×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Edvīns Šnore par uzturēšanās atļaujām: Mēs spēlējam krievu ruleti (43)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jaunievēlētā Saeima vakar nolēma turpināt darbu pie iepriekšējā sasaukumā iesāktajiem, bet vēl nepieņemtajiem Imigrācijas likuma grozījumiem.

Nacionālās apvienības (NA) piedāvātais likumprojekts paredz valsts apdraudējuma novēršanas nolūkā uz laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi.

Jaunievēlētais deputāts Edvīns Šnore (NA) debatēs uzsvēra, ka šādi grozījumi nepieciešami, jo jau tagad nevienā citā pasaules valstī neesot procentuāli tik liels krievu pasaulei piederīgo skaits kā Latvijā, tādēļ starptautiskie mediji un drošības eksperti pauduši bažas, ka šī mazākumtautība varētu tikt izmantota, lai īstenotu Krievijas agresiju pret mūsu valsti.

“Turpinot izsniegt uzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem, mēs vārda tiešā nozīmē spēlējam krievu ruleti. Mums jau tagad situācija ir vairāk nekā nopietna, bet mēs, runājot līdzībās, ņemam Krievijas krievu ruletes revolveri un papildinām tā aptveri vēl ar papildu patronām, tādējādi apzināti samazinot savas izredzes izdzīvot. (..) Putina līdzšinējā darbība neliek šaubīties par to, kas spēlēs centrālo lomu agresijas attaisnošanā Latvijā. Mūžam diskriminētā un paverdzinātā krievu minoritāte, krievu pilsoņi, kuriem fašisti grib atņemt likumīgos īpašumus, krievu bērni, kuriem liek mācīties latviski. “RTR Planeta” un “Russia Today” sižeti liecina, ka Kremlis māk sarīkot pirmsiebrukuma histēriju ne sliktāk kā savulaik Gēbelss pirms Hitlera iebrukumiem Čehoslovākijā un Polijā,” brīdināja Šnore. Viņš arī aicināja kolēģus nemānīt sevi ar ilūzijām, ka šeit brauc un uzturēšanās atļaujas pieprasa tikai krievu disidenti un politiskie bēgļi. Un pat tad, ja tas tā būtu, vajadzības gadījumā Putina propaganda arī viņus iztēlotu par Latvijas etnokrātijas upuriem.

Turklāt uzturēšanās atļauju tirgošana Krievijas pilsoņiem ne tikai grauj valsts drošību, bet arī apdraud Latviju kā latvisku valsti. Šnore arī citēja pazīstamo krievu žurnālistu Vladimiru Pozneru, kurš, uzturoties Latvijā, secinājis – Jūrmala pēdējos gados ir tik krieviska, ka viņam tur vairs nepatīkot uzturēties. “Pēc Poznera sacītā, Jūrmala esot pārvērtusies par no Krievijas atbraukušo cilvēku anklāvu. Ļoti negribētos, lai par šādu anklāvu pārvērstos arī pārējā Latvija,” savu runu pabeidza Šnore.

Balsojumā likumprojekta turpināšanu atbalstīja 50 deputāti no NA, “Vienotības” un Reģionu apvienības. Pret bija 30 “Saskaņas” un “No sirds Latvijai” frakcijas, kā arī daļa ZZS deputātu (Valters Dambe, Edgars Putra, Andris Siliņš). Vēl divi ZZS pārstāvji (Gundars Daudze un Jānis Trupovnieks) balsojumā atturējās, kas arī tiek pieskaitīts balsīm “pret”.

Saeimas Kārtības rullis paredz – ja iepriekšējais sasaukums savu pilnvaru laikā nav pabeidzis likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vismaz pirmajā lasījumā, nākamā Saeima savā pirmajā sesijā lemj par to, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma.

Bez minētā Imigrācijas likuma parlaments vakar nolēma virzīt tālākai izskatīšanai arī citus iepriekšējās Saeimas “parādus”. Tostarp Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu (paredz noteikt vienotas prasības un nosacījumus ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniegšanai un lietošanai), grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā (atcelt aizliegumu Latvijā importēt un eksportēt donoru dzimumšūnas), piecus nepabeigtus Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījuma likumprojektus un citus.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Pilnīgi pareizi viņš runā!

 2. Lai nu ko tie deputāti rusofīli spriestu, bet jebkurš latvietis, kas mācījies vēsturi zin, ka vislielākie Latvijas ienaidnieki ir krievi. Pietiek paskatīties pašu krievu veikto aptauju rezultātus un zooloģiski naidīgos krievu komentārus ziņu portālos. Šī tauta ir slinka un aprobežota, tāpēc vienmēr meklēs kādus citus, uz kura rēķina var parazitēt. Attiecībā uz deputātiem – rusofīliem, jāveido nodevēju saraksti, pēc kuriem tad šos naida un okupācijas atbalstītājus nesaudzīgi tiesāsim, kad pienāks īstais laiks! Un krieviem (un ne tikai viņiem!) nelikumīgi iztirgotos Latvijas īpašumus nacionalizēsim! Un kā tagad jāsaprot pēdējā rindkopa – par dzimumšūnu eksportēšanu?! Vai latvieši ir nepilnvērtīga nācija un ginekologi tagad slepeni vai piespiedu kārtā apsēklos Latvijas sievietes??? Nu ko, ja tā, tad var teikt, ka fašistiskā Latvija turpinās fašistiskās Vācijas eksperimentus supercilvēka radīšanā!!!

 3. Viens te mierina,ka nekas traks nav noticis,tikai pieci gadi krieviņš padzīvos un brauks projām.Kur rodas tādi naivuļi vai apvārdotāji? Tad tu,brašuli,pasaki man,uz cik gadiem Krievijai tika piešķirtas tiesības uz Kenigsbergas apgabalu?Varbūt nezini kur tas atrodas,jo pēc tava naivuma spriežot vari arī nezināt.Tad es tev to pateikšu.Krievijai to sauc par Kaļiņingradu,un tas atrodas aiz Polijas robežas.Un vai tu domā,ka krievi sāks jau lasīt parpalas,jo drīz jau tuvojas termiņš? Kur rodas tādi naivuļi,re nopirka te īpašumu un pēc pieciem gadiem uzdāvās tev.

 4. Kārlis Marks raženi pastrādājis. Tādu naida ražu pat, droši ka, nebija iedomājis…

 5. No sirds Latvijai….

 6. kad bija jābalso poar Saeimu, kā pirmo izraudzījos Šnores kungu Un nekļūdījos – nu kā var ‘būt tik stulbi mūsu deputāti, ka neredz- katrs krievs mūsu zemē ir kaitējums ! Putins visus līdzekļus atradīs , lai apgalvotu, ka šī ir īstā krievu zeme ! Redz, cik daudz īpašumu tur, tajā dumpīgajā Krievijas provincē ! Tādēļ Šnorem ir absolūta taisnība. Un arī otrs priekšlikums atbalstāms – kam te nepatīk, kam te grūti , kurus fašisti apspiež – ceļazīmi uz Krieviju! Ceru uz tādiem kā Šnore ! Un cik mums daudz to nodevēju, visādu nejēgu, baltsarkano latviešu. Kauns!

 7. Nezinu, kādam jābūt stulbam paurim, lai nesaprastu Krievijas meŗ’ķus šeit Latvijā. Balsotāji, ja izrādīsies taisnība, ka Krievijas meŗ’ķis ir bijis Latvijā iepludināt krievus un pēc tam ar tiem pakļaut Latviju, tad meš no pertizānu krūmiem jūs atradīsim un pirmos =hidrik! PIETIEK MUĻĶUS DZĪT! JA NEVAR AR LABU , TAD JĀZIN , KAS BUŠ PEČ NODEVĪBAS. ATRADĪSIM NODEVĒJUS , LAIKUR VIŅI ATRASTOS!

 8. Vajaga dubultot samaksu tiem krieviem, kuri brauc ārā no Latvijas.

 9. Neaizmirst kangarus! Atbildēt

  Pret bija 30 “Saskaņas” un “No sirds Latvijai” frakcijas, kā arī daļa ZZS deputātu (Valters Dambe, Edgars Putra, Andris Siliņš). Vēl divi ZZS pārstāvji (Gundars Daudze un Jānis Trupovnieks) balsojumā atturējās, kas arī tiek pieskaitīts balsīm “pret

 10. Sen bija laiks NEatbalstīt ŠLESERA POLITIKU!!!

 11. Sen bija laiks atbalstīt ŠLESERA POLITIKU!!!

 12. Par Edvīnu Šnori!
  Imants Ziedonis:
  Un pret savas tautas dziesmu
  var tikai savējie
  Un pret savu tautas dziesmu
  cits nevar it neviens.

 13. Edvīnam Šnorem ir izpratne par notikumiem, Saeimā sāk skanēt skaidra, patiesa valoda. Edvīns ir piemērs, ka politikā ienāk jauna, latviska, radošā inteliģence, kas nomainīs vecos, vēl padomju laikā par neapstrīdamiem pasludinātos, nopelniem bagātos viedokļu paudējus.

 14. Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

  Vajadzīgs pildīt Deputāta svinīgo solijumu un Satversmes ievērošanu.
  Jauna Saeima darbojas, bet nekas nemainas.
  Satversmes 66.pants, pieprasa apstiprināt budzēta izlietojumu skaitļos, lai mēs arī zinatu, ka dzīvojam.
  Cik liela parādu nasta, ko Valdības ir ņēmušas kredītos no ārzemēm atbilstoši Satversmes 68.pantam.
  Parādu vajadzīgs reālos skaitļos, nevis % no IKP.

 15. Kaut Latvijas Saeima sastāvētu tikai no edvīniem šnorem,tad Latvija jau būtu brīva.Ievērojiet,cik latviešu ienaidnieku”,pat ar latviskiem uzvārdiem: “Balsojumā likumprojekta turpināšanu atbalstīja 50 deputāti no NA, “Vienotības” un Reģionu apvienības. Pret bija 30 “Saskaņas” un “No sirds Latvijai” frakcijas, kā arī daļa ZZS deputātu (Valters Dambe, Edgars Putra, Andris Siliņš). Vēl divi ZZS pārstāvji (Gundars Daudze un Jānis Trupovnieks) balsojumā atturējās, kas arī tiek pieskaitīts balsīm “pret”.

 16. Ne “uz laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi”bet uz visiem laikiem pārtraukt!!!Valsts nodevība!!!

 17. Jebkurš ar šādu atļauju ir nošaujams uz vietas bez tiesas un sprieduma

 18. Diemžēl uz Ukrainas fona jautājums izskatās patiešām nopietns. Lai gan tikpat labi varētu sacīt, ka Edvīns Šnore rīko šeit histēriju; “vārda tiešā nozīmē” ko nu tur spēlējam, teātri varbūt. Viens krievu aktieris nupat labprātīgi šķīries no sava “revolvera”, laikam nebija ilgi regulēts.

 19. Atļauju izsniegšana vajadzīga lielajiem nekustamo īpašumu īpašniekiem un bankām. Nobremzējot atļauju izsniegšanu, būs mazāk pircēju un būs jāsamazina cenas. Tad arī kāds latvietis par saviem mūža ietaupījumiem varēs kaut ko iegādāties.

 20. Kurš teikums Sņores teiktajā ir nepatiesība? Vai tiešam visi akli vai nekauņas, ja nesaprot, ka ar uzturēšanās atļauju izsniegšanu ejam savas valsts pazudināšanas ceļu??????????? Latvieši izbrauc, nevis atgriežas atpakaļ… PĀRĒJIEM nospļauties, kas te notiek!!! Arī mūsu neprātīgajiem, viszinošajiem politiķiem viss pie vienas vietas, JO VIŅIEM IR LABI…KO vēl Straujuma gatavojas “PĀRVĒRTĒT” uzturēšanās atļauju sakarā…Nezinu NEVIENU valsti pasaulē, kur tik traki politiķi nīstu valstiskumu…Katrs savas valsts labā dara un darītu visu iespējamo un pat NEIESPĒJAMO… Nezinu, kas notiek pe mums… Domā ko domādams …

 21. Iespējams, ka arī Puķinam tuvojas tāds pat līdzīgs beigu gals, kāds jau reiz piemeklēja itāliešu fašistu vadoni duči Benvenuto Musolini 1944. gadā – pašu itāļu cilvēki savā valstī viņu publiski pakāra ar kājām gaisā, lai gan pirms dažiem gadiem viņš bija tā sajūsminājis apmuļķoto tautu ar savu plātīšanos, solījumiem un sekmīgu iebrukuma karu Itālijas kolonijā Abesīinijā Ziemeļāfrikā, un vēlāk valsti iesaistījis arī 2.pasaules karā, militāri sabiedrojoties ar hitleriešiem. Krievijas krievi jau arī visi nav tā paķerami muļķi, un nebūt nav sajūsmināmi ar vardarbību, agresiju, un Puķina kliķes un partijas ‘Vienota krievija’ uzsākto starptautisku valsts terorismu, par nāvē dzenamu lielgabalgaļu izmantojot savas valsts armijas dienesta zaldātiņus par šausmām viņi mātēm. Kad sāks sajust badu, startautisku boikotu un ar to saistītu kaunu, atjēgsies, ka zaudē eiropiešu cieņu.

 22. Edvīns ir zinošs vēsturnieks un Latvijas patriots ,bet baumas par Sudrabas rusofīliju diemžēl izrādījušās pamatotas !

 23. Šnores kungs!
  Mēs Jums ļoti uzticamies.
  Apstākļi Eiropā mainījušies kopš tā nepabeigtā likumprojekta.
  Jātiek galā ar nepilsoņu jautājumu un tiem pieņemtajiem lēmumiem , kas nav izpildīti un kas jāveic DDD
  lietā. Mēs, vēlētāji, gribam zināt, kāds ir stāvoklis nepilsoņu jautājumā un ar to saistītajiem jauājumiem, kā arī to, kāpēc nav notikusi DDD. Galu galā – tā ir valsts drošība.Vai bijām lētticīgi ? Vai kāds vainīgs?Ir taču gudri juristu kungi.Nu ir taču!!!Vai Jums nešķiet, ka tas nepabeigtais likumprojekts jānoliek , kamēr visu noskaidro un mums paskaidro.Un tad -jāuzraksta par jaunu!!!!Un žigli jāpieņem.
  Apstākļi ir mainījušies un mainās PA STUNDĀM.
  Lai veicas !
  Kā mums jāpalīdz?

 24. … ‘Bezdievim’ ne tik vien ari pietrukst pratins, bet ari patriotisms … ‘ No sirds Latvijai ‘ … + 2 ZZS’ iesi + SX ‘iesi … ATKL’jasak nemt vera … taat ka brivas Latvijas laikos bija jaapseko tie 5.kolonnas lidzskrejeji … 20’s un 30’s lidz 1934.g. !

 25. Lielajās pilsētās tā minoritāte nav minoritāte. Vai varam saņemt viņu atbalstu latviskas Latvijas attīstībā nepazemojoties?

 26. Taisnībai jāskatās acīs. Būtu pēdējais laiks sākt saprast arī citās partijās, ja Latvija ir svarīga.

 27. Uzskatu, ka tie pāris tūkstoši, kuri ieguvuši uzturēšanās atļauju uz 5 gadiem (uzturēšanās atļaujas nav mūžīgas, bet tikai uz 5 gadiem! Uzturēšanās atļauja nav pilsonība!) nekādi neietekmē etnisko sastāvu. Toties ienes pamatīgus līdzekļus būvniecības, finanšu un citos sektoros.
  Saceltā brēka par šo tēmu ir lieka. Pareizāk ir paaugstināt summu un izvērtēt pieteikušies cilvēkus.

  • Tev drīzāk derētu nevis BEZDIEVIS,bet gan BEZPRĀTIS.Nekādas darba vietas viņi neveidos,viņi veidos tikai savas apmetnes.Pie mums ir tādi ķīniešu ”biznesmeņi” kas nopirkušiīpašumu par 80000 eiro,bet dzīvo kā nabagi,un ir viens tāds ,kas brauc divreiz nedēļā uz frizētavu ar apsargu.Bet diemžēlmūsu pilsētā vairs nav kārtīga saimnieka,un bardaks tuvojas.Nu ko,bļāvām krievi nāk,bet atnāca kaut kas trakāks.

 28. Cerams, ka beidzot Saeimā sāks runāt atklāti par ”krievu minoritāti” un okupācijas seku likvidēšanu. Šnore malacis. Paldies.

 29. Brīnos par Andri Siliņu. Ko tad Daudze-arī tajā biznesā?

 30. Viss pareizi un šī situācija parāda mūsu politiķu tuvredzību.

 31. Nesaprotu kāpēc tikai krieviem? Un Ilgas Kuzminas raksts 06.10.2014. ir kāds sīkums? Visiem šiem likumiem ir noziedzīgs mērķis – valstij ātrāk izpārdot īpašumus, saņemti konkrētām personām kuras lobē šo lietu konkrētu naudas summu un valstij (amatpersonām) izvairīties no atbildības.

 32. Kamēr visi te uztraucas,kad krievi nāk un krievi šitā un krievi tā,tikmēr ķīnieši klusi un mierīgi stumjās iekšā,bet neviens par šāda veida sērgu nerunā,laikam aizliegta tēma.Bet pie mums šie šķībacainie nepilna gada laikā jau nopirkuši 161 nekustāmo īpašumu.Un tas notiek nelielā pilsētā.Kamēr visi “sausām”mutēm baida ar krieviem,tikmēr klusi un mierīgi cita nelaime tuvojas.Bet varbūt tas tiek darīts apzināti !?!

  • Nav gan dzirdeets, ka Chin Wung Jangs lidzigi Putinam dotos ar tankiem savus pilsonus sveshaa valstii “glaabt no fashistiem”.

   • Dažreiz biezāks naudas maks ir bīstamāks par tanku,un šai valstī atrodas un atradīsies tādi,kas par naudu visu izdarīs.Atceries vienu,neviens svešzemju karaspēks nenodarīs tiklielu ļaunumu kā pašmāju nodevēji.Un kad te saradīsies pārāk daudz Chin Wung Jangu,tad viņi uzspļaus te visam,jo viņi tad te būs saimnieki.

  • Balsojums taču bija par uzturēšanās atļauju tirdzniecību, tātad ne tikai krieviem, bet visiem. Tikpat labi tas attiecas arī uz ķīniešiem.

 33. Šnore runā patiesību. Diemžēl Saeimā ir par daudz Latvijai nelojālu cilvēku (un ne tikai no “Saskaņas/VK”, bet arī no tās “Sudrabiešu” filiāles). Šo krievu ieplūšanu uzsāka Šlesers un Dombrovskis, savtīgu nolūku dēļ. Bet par spīti tam, Latvijas mankurti Dombrovskim piešķir ordeni, bet Dombrovska “mamma” Āboltiņa rāpus ielaužas atpakaļ Saeimā. Ja Latvija līdz nākošām vēlēšanām no šiem vecajiem mankurtiem neattīrīsies, tad beigas vien būs.

  • Palika neskaidrs, vai tu pareizā nozīmē lieto vārdu “mankurti”. Vajadzētu bišķi precīzāk iezīmēt mankurtu loku. Tev nepatīk Aboltiņa, Dombrovskis labi, to es saprotu, bet nevar taču savā naidā runāt galīgas muļķības. Pasaulē tāda prakse pastāv. Bet pie mums, tas ka Saskaņā visā pilnībā pret, kas nav nekāds brīnums, nozīmē, ka šo iespēju izmanto valsts graušanai. To steidzīgi jāizbeidz. Saskaņa darbojās pie mums kā Krievijas parlamenta filiāls. To jātur prātā vienmēr. Lielākus pārmetumus izpelnās ZZS vīri, kuri mūžīgi jauc gaisu. Būtu laiks šo partiju atbrīvot no putinistiem. Te mēs redzam, kā var labu ideju sakropļot un izmantot ne jau zemnieku un svaigā gaisa labā. Domāju, šis jautājums ir valsts drošības struktūru kompetencē un to jārisina efektīvāk, bet tās klusē. Iespējams,ka pietiktu, vienkārši, apturēt uz nenoteiktu laiku likuma darbību sakarā ar neskaidru starptautisku situāciju.

  • Paldies Šnores kungam par konsekvenci un politisko viedumu! Paldies par filmu, kura uzrunāja daudzus latviešus un lika domāt.Novēlu arī turpmāk neiejukt politiskos džungļos un nemainīt orientāciju. Vēlreis paldies no daudziem laikabiedriem, tā turpināt!

Draugiem Facebook Twitter Google+