×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

PMLP: četru gadu laikā anulēta 551 termiņuzturēšanās atļauja ārzemniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēku rinda starptautiskās lidostas "Rīga" izlidošanas terminālī.

Kopumā četros gados investīciju programmas ietvaros Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) saņēmusi 12,4 tūkstošus termiņuzturēšanās atļauju pieprasījumus, no tiem 5267 investoru un 7160 viņu ģimenes locekļu.

Laika periodā no 2010. līdz 2014. gadam anulēta 551 termiņuzturēšanās atļauja ārzemniekiem, liecina PMLP apkopotā informācija, ko šodien skata valdība. Galvenie anulēšanas iemesli bijuši nekustamā īpašuma pārdošana, iepriekšējās atļaujas anulēšana sakarā ar investīciju veida maiņu, piemēram, ieguldītājs kapitālsabiedrības pamatkapitālā iegādājas nekustamo īpašumu, nepietiekama kapitālsabiedrības saimnieciskā darbība vai arī uzturēšanās atļaujas nereģistrēšana Imigrācijas likumā noteiktajā kārtībā.

Uzturēšanās atļaujas piešķirtas 94,7% gadījumu. Negatīvi lēmumi pieņemti galvenokārt personas iegādātā nekustamā īpašuma neatbilstības Imigrācijas likumā noteikto prasību dēļ, kā arī, mainoties uzturēšanās atļaujas izsniegšanas iemeslam, piemēram, personai, kas ieguldījusi līdzekļus komercsabiedrības pamatkapitālā, vēloties turpmāk uzturēties Latvijā saistībā ar nekustamā īpašuma iegādi, proti, veicot komercdarbību, bet nesamaksājot nodokļu nodevu noteiktajā apjomā.

No 2004. līdz 2007. gadam pirmreizēji ieceļojušo ārzemnieku skaits Latvijā ir pakāpeniski palielinājies, augstāko līmeni – 4,8 tūkstošus ārzemnieku – sasniedzot 2007. gadā. Ieceļotāju skaita pieaugumu lielākoties ietekmējis strauji augošais pieprasījums pēc darbaspēka un viesstrādnieku uzaicināšana no ārvalstīm. Tomēr ekonomiskās krīzes laikā pirmreizēji izsniegto atļauju skaits strauji samazinājies – 2009. gadā un 2010. gadā to skaits bijis uz pusi mazāks nekā 2007. gadā.

Pirms trim gadiem – 2011. gadā – uzturēšanās atļauju skaits atkal sācis palielināties, sasniedzot 4824 atļaujas. Tendence turpinājusies arī turpmākajos gados. 2012. gadā izsniegtas 6365 atļaujas, bet 2013. gadā – 7353. PMLP norāda, ka tas lielā mērā saistīts ar Imigrācijas likuma grozījumiem, kas paredzēja uzturēšanās atļauju izsniegšanu gadījumos, kad ārzemnieks veic investīcijas Latvijas tautsaimniecībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+