākiem ir daudz rūpju. Zvanītāji mēdz konsultēties par fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem, problēmām saistībā ar bērnu un pusaudžu disciplinēšanu, uzdod jautājumus par izglītības iestādēm un izklāsta problēmsituācijas saistībā ar tām. Šīs akcijas ietvaros svarīgi sniegt psiholoģisku atbalstu tieši skolotājiem un vecākiem jaunā mācību gada ieskaņā, tā atvieglojot ar skolas gaitu atsākšanu saistītās problēmas,” norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Uzticības tālruņa speciālisti atbildēs uz pedagogu un vecāku jautājumiem darbdienās no plkst. 8 līdz plkst. 23, sestdienās no plkst. 8 līdz plkst.22 un svētdienās no plkst. 10 līdz plkst.22.

LM atgādina, ka Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālrunis ikdienā sniedz psiholoģisko palīdzību un atbalstu krīzes situācijās bērniem un pusaudžiem. Tāpat bieži psiholoģiskais atbalsts ir nepieciešams arī bērnu vecākiem un pedagogiem, jo bērni un pieaugušie veido vienu veselumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+