×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Uzturēšanās atļauju tirgošana var pārvērsties par Trojas zirgu, brīdina Dzintars (1)

Dzintars8

Uzturēšanās atļauju tirgošana ārvalstniekiem pret nekustamā īpašuma iegādi var pārvērsties par “Trojas zirgu”. To pēc Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” (NA) frakcijas sēdes, kur skatīts uzturēšanās atļauju jautājums, atzīmē NA līdzpriekšsēdētājs un Saeimas deputāts Raivis Dzintars.

 

NA pārstāve Laila Ozoliņa portālu “LA.lv” informēja, ka frakcijas sēdes laikā NA frakcijas deputāti šodien tikās ar Drošības policijas (DP) pārstāvjiem, lai uzklausītu drošības ekspertu viedokli par uzturēšanās atļauju tirdzniecību un iespējamiem riskiem nacionālajai drošībai. DP pārstāvji raksturoja situāciju, norādot uz vairākām problemātiskām jomām, kas saistītas ar nacionālo drošību.

Pieaugot uzturēšanās atļauju pieprasītāju skaitam, arī iekšlietu struktūrām rodas nepieciešamība pēc papildu resursiem un kapacitātes. Nekontrolēti ieplūstošais kapitāls var veicināt pretvalstisku darbību finansēšanu, kas savukārt var nelabvēlīgi ietekmēt nacionālās drošības intereses. Tāpat nekontrolēta ārvalstu kapitāla ieplūšana stratēģiski svarīgos ekonomikas sektoros var radīt riskus valsts ekonomiskajai suverenitātei, norāda NA.

“Visbeidzot, ieplūstošais finansējums ir ar nezināmu izcelsmi, līdz ar to nav zināms, vai Latvijā investētā nauda iegūta legāli. Tātad pastāv risks, ka Latvijā var ieplūst nelikumīgi iegūti finanšu līdzekļi, kas saistīti ar noziedzīgiem grupējumiem,” teikts NA paziņojumā.

“Šodien dzirdētais liecina, ka konceptuāli Drošības policija pilda uzliktās papildu funkcijas, kas saistītas ar uzturēšanās atļauju tirdzniecību ārvalstniekiem. Tomēr ir redzams, ka trūkst kapacitātes un resursu naudas plūsmas kontrolei,” pēc sēdes sacīja NA līdzpriekšsēdētājs Roberts Zīle. “Tas nozīmē, ka drošības iestādēm nav skaidrības par to, kas, kam un ar kādas izcelsmes naudu maksā.”

Savukārt otrs NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsver, ka uzturēšanās atļauju tirgošana ārvalstniekiem pret nekustamā īpašuma iegādi var pārvērsties par “Trojas zirgu”. “Šādā veidā Latvijā var ieplūst noziedzīgi finanšu līdzekļi, kas izmantojami pretvalstiskai darbībai, un tas ir nopietns, reāls valsts drošības apdraudējums,” norādījis Dzintars.

NA ir vairākkārt rosinājusi pārtraukt piešķirt uzturēšanās atļaujas par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Būtisks minēto darījumu samazinājums, pakāpeniski atsakoties no šīs prakses, pašlaik ir viens no galvenajiem NA izvirzītajiem mērķiem, strādājot valdībā. NA vēlas, lai jautājums par uzturēšanās atļauju tirgošanas ierobežošanu tiktu skatīts kopā ar 2014. gada budžeta likumprojektu.

Jau vēstīts, ka jautājums par uzturēšanās atļauju piešķiršanu nākotnē šobrīd ir vienīgais, par ko koalīcijā līdz šim nav panākta vienošanās saistībā ar nākamā gada budžetu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Piekrītu R.Zīles viedoklim, ka “… konceptuāli Drošības policija pilda uzliktās papildu funkcijas, kas saistītas ar uzturēšanās atļauju tirdzniecību ārvalstniekiem. Tomēr ir redzams, ka trūkst kapacitātes un resursu naudas plūsmas kontrolei,” un “Tas nozīmē, ka drošības iestādēm nav skaidrības par to, kas, kam un ar kādas izcelsmes naudu maksā”,
    kā arī R. Dzintara secinājumam, ka ” uzturēšanās atļauju tirgošana ārvalstniekiem pret nekustamā īpašuma iegādi var pārvērsties par “Trojas zirgu”. “Šādā veidā Latvijā var ieplūst noziedzīgi finanšu līdzekļi, kas izmantojami pretvalstiskai darbībai, un tas ir nopietns, reāls valsts drošības apdraudējums,”
    un gribu izteikt arī savu pārliecību, ka mēs tomēr neesam “pamesti likteņa varā”, un arī izteikt cerību, ka reģiona politiskajiem apstākļiem seko mūsu sabiedroto izlūkdienesti.

Draugiem Facebook Twitter Google+