×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

Uztrauc piena cenas kritums


piens1_leta

Saistībā ar straujo piena iepirkuma cenu kritumu sāk veidoties kritiska situācija, kuras tālākas pasliktināšanās gadījumā zemnieki ir gatavi aktīvākai sava viedokļa publiskai paušanai, pēc piektdien notikušās Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) Piena grupas sanāksmes norādīja grupas vadītāja Ligita Silaraupa.

 

“Ja cenas kritīs vēl vairāk, esam gatavi aktīvākiem protestiem, kaut vai liesim pienu grāvjos, lai piesaistītu sabiedrības uzmanību un rosinātu valdību palīdzēt,” sacīja Silaraupa.

Patlaban piena iepirkuma cenas svārstās no 19 līdz 22 santīmiem litrā, bet tiek prognozēts, ka tās varētu nokrist līdz 17 – 19 santīmu līmenim. Lai pienu ražojošā zemnieku saimniecība varētu izdzīvot, piena cenai jābūt vismaz 20 santīmiem par litru. Piena ražotāji šo skaitli uzskata par “sarkano līniju”, kuru pārkāpjot viņi ir gatavi arī aktīvākām sava viedokļa paušanas metodēm, norādīja Silaraupa.

LOSP Piena grupas sanāksmes dalībnieki nolēma lūgt Finanšu ministriju atvieglot nosacījumus pārstrādātājiem nodokļu nomaksā, samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikas produktiem, neaplikt subsīdijas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+