×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Kā balsoja Saeimas deputāti par grozījumiem Imigrācijas likumā (20)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Saeima noraidījusi Nacionālās apvienības izstrādātos grozījumus Imigrācijas likumā, kuri paredz, ka valsts apdraudējuma novēršanas nolūkā ir nepieciešams tūlītēji pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

Tas nozīmē, ka īpaši Rīgā un Jūrmalā izplatītā nekustamo īpašumu pārdošana ārvalstu pilsoņiem, viņiem iegūstot arī uzturēšanās atļaujas, varēs turpināties. Ieceri atbalstīja 20 koalīcijas deputāti, 25 valdošās koalīcijas pārstāvji balsojumā atturējās, bet 34 parlamentārieši no opozīcijas un Reformu partijas frakcijas bija “pret”. “Ņemot vērā Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kas apdraud mieru Latvijā un visā Eiropā, kā arī statistiku, kas liecina, ka lielāko daļu no termiņuzturēšanās atļaujām izsniedz tieši Krievijas pilsoņiem, NA uzskata par nepieļaujamu vilcināšanos ar uzturēšanās atļauju aizliegumu. Šodien tas ir nacionālās drošības jautājums,” teikts politiskā spēka paziņojumā. “Saskaņas centra“ deputāti iebilda pret iniciatīvu. Nacionālās apvienības priekšlikums “faktiski ir Latvijas mēģinājums vienpusējā kārtā ieviest sankcijas pret Krieviju, un tas var draudēt ar Maskavas atbildes reakciju”, uzskata “Saskaņas centra“ deputāts Aleksandrs Sakovskis. NA pēc tam atkārtoti iesniegusi Saeimai grozījumus Imigrācijas likumā. Deputāts Dzintars Rasnačs teicis, ka nākamnedēļ partijai “Vienotība” būs iespēja pārdomāt un “labot savu kļūdu Saeimas balsojumā”.

Balsojums par grozījumiem Imigrācijas likumā
PAR: 20
Gaidis Bērziņš (NA)
Inga Bite
Andris Buiķis
Einārs Cilinskis (NA)
Māris Kučinskis (ZZS)
Dzintars Kudums (NA)
Janīna Kursīte-Pakule
Inese Laizāne (NA)
Ilmārs Latkovskis (NA)
Gunta Liepiņa (NA)
Ināra Mūrniece (NA)
Imants Parādnieks (NA)
Vineta Poriņa (NA)
Dzintars Rasnačs (NA)
Gunārs Rusiņš
Inguna Rībena
Gatis Sprūds (NA)
Dāvis Stalts
Inga Vanaga
Jānis Vucāns (ZZS)

PRET: 34
Valērijs Agešins (“SC”)
Guntars Bilsēns (RP)
Inita Bišofa (RP)
Boriss Cilevičs (“SC”)
Irina Cvetkova
Edmunds Demiters (RP)
Sergejs Dolgopolovs (“SC”)
Andrejs Elksniņš (“SC”)
Kārlis Eņģelis (RP)
Oļegs Hļebņikovs (“SC”)
Gunārs Igaunis (RP)
Aleksandrs Jakimovs (“SC”)
Viktors Jakovļevs (“SC”)
Andrejs Klementjevs (“SC”)
Ivans Klementjevs (“SC”)
Jeļena Lazareva (“SC”)
Valdis Liepiņš (RP)
Igors Meļņikovs
Sergejs Mirskis (“SC”)
Vladimirs Nikonovs (“SC”)
Ņikita Ņikiforovs (“SC”)
Igors Pimenovs (“SC”)
Sergejs Potapkins (“SC”)
Ivans Ribakovs (“SC”)
Artūrs Rubiks (“SC”)
Raimonds Rubiks (“SC”)
Aleksandrs Sakovskis (“SC”)
Jānis Tutins (“SC”)
Jānis Urbanovičs (“SC”)
Juris Viļums (RP)
Ivars Zariņš (“SC”)
Valdis Zatlers (RP)
Mihails Zemļinskis (“SC”)
Igors Zujevs (“SC”)
ATTURAS: 25
Arvils Ašeradens (“Vienotība”)
Dzintars Ābiķis (“Vienotība”)
Solvita Āboltiņa (“Vienotība”)
Lolita Čigāne (“Vienotība”)
Andrejs Judins (“Vienotība”)
Jānis Junkurs
Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP)
Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”)
Daina Kazāka (RP)
Vilnis Ķirsis (RP)
Ainars Latkovskis (“Vienotība”)
Atis Lejiņš (“Vienotība”)
Liene Liepiņa (“Vienotība”)
Aleksejs Loskutovs (“Vienotība”)
Klāvs Olšteins
Jānis Ozoliņš (RP)
Līvija Plavinska (“Vienotība”)
Romualds Ražuks (RP)
Jānis Reirs (“Vienotība”)
Edvards Smiltēns (“Vienotība”)
Jānis Strazdiņš (ZZS)
Viktors Valainis
Juris Vectirāns (ZZS)
Ilze Vergina (“Vienotība”)
Dzintars Zaķis (“Vienotība”)
NEBALSO: 5
Ilma Čepāne (“Vienotība”)
Jānis Klaužs ZZS
Vladimirs Reskājs
Kārlis Seržants (ZZS)
Jānis Upenieks

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. mesa[rptu ko noziimee, ka tik daudz atturas no balsojuma? vai tad t’ā ir norm’āla l’ēmumu pienjem’šana??? ‘šito vajadz’ētu atcelt – nedr’īkst atur’ēties. vai ar’ī tad lido prom no sAeimas

 2. Ko nozīmē 2x Rubiki un vēl tur kāds bija 2x. Dinastijas? Sakritības?
  Un vēl- atturējušies, tad viņus neinteresē kas notiek un notiks Latvija vai arī tā atturēšanās saistīta ar ieinteresētību?

 3. … Lidzigi uzmeta Abreni un Latvijas Republikas Satversmi … un so nacionalas valsts idejas un likumiga pamata nodeveju rindas nav mazinajusas ….

  … Ka tas, ar visu kas notiek sodien, ir vel iespejams, ka it ka latvietis sevi un savu nakotni nodot …

  … Vai tiesam vel celo koferisi … jeb kas cits … lai izskaidrotu vai pamatotu RP, ZZS un ‘VIENOTIBAS – KAM’ deputatu balsojumu !!!!

 4. Mani pārsteidza, ka Gunārs Igaunis balsojumā solidarizējās ar Saskaņas centru.

 5. Ļoti noderīga informācija! NA, jums no manas ģimenes + 6 balsis nodrošinātas. Man prieks par jūsu stingro mugurkaulu un no sirds vēlu jums veiksmi! Vienotības balsojums ir vienkārši pretīga Latvijas nodevība.

 6. reformu partija jau ir “citos medību laukos”,un šis balsojums izskatās pēc Vienotības pašrocīgi parakstīta nāves sprieduma.

 7. Izskatās varas partijas nedomā ar perspektīvu bet kā īslaicīgi papildināt budžetu.Nepārsteidz SC balsojums pret,ja Maskava izvēlējusies Ušakovu par visu krievvalodīgo līderi tad tie ir ieinteresēti palielināt “apspiesto un abižoto”skaitu Latvijā,iespējams arī vizītē Amerikā tiek meklēti “abižoto”aizstāvji un draudēts ar Ukrainas variantu un lielāks skaits ir iespaidīgāks.

 8. Šausmīgi,pat Zatlers, izrādījās pret Latviju,un vel vairāk šokē ārzemju latvieši,kā O.Kalnins.Nu, par to pusperēto Igauni,nav ko brīnītirs,bet arī normālie cilvēki ir pret Latviju.Tas, ir bēdīgi.

 9. Ar sho pasludinu, ka Vienotiiba manu un manu tuvinieku balsi ir pazaudeejusi, bet NA it kaa ieguvusi. Veel shaubos par NA , jo viena vinju poltikja deelj – nekustamo ipashumu iires griestu var tikt paaugstinaati par ieverojamu, muusu makiem, summu,.

 10. ka šo sarakstu publicē pirms vēlēšanām! Krasi izmainīju savas domas par ko atdot savu balsi vēlēšanās!

 11. Vienotībai svarīgāka ir nauda, par šo naudu var nopirkt okupāciju, pēc 10 gadiem šie balsos par iestāšanos krievijas sastāvā, jo tas jau reiz ir bijis, šoreiz V riskē pazaudēt vēlētājus, es biju pilnā pārliecībā par V, un tagad ????? … ceļš atvērts kremļa kalpiem… Šausmas iedomāties, jau redzam kas notiek Rīgā un tādas pašas šausmas būs Latvijā.

 12. Jāāā, Čepāne un Seržants ! Taču tik patriotiski izrādījās. Čigāne, Kalniņš, Lejiņš… Nekad nebūtu domājis ka tādi cilvēki var būt tik pretvalstiski. Nu bet krievu naudiņa jau nav zemē metama kaut arī smird. Tāpat jau par Vienotību nebūtu balsojis, bet tomēr cerēju.

 13. nu balsots ir, atklāti sakot, reti riebīgi! Bet padomāsim, kas tad tā Vienotība tāda ir? Tā ir liberālo komunistu izveidotās daudzpartiju sistēmas kopsavilkums – pēc atgriešanās vienotā partijā…!
  Tie nav, – nedz uz Sibīriju izsūtīto pēcteči, nedz pēckara mežos izdzīvojušo patriotu pēcteči, nedz arī uz ārzemēm aizbēgušo pēcnācēji… Tas būtu jāņem vērā!
  Un kādu gan patriotismu no viņiem varam sagaidīt…?

 14. No zoodārza zatleristiem savādāku balsojumu sagaidīt nemaz nevarēja, bet Vienotība nojauca balsojumu atturoties, bet faktiski “atturēšanās” ir balsojums “pret”. Neko citu no viņiem jau arī nevarēja sagaidīt, jo, ja aizliegtu tirgot uzturēšanās atļaujas krieviem, korumpants Dobrvoskis būtu spiests pats atmaksāt savu 3a kredītportfelīti.

 15. Manuprāt saraksts ir nepilnīgs,jo lai gan Saeimas sēdē bija,ko pierāda nākamie balsojumi,bet acīmredzot nereģistrējās…7 ZZS biedri-Aizstrauta,Barča,Bērziņš,Brigmanis,Eigims,Līdaka un Reizniece-Ozola…kāpēc nebalsoja par imigrācijas likuma iespējamiem grozījumiem?

 16. nesaprotu-kāpēs mums tie 2% aizsardzībai ,ja paši ar savām rokām velkam valstī iekšā Putina “aizsargājamos tautiešus”.Vai tiešām tie tūkstoši uz Kremli orientētie mums vēl par maz.Sapriecājušies par tiem 512 lojālajiem(64% no 800 aptaujātajiem)cittautiešiem un tagad paši sev rokam kapu.

  • To nesaprot neviens normāli domājošs.Ja “Vienotība” atturas,tad klaji atbalsta SC.Par reformu partiju tāpat jau sen zināms,kurā pusē viņi ir,bet par Vienotību domāju līdz šim nedaudz pozitīvāk.

 17. Cerēsim ka Vienotība spēs izskaidrot savu poziciju.Par SC nekādu ilūziju nevar būt.Sociāldemokratisms ir tikai āķis balsotājiem.Šādas valstiskumu apdraudošas partijas ir jāslēdz.Diemžēl atslēgas ,kuras tauta savā sirdsšķīstumā ir viņiem uzticējusi,ir šo partiju rokās.

Draugiem Facebook Twitter Google+