Uncategorized

Uzvar sams un Burtnieka līdakas 0

Ar dižiem lomiem beidzies “Latvijas Avīzes” rīkotais “Gada zivs 2012” konkurss. Pirmo vietu godam nopelnījusi Daugavas sensācija – 81,8 kg smagais sams, kuru upes posmā starp Nīcgali un Jersiku šovasar noķēra ilūkstieši Voldemārs Līvmanis un Oļegs Krasovskis.

 

Sudrabs un bronza piešķirts divām Burtnieku ezera līdakām, 17,6 un 14,5 kg svarā. Autori – Normunds Ivzāns no Preiļiem un valmieriete Solvita Karnāte. Uzvarētāji 1. februārī laikraksta redakcijā saņems uzņēmuma “Salmo” gādātās balvas – 150, 100 un 50 latu vērtas dāvanu kartes.

Voldemāra un Oļega sams ir īpašas pieminēšanas vērts, jo daudz netrūka, ka būtu pārspēts 84 kilogramus smagais Latvijas rekordists. Zelta loms ar trollinga palīdzību izvilkts vietā, kur pirms pāris dienām vīriem jau bija uzsmaidījusi veiksme – abi tika pie 29 kg skaistuļa, bet kaimiņam gadījies vēl smagāks – 42 kg. Superlielais sams uzķēries ap vienpadsmitiem dienā, un cīņa ilgusi apmēram 40 minūtes. “Emocijas gāja pāri malām,” atceras Voldemārs, taču piebilst, ka turpmāk šādus lomus laidīs atpakaļ – pārāk liels un trekns. Nekādu īpašu makšķerēšanas noslēpumu viņiem neesot, taču četrus gadus lielie sami nākot regulāri. Jālūko pēc dziļākiem ūdeņiem no jūnija beigām līdz jūlija vidum, taču bez veiksmes neiztikt, piebilst copmanis.

Normunds Ivzāns savu “monstru” izvilka 17. novembrī, gluži kā dāvanu Latvijas valsts dzimšanas dienai. “Jābūt īstajā vietā, īstajā laikā un ar pareizajiem rīkiem,” veiksmes formulu nosauc makšķernieks.

Brīvajā laikā copes lietām pievienojusies arī soļošana, Normunds jau guvis labus panākumus Latvijas 3. olimpiādē, kā arī Eiropas vieglatlētikas čempionātā senioriem. Viņa darbs saistīts ar piena iepirkšanu no zemniekiem.

Latvijas makšķernieku pulkā arvien drosmīgāk sevi piesaka dāmas. Solvitai Karnātei veiksme uzsmaidījusi jau pirmajā sezonā, taču no viņas daudz neatpalika arī novadniece Zaiga Auniņa ar 13,7 kg smago lomu. Solvitu par copes lietām ieinteresēja draugs Ervīns. “Kā pagājušā gada pavasarī sākām, tā līdz vēlam rudenim,” stāsta makšķerniece, kuras ikdienas darbs saistīts ar lietvedību. Ja arī neveicas, prieku sagādā kaut vai vizināšanās ar laivu – abi makšķernieki iecienījuši rīta copi, kad saulīte rotājas ezera ūdeņos.

“Latvijas Avīze” konkursu par gada dižāko zivi turpina, savu atbalstu jau apsolījis “Salmo”.

 

LA.lv