×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Uzticību ieguvusī grāmatvede piesavinās 130 tūkstošus (4)

Valsts policijaValsts policija

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) šomēnes aizturējusi grāmatvedi, kura tiek turēta aizdomās par naudas piesavināšanos lielā apmērā no uzņēmuma, kurā strādājusi 20 gadu. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Šā gada augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde saņēma informāciju par sievieti, kura no kādas Rīgas komercsabiedrības piesavinājusies ievērojamu naudas summu.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas ENAP ir uzsākusi izmeklēšanu. Pašreizējā informācija liecina, ka aizdomās turamā sieviete nelikumīgās darbības veikusi vairāku gadu garumā un kopā uzņēmumam nodarījusi vairāk nekā 130 tūkstošu eiro lielus zaudējumus. Ņemot vērā, ka uzņēmuma amatpersonas nebija rūpīgi sekojušas līdzi naudas plūsmai un uzticējās savai darbiniecei, par notiekošajām mahinācijām viņi uzzināja tikai pēc vairākiem gadiem.

Valsts policijas ENAP policisti šomēnes aizturēja aizdomās turamo 1963. gadā dzimušo sievieti un veica kratīšanas uzņēmumā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajai personai šobrīd piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Uzņēmuma direktors Atbildēt

  Kundze firmā bija nostrādājusi 20 gadus, bet viņai tagad piekabināta “piesavināšanās” par 130 000 eiro. Tā ir vistiešākā firmas priekšnieka vaina. Iespējams, ka tieši priekšnieks ņēma naudu no kases “savām vajadzībām” bez apstiprinošiem, grāmatvedībai iesniedzamiem dokumentiem, kādam nolūkam nauda tikusi tērēta …Iespējams tā nav bijusi pirmā reize, tāpēc grāmatveidei nācās izlīst kā caur adatas aci lai tai notērētai naudai atrastu finansiālu segumu … Starp citu, la.lv Bušmanim ir liela pieredz šajā jautājumā, kad reiz vadījis savu avīzi…Tāpēc jau tā avīze, kas saturiski bija pat ļoti izdevies projekts, bankrotēja…

 2. Uzņēmuma vadītāji tagad ir tādi,kas daudz uzmanības neievērš finansēm uzņēmumā,viņi paļaujās uz grāmatvedi,un negodīgie šo laiku grāmatveži to izmanto.Un vēl pieļauju to,ka daudzos uzņēmumos ir dubultā grāmatvedība,un tas acīmredzot arī pamudina grāmatvedi uz blēdībām{ kaut gan tā nedrīkstētu būt}Žēl,ka tādi grāmatveži-blēži grauj profesijas prestižu!

 3. es arī esmu pensionēta grāmatvede,un ticiet man,nekad man nv ienācis prātā taisīt kaut kādas mahinācijas grāmatvedībā,lai sev ko iegūtu.Grāmatvedis jau ir tas,kas sargā uzņēmuma finanses un nepieļauj nekādas nelikumības,kas pats zog,tas nav grāmatvedis/.Redziet cik tālu ir novedis tas kapitālisms,ka nav vairs godīgs darbs cieņā,skatās ,kā citi zog,un dara to pašu.KAUNS!!!!

 4. Nauda PĀRBAUDA mūsu KATRA krietnumu un gudrību!
  Es, piemēram, nevarētu strādāt ar svešu naudu un lielos daudzumos, un vēl pakļaujoties priekšnieka vēlmēm, – uz firmas rēķina dosies komandējumos ar kārtējo brūti ….
  Visu laiku uztrauktos vai nav kas pārtērēts… Tur vajag vēsu prātu
  Visus grāmatvedības dokumentus paraksta priekšnieks(!!!).
  Kur priekšnieks skatījās, parakstot kārtējo grāmatvedības dokumentu?

Draugiem Facebook Twitter Google+