×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Uzturlīdzekļi no ārzemēm

Man ir septiņus gadus veca meita. Bijušais vīrs maksā alimentus 65 latu apmērā, ko noteica tiesa. Tagad viņš atrodas ārzemēs, bet Latvijā saņem tikai invaliditātes pensiju – 45 latus. Viņam ir vēl viena meita. Vai man ir tiesības pieprasīt lielākus uzturlīdzekļus, ja bērna tēvs strādā ārzemēs? Cik daudz es varu pieprasīt? 
Vilma Rēzeknes novadāBērns aug lielāks, bet uzturlīdzekļu summa paliek tā pati. Ko man darīt, ja tēvs strādā ārzemēs? Cik zinu, nopelna labi, bet, kā lai es to pierādu un kā lai no viņa pieprasu lielāku naudu, ja nezinu ne precīzu darba, ne dzīves vietu? Skaidri zinu tikai to, ka labprātīgi viņš lielāku summu savai meitai negribēs maksāt…
 Maija Siguldā

 

Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā noskaidrojām, ka palielināt uzturlīdzekļus (grozīt esošo Latvijas tiesas nolēmumu vai rosināt jauna tiesas nolēmuma pieņemšanu) var divējādi, ja atbildētājs dzīvo citā Eiropas Savienības dalībvalstī:

• vēršoties Latvijas tiesā ar prasības pieteikumu par uzturlīdzekļu palielināšanu un vēlāk ar pieteikumu fonda administrācijā par Latvijā pieņemta tiesas nolēmuma atzīšanu un izpildi konkrētajā Eiropas Savienības dalībvalstī;

• sagatavojot un iesniedzot fonda administrācijā pieteikumu par Latvijas tiesas nolēmuma grozīšanu konkrētajā Eiropas Savienības dalībvalstī.

Abas šīs iespējas paredz īpaša Eiropas Savienības Padomes Regula.

Ja nezināt, kurā valstī bērna tēvs dzīvo un strādā, tad gan situācija sarežģītāka, taču atrisināma. Lai izlemtu, ko darīt un kuru iespēju labāk izmantot, vispirms derētu aprunāties ar fonda administrācijas pārstāvjiem pa tālruņiem: 67830630 vai 67814980 (katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 17.00). Palīdzību var saņemt arī klātienē katru darba dienu no plkst. 9 līdz 16 (iepriekš telefoniski vienojoties par konkrētu pieņemšanas laiku).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+