×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Uzvara, kas sākās ar sāpēm. Kāpēc Sproģe un Zaržeckis turpmāk kino veidos tandēmā (4)

foto13590

Māksliniece INDRA SPROĢE un plastikas ķirurgs JĀNIS ZARŽECKIS ir atgriezušies no Anesī starptautiskā animācijas filmu festivāla, kur sīvā konkurencē pēc Indras idejas tapušās filmiņas “Joka pēc alfabēts” angļu versija “Awesome Beetle’s Colors” ir saņēmusi žūrijas balvu “Kristāls”. Šī ir pirmā reize, kad Anesī festivālā tiek godalgots latviešu autora darbs. Un, tā kā lauri gluži noteikti pienākas arī Jānim, jo viņš ir filmas producents, man ir lielisks iemesls uz sarunu aicināt abus, lai runātu par kino un dzīvi, prieku un asarām, par sāpēm, kas vairo spēku, un lidojumu, kas pāri visam.

– Animācijai Anesī “Kristāls” ir kā spēlfilmai “Oskars”. Cik liela šogad bija konkurence?

I. S.: – Divi tūkstoši sešsimt piecdesmit viena filma tika pieteikta, nominētas tika divsimt, balvas saņēma astoņpadsmit.

– Kāda bija sajūta, kāpjot uz skatuves?

– Brīdī, kad bija jākāpj uz skatuves, izrādījās, ka man ir pazudušas kurpes. Kaut kur zem krēsla jābūt, taču nav laika meklēt. Skrēju basām kājām. Sarkanais paklājs ir ļoti garš un ļoti mīksts.

J. Z.: – Indra nesadzirdēja, ka tiek nosaukts viņas vārds, nesaprata, ka tas attiecas uz viņu. Es sēžu blakus, saku: tev jākāpj uz skatuves! Viņa nesaprot, turpina sēdēt. Es saku: tas franciski teiktais “Indrā Sprūdž” uz tevi attiecas. Tad gan viņa šāvās kājās.

– Tādēļ vien Jānim bija jābrauc līdzi, lai tu to balvu dabūtu – kaut vai basām kājām. Taču līdz garajam un mīkstajam paklājam bija vēl garāks un nebūt ne tik līdzens ceļš. Ar ko tas sākās?

I. S.: – Ar sāpēm. Viss sākās ar neprātīgām sāpēm. Pirmais projekts bija kalendārs “Laiks vijas ap tevi”. Katrai dienai tika veltīts kāds teikums, kas pasaka lasītājam, cik viņš ir īpašs. Gads risinājās krāsās: tas sākās ar auksti zilu, pamazām toņi kļuva arvien siltāki līdz pat tirkīzam, jūnijs jau bija zaļgandzeltens, jūlijs koši dzeltens, septembris oranžs, novembris – Latvijas karoga krāsā un decembris – apgaroti violets.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Cienu radošas personības! Atbildēt

  1) Ļoti SIMPĀTISKS laulāts pāris!
  Uz vāka varēja būt daudz labāks foto- šis foto, kurš ir pie raksta
  2) Māksliniece Indra Sproģe nebeidz pārsteigt ar savu …RADOŠUMU!
  Lūk tāpēc no 2 651 pieteiktās filmas, kur nominētas tika 200,starp 18 balvu saņēmējiem bija arī Latvijas mākslinieces Indras Sproģes filma!
  APSVEIKUMI!

 2. Beļēviču neņems kompānijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+