×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Uzticīgs Dievam un Latvijai


Rubulis_16

Jau vairākus gadus “Latvijas Avīzi” lasa profesors Aleksis Rubulis ASV, Čikāgā. Nereti arī sūtījis vēstules. Tā pirms astoņiem gadiem “Latvijas Avīzē” tika publicēts viņa komentārs “Tauta slepkavo pati sevi” (2.06.2005.), kurā A. Rubuļa kungs pauda bažas par abortu skaitu Latvijā. Internetā bija izlasījis, ka “katru stundu Latvijā abortos mirst divi bērni”.

Arī “Latvijas Avīzi” viņš sācis lasīt internetā, tādējādi ietaupīdams naudu, kas pēdējos gados nepieciešama mājas aprūpes apmaksāšanai. Mājas aprūpe ASV izmaksājot 7000 līdz 9000 dolārus mēnesī. “Es negribu dzīvot zem tilta, piedevām ar slimu sirdi un vāju redzi,” vaļsirdīgi stāsta A. Rubulis. Citkārt jau būtu avīzi abonējis. Agrāk no saviem ietaupījumiem gan varējis atļauties pat finansiāli atbalstīt jauniešus Latvijā, kā arī vairākus pasākumus. A. Rubulis savulaik finansējis arī savu grāmatu izdošanu. Par spīti veselības problēmām un cienījamam vecumam – šoruden aprit 91 gads – mājaslapā www.la.lv tomēr ielūkojas. “Lasu, lai zinātu, kas notiek manā dzimtenē,” īsi noteic A. Rubuļa kungs, kurš dzimis Ludzas novada Rundānu pagastā. Bez jaunākajām ziņām interesē arī patriotiski raksti un Latvijas vēsture. Bieži pats kavējas atmiņās, kā bērnībā basām kājām ganījis govis un aitas Sunupļavā. Emigrēt nācies, jo bijis leģionārs.

Lasot “Latvijas Avīzē” publikācijas par veselības aprūpi un izglītību, viņam sāp sirds, ka Latvijā universitātes un slimnīcas cieš no finansiālā trūkuma. Svešatnē viņam bijusi izdevība nodoties zinātniskajiem pētījumiem bez ierobežojuma. A. Rubulis studējis universitātēs vairākās valstīs. Iecelts par profesoru “Notre Dame” universitātē Čikāgā. Lasījis lekcijas un piedalījies kongresos vairākās pasaules valstīs. “Kad biju mazliet jaunāks, par daudz strādāju. Pētīju bibliotēkas Amerikā, Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, Šveicē, Zviedrijā, Somijā un citur. Divas reizes nakts laikā iestigu sniegā, apbraukājot amerikāņu bibliotēkas,” atminas A. Rubulis. Šā darba gaitā sarakstītas 28 grāmatas un vairāk nekā 600 publikācijas pasaules presē par Latviju. Visu grāmatu un publikāciju mērķis bijis iestāties pret staļinismu un hitlerismu, kā arī atgriezt savus tautiešus pie Dieva. Pērn Latvijā izdota viņa grāmata “Dievs un cilvēki”.

Viņš novēl arī citiem “Latvijas Avīzes” lasītājiem saglabāt uzticību Dievam, kā arī Latvijai. Naidnieki vajā latviešus ar varu un viltu, celtnes pārvērš par drupām, bet sentēvu gars dos spēku zaudēto atgūt – iedrošina A. Rubulis sarakstītajā leģendā “Sarkan- balt- sarkanais”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+