AFP/LETA

Uzvara Kanādas “Grand Prix” nostiprina Fetela pozīcijas F-1 sezonas kopvērtējumā 0

Par Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta septītā posma – Kanādas “Grand Prix” – sacīkšu uzvarētāju svētdien kļuva trīskārtējais pasaules čempions un šīs sezonas pašreizējais kopvērtējuma līderis Sebastjans Fetels no “Red Bull” komandas.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Gūtā uzvara ļāva Fetelam vēl vairāk nostiprināt savas pozīcijas čempionāta galvgalī. Vācietim tā bija trešā uzvara šīs sezonas posmos.

Fetels sacensības uzsāka no pirmās starta vietas, to gaitā nedemonstrējot nesatricināmi pārliecinošu sniegumu un tiekot pie ļoti drošas uzvaras.

Otrajā vietā 14 sekundes aiz vācieša finišēja vadošais “Ferrari” pilots Fernando Alonso no Spānijas, kurš sacīkstes uzsāka no sestās vietas, bet trešo vietu pēc smagas cīņas ieguva “McLaren-Mercedes” vienības pilots Lūiss Hamiltons no Lielbritānijas.

Ļoti sarežģītas sacensības izvērtās Fetela komandas biedram Markam Vēberam no Austrālijas, kurš finišēja kā ceturtais, aiz sevis atstājot “Mercedes GP” braucēju Niko Rosbergu no Vācijas un “Toro Rosso” franču braucēju Žanu Ēriku Verņu.

Vēl pirmajā desmitniekā vietas izcīnīja “Force India” komandas britu pilots Pols di Resta, Alonso komandas biedrs Felipe Masa no Brazīlijas, “Lotus” pilots Kimi Raikonens no Somijas un vācietis Adrians Zutils no “Force India” komandas.

Tikmēr “Williams” komandas somu braucējs Valteri Botass, kurš kvalifikācijā negaidīti izcīnīja trešo vietu, sacīkstes noslēdz 14.pozīcijā.

Pēc septiņiem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis ar 132 punktiem ir Fetels, kuš jau par 36 punktiem apsteidz uz otro pozīciju uzkāpušo Alonso, bet trešo vietu ar 88 punktiem tagad ieņem Raikonens.

Šosezon 19 posmu garumā sacentīsies 11 komandas (par vienu mazāk nekā pagājušajā sezonā) un 22 braucēji, no kuriem pieci ir sacīkšu debitanti.