Laukos
Bizness

“Uzvara-Lauks” pērn pieckārtīgi audzējis peļņu0

Foto-LETA

Lauksaimniecības uzņēmums “Uzvara-Lauks” pagājušajā gadā strādāja ar 7,647 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,6% mazāk nekā gadu iepriekš, tikmēr peļņa pieauga 5,8 reizes un bija 1,266 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka būtiskākais uzņēmuma apgrozījuma samazinājuma iemels ir vidējās realizācijas cenas kritums kviešiem un rapsim.

“Uzvara-Lauks” vadība arī informē, ka uzņēmuma kopējais kapitālieguldījumu apmērs pagājušajā gadā veidoja 2,419 miljonus eiro. Finanšu resursus uzņēmums ieguldīja zemes iegādē, pamatlīdzekļu atjaunošanā un viesnīcas “Miķelis” celtniecībā. Tāpat pagājušajā gadā kompānija iegādājās zemi 82,68 hektāru platībā, daļēji mērķa izpildei piesaistot “SEB bankas” ilgtermiņa kredītu.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, “Uzvara-Lauks” arī turpmāk atjaunos materiāli tehnisko bāzi, kas dos iespējas ieviest augstražīgas tehnoloģijas kultūraugu audzēšanā, samazinot enerģētisko resursu patēriņu. Tāpat “Uzvara-Lauks” turpinās ieviest jaunas kvalitatīvas un pret slimībām izturīgas kviešu šķirnes, kas dos iespēju iegūt augstākas ražas.

“Uzvara-Lauks” galvenie stratēģiskie mērķi ir kāpināt kviešu šķirnes sēklas materiāla realizācijas apmēru tirgū, nodrošināt kvalitatīvu pārtikas kviešu – līdz 90% no kopējā kviešu apmēra – realizāciju tirgū, kā arī samazināt energoresursu patēriņu kultūraugu audzēšanā līdz 20%.

2016.gadā “Uzvara-Lauks” strādāja ar 7,93 miljonu eiro apgrozījumu un 218 404 eiro peļņu.

“Uzvara-Lauks” ir izveidota uz kādreizējā kolhoza – agrofirmas “Uzvara” – bāzes. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,377 miljoni eiro. “Uzvara-Lauks” audzē graudus un rapsi, kā arī lauku pupas, zirņus un graudaugu sēklas materiālus. Sabiedrībai pieder arī muzejs un kafejnīca atpūtas kompleksā “Miķelis”.

Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Arnis Vējš.

LA.lv