×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2013
Drukāt

Uzturēšanās atļaujas “piežmiegs” pakāpeniski


Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (“Vienotība”) piedāvājums paredz nākamgad noteikt kvotu – termiņuzturēšanās atļaujas izsniegšana pieļaujama 750 darījumos ar nekustamo īpašumu. Turklāt no šiem 750 darījumiem no vienas valsts nedrīkstētu būt vairāk par 30%, bet vismaz 50 darījumiem jābūt par summu virs 500 000 eiro. Turpmākajos gados šo kvotu paredzēts samazināt vismaz par 150 – 200 darījumiem gadā, bet 2017. gadā Ministru kabinetam būtu jālemj par šīs sistēmas pilnīgu izbeigšanu. Piedāvājums arī paredz palielināt summu – turpmāk uz uzturēšanās atļauju varēs kandidēt tikai tie ārzemnieki, kuri iegādājušies īpašumu vismaz 150 000 eiro vērtībā un iemaksājuši īpašā fondā 25 000 eiro. Tāpat plānots noteikt, ka termiņuzturēšanās atļauju nevarēs saņemt, ja iegādājas tikai zemi bez ēkām.

Šodien NA šo piedāvājumu pārrunās konsultācijās ar V. Dombrovski un “Vienotības” pārstāvjiem. Nacionāļi neslēpj, ka uzturēšanās atļaujas ir centrālais jautājums pirms izšķiršanās par to, vai atbalstīt 2014. gada budžeta projektu. NA pārstāvis Raivis Dzintars pirms tikšanās premjera piedāvājumu vērtēja kā soli pareizajā virzienā, bet vienlaikus tas esot “absolūtais minimums, no kura nedrīkst atkāpties nevienā punktā”. Sākotnējais nacionāļu uzstādījums bija pilnīgi pārtraukt uzturēšanās atļauju dalīšanu jau no nākamā gada, bet šajā nostājā viņiem parlamentā nebija domubiedru, tādēļ NA piekāpusies, ka lemšana par to varētu notikt 2017. gadā. “Tas, kāds lēmums tad tiks pieņemts, būs atkarīgs no tā, kāda tad būs valdošā koalīcija,” teica R. Dzintars.

Vakar “Vienotības” pārstāvji tikās ar Reformu partiju. Arī šajās sarunās skarta uzturēšanās atļauju tematika, bet ar nedaudz citādiem skaitļiem, par pamatu tālākajai nostādnei ņemot Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvāto priekšlikumu termiņuzturēšanās atļauju jautājumā noteikt 1000 darījumu kvotu. Rīt premjeram paredzēta tikšanās ar koalīcijā ietilpstošajiem neatkarīgajiem deputātiem un opozīcijas frakciju ZZS, kas atbalstīja Dombrovska budžeta nodošanu komisijām. Sarunās ar ZZS būtiskāks varētu būt nevis uzturēšanās atļauju jautājums, bet gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa pašvaldību daļas palielināšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+