×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

“Mammadaba” spiningošanas sacensību otrajā posmā uzvar neatlaidība

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Dainim Podžukam un Andrim Kušķim ir par ko smaidīt.

Baltu putu galotnēm rotātu viļņu pielietā Kaņiera ezerā noslēdzies “Mammasdabas” spiningošanas sacensību otrais posms.

Latvijā ilgu laiku valdošais karstums plēsīgajām zivīm bija pilnībā atņēmis ēstgribu, bet jau piektdienas vakarā kļuva manāmi vēsāks, sestdienas rītā pūta spirgta brīzīte un saules vaigu laiku pa laikam aizplīvuroja mākonīši. Agrā rītā sešpadsmit komandas ar skubu metās zivju cīņās, trīspadsmit no tām, lai cīnītos par galveno balvu, ko nodrošina “eholotes.lv”, un lieliskām balvām no SIA “Salmo” un “Dole Marine”, trīs, lai pacīnītos par augstu vietu ezerā un iegūtu savā īpašumā kādu no “Latvijas valsts mežu” sarūpētajām dāvanu kartēm.

Tuvojoties finiša laikam, pūtenis kļuva arvien negantāks un laivas sāka spiesties ap laivu bāzi, drīz vien jau pirmie devās krastā. Prognozes piepildījās – pie lomiem tika 94 procenti dalībnieku. Lielu sajūsmu izraisīja “Vizulīšu” komandas, kurā startēja Māris Kārkliņš un Kristīne Āboltiņa, pieveiktie desmit kilogrami asaru. Asarzēniem pievienotā līdaka komandai deva augsto ceturto vietu. Trešie – pašreizējie sacensību līderi Romalds Ribuzuls un Mārtiņš Reks no komandas “Emīlija–Talsi”. Bet komanda “Bērzi” ar Rinaldu un Zigmāru Bērziņiem, šķiet, nolēmusi tradīcijas nemainīt un Lielauces ezerā izcīnītajai otrajai vietai pievienoja otro vietu Kaņierī. Rinalda kontā arī lielākā noķertā un atlaistā līdaka 81 centimetra garumā, par to veicināšanas balva no copes lietu veikala “Pie Uģa”. Bet komanda “RD Dizains”, kas cīņā par kopvērtējumu ielēca pēdējā brīdī, nodemonstrēja augstu līdaku ķeršanas meistarību un ar lielu neatlaidību izcīnīja augstākās raudzes godalgas.

Kā pēc sacensībām atzina komandas ekipāža Dainis Podžuks un Andris Kušķis, pirmā vieta nākusi sūrā darbā un neatlaidībā. Vīri no sākuma centušies ķert līdakas, kad tas tā īsti nav izdevies, mēģinājuši mānīt asarus, pieteikušies vien daži strīpaiņi. Tad nolēmuši mainīt vietas un meklēt, meklēt, neatlaidība vainagojusies panākumiem, pieķērusies līdaka, tādā pašā stilā turpinājuši un galu galā augstā pirmā vieta, iegūti vērtīgi punkti un iespējas pacīnīties par augstu vietu kopvērtējumā. Kā atzina paši sacensību dalībnieki, vēl jau veikta tikai trešdaļa sacensību ceļa, vēl daudz kas var mainīties, mazāk veiksmīgiem paveikties, līderiem gadīties kāds kritumiņš. Un sacensību intriga, kad viss izšķiras pēdējā sacensību posmā, jau ir tas nemiera gars, sacensību stimuls un dzinējspēks, lai ar neatlaidību un mērķtiecību censtos labi nostartēt katrā sacensību posmā un iegūt savā īpašumā eholoti no galvenā sponsora “eholotes.lv”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.3
Alūksne +22.5
Daugavpils +23.9
Saldus +24.1
Liepāja +20.4
Jelgava +25.2
Ventspils +19.5
Limbaži +22
Madona +24.5
Rēzekne +22
Draugiem Facebook Twitter Google+