×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Uzturēšanās atļaujas – tikai īpaši turīgajiem (7)

LETA/AFPLETA/AFP

Deputāti panākuši vienošanos par prasību paaugstināšanu uzturēšanās atļauju kārotājiem, bet nevar vienoties par laiku, kad šīm izmaiņām būtu jāstājas spēkā.

Izskatot Valsts prezidenta Andra Bērziņa izbrāķētos Imigrācijas likuma grozījumus par uzturēšanās atļaujām, Saeimas deputāti vienojušies atteikties no kvotu piemērošanas nekustamā īpašuma pircējiem, tā vietā palielinot nekustamā īpašuma vērtību, par kura iegādi piešķir termiņuzturēšanās atļauju.

Atbalstītais priekšlikums paredz, ka nekustamā īpašuma vērtība iegādes brīdī nevarēs būt mazāka par 250 000 eiro līdzšinējo 150 000 eiro vietā. Tāpat deputāti vienojušies no 50 000 līdz 
80 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo kadastrālo vērtību. Turklāt, pieprasot uzturēšanās atļauju, valsts budžetā būs jāiemaksā 5% no īpašuma vērtības (iepriekš likumprojekts paredzēja, ka, pieprasot pirmreizējo uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, budžetā jeb ekonomikas attīstības programmā jāsamaksā 25 000 eiro). Deputāti arī atbalstīja ierosinājumu atteikties no iepriekš likumā iekļautās normas, kas paredzēja piešķirt termiņuzturēšanās atļauju par 50 000 eiro iemaksu valsts budžetā.

Tomēr izskatot likumprojektus plenārsēdē, deputāti nespēja vienoties par termiņu, kad izmaiņas varētu stāties spēkā. Tautsaimniecības komisijas priekšlikums, ka izmaiņas saistībā ar uzturēšanās atļauju izsniegšanu par nekustamā īpašuma iegādi varētu stāties spēkā ar nākamā gada pirmo janvāri, tika noraidīts. Deputātu vairākums uzskata, ka jauno kārtību dzīvē varētu ieviest jau no šā gada 1. augusta. Tādēļ likumprojekts vakar netika pieņemts otrajā lasījumā, bet nodots atpakaļ Tautsaimniecības komisijai.

Visticamāk, Imigrācijas likums galīgajā lasījumā varētu tikt pieņemts pēc divām nedēļām – 
8. maija Saeimas sēdē, jo nākamnedēļ sēde nenotiks 1. maija svētku dēļ.

Uzziņa


Aug pieprasījums


Salīdzinājumā ar pagājušo gadu būtiski pieaudzis ārzemnieku skaits, kas Latvijā pieprasījuši uzturēšanās atļaujas, šogad līdz ceturtdienai saņemti jau 758 iesniegumi. Pērn pirmajos četros mēnešos bija saņemti 449 pieteikumi.

Šogad saņemtie pieprasījumi par uzturēšanās atļaujām attiecināti uz 1736 personām, no kurām lielākā daļa ir Krievijas pilsoņi – 1118. Savukārt 273 ir Ķīnas, 123 – Ukrainas un 80 – Uzbekistānas pilsoņi.

Nekustamā īpašuma iegāde ir galvenais pamatojums, uz kā pamata atļaujas tiek pieprasītas. Pieprasījumu skaits parasti palielinās pirms vasaras, bet šā gada pieprasījumu skaita straujais pieaugums varētu būt skaidrojams arī ar Imigrācijas likuma grozījumu skatīšanu.

Avots: PMLP

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Te nu tas paradokss, ko mēs neprotam izmantot savā labā: Ždanoka, Mirskis, Gapoņenko un tiem līdzīgi kliedz pa visu pasauli, ka Latvijā atdzimst fašisms, pa apspiežam citvalodīgos – bet te rinda uz pieteikšanos pēc uzturēšanās atļaujām. Varu galvot, ka viņi paiekristu arī Latvijas pilsonībai, ja tikai to dotu. Bet šie politiskie nelieši normālu nacionālismu, ka lielajā Krievijā pieaudzis līdz nesaprotamai pakāpei, pie mums sauc par fašismu!

  2. Jā, jā tikai Mafiju Bossiem. Mumsm gan viņu pašiem ir daudz, bet tomēr tiem Krievijas ir augstāks profesionālais līmenis.

  3. Latvijas zemes izpārdošana par naudu ir noziegums!Ārvalstu gribas pildītājus-visas valdības,deputātus tiesāt par valsts iznīcināšanu!No Latvijas kā valsts palicis viens nosaukums.

  4. azhiotaazha ap atlaujaam jeega vai Atbildēt

    Vieglaaks par vieglu iztirgo Latviju.Muusu beerni ir nolemtie Latvijaa.Neviens neredzu vai nedzirdu kaa ,uzlabot skoleena dziives liimenii.

  5. KĀPĒC lai deputāti VIENOTOS šajā jautājumā, jo no turienes LAIKAM DAUDZIEM IR SAVS LABUMS??????????!! Ja vien DEPUTĀTI DOMĀTU PAR SAVAS VALSTS AIZSARDZĪBU NEVIS SAVU LABUMU, TAD JAU SEN BŪTU VISS KĀRTĪBĀ!? Paskatieties, KĀDĀ ĀTRUMĀ un pat priekšlaicīgi STRAJUMA IZMETA NO VALDĪBAS CILINSKI?!? TAS TIK BIJA TEMPS!!! TĀ KĀ VISU VAR, JA TIKAI GRB!!! Varbūt ŽURNĀLISTI vēl pirms JŪRMALAS “UZLIDOJUMA” varētu izskaitļot : KUR un CIK DAUDZ pilsoņi no austrumpuses te sapirkuši NEKURSTĀMOS ĪPAŠUMUS un kāds ir viņu “PIENESUMS” naudas izteikmē, kādas garantijas tas dod VALSTS DROŠĪBAI NĀKOTNĒ ( KAUT VAI TAI PAŠĀ JŪRMALĀ – VAI TUR IR VĒL KĀDA KATVIEŠU, IGAUŅU, LIETUVIEŠU vai LĪVU ĢIMENE?!), jo SARUNĀŠANOS valsts VALODĀ TUR GANDRĪZ AR UGUNI JĀMEKLĒ vai ausis “JĀPAŅEM” rokā… Viena lieta ir nauda, bet NEKAS nevar būt svarīgāks par NEATKARĪBU ( premjeres vārdi sarunā ar jauno Ijaunijas premjeru ŠODIEN!?). Ja tā turpināsim “DARBOTIES”, valsts var NESAGAIDĪT SAVU 100-gadi…!? DOMĀSIM PAR KVALITATĪVAS NāKAMĀS SAEIMAS IEVĒLĒŠANU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. pirmkārt jau, saistībā ar Krievijas paziņojumu par iespējamo militāras palīdzības sniegšanu saviem pilsoņiem Latvijā, būtu UA izsniegšana viņiem jāpārtrauc nekavējoties, un otrkārt, būtu jāpakļauj ilustrācijai arī visi šīs atļaujas jau saņēmušie.

  7. Uzturēšanas atļaujas tiem,kuri ir spējīgi finansēt pretvalstiskas organizācijas?

Draugiem Facebook Twitter Google+