×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

Uztrauc Sīrijas ķīmiskie ieroči

Sīrijas režīms pārvietojis ķīmiskos ieročus uz pierobežā esošajām lidostām, paziņojis Sīrijas nemiernieku bruņotais grupējums – Brīvās Sīrijas armija (BSA).

 

Nemiernieki uzskata, ka ķīmiskie ieroči pārvietoti ar mērķi izdarīt spiedienu uz starptautisko sabiedrību. “Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju režīms savu masu iznīcināšanas ieroču arsenālu sāka pārvietot pirms vairākiem mēnešiem ar mērķi izdarīt spiedienu uz reģionu un starptautisko sabiedrību,” norādīja BSA. Vienlaikus BSA uzsver, ka, visticamāk, ķīmiskie ieroči netiks likti lietā pret Izraēlu, kas vairākkārt paudusi satraukumu par Sīrijas ķīmisko ieroču arsenālu. “Režīms jau trīs gadu desmitus nav izšāvis nevienu lodi pret Izraēlu, un nekādā ziņā tas negrasās lietot ķīmiskos ieročus pret šo valsti,” prognozēja nemiernieki.

Sīrijas režīms nedēļas sākumā paziņoja, ka ķīmiskie ieroči tiks izmantoti tikai ārvalstu uzbrukuma gadījumā. “Sīrija neizmantos ķīmiskos vai cita veida nekonvencionālos ieročus pret mierīgajiem iedzīvotājiem vai Sīrijas ļaudīm, tie tiks likti lietā tikai ārējās agresijas gadījumā,” uzsvēra Ārlietu ministrijas pārstāvis Džihads Makdisi.

Reaģējot uz šo Sīrijas režīma paziņojumu, ASV prezidents Baraks Obama brīdināja Asadu nepieļaut ķīmisko ieroču izmantošanu. “Ņemot vērā ķīmisko ieroču krājumus, kas ir režīma rīcībā, mēs turpināsim atgādināt Asadam un viņa līdzgaitniekiem, ka pasaule viņus vēro,” uzsvēra Obama. “Starptautiskā sabiedrība un ASV sauks viņus pie atbildības, ja viņi pieļaus traģisku kļūdu un izmantos šos ieročus.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+