×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. maijs, 2012
Drukāt

Uzvaras parkā jau sanākuši vairāk nekā 1000 cilvēku

Tradicionāli svētku pasākumu rīko biedrība "9.maijs.lv". Foto - LETATradicionāli svētku pasākumu rīko biedrība "9.maijs.lv". Foto - LETA

Svinot Otrā pasaules kara beigu 67.gadadienu, Uzvaras parkā jau pulcējušies vairāk nekā 1000 cilvēku, lai gan pasākuma dalībnieku skaits turpina pieaugt, novēroja aģentūra LETA.

Uzvaras parka virzienā nemitīgi dodas arvien vairāk cilvēku. Parkā pulcējas gan jaunieši, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki.

Pagaidām pasākums norit bez starpgadījumiem, aģentūrai LETA sacīja Valsts policijas pārstāvji, kas uzrauga kārtību pasākumā. Tāpat nav vērojami cilvēki, kuri vāktu parakstus par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem.

Tomēr aģentūra LETA novēroja, ka Uzvaras parkā kāds vīrietis dala avīzes, apvienības “Sociālais bloks” bukletus, kuros minēts, ka nepilsoņi ir pilntiesīgi sabiedrības un politiskās dzīves dalībnieki. Par bukletu dalīšanu vīrietim aizrādīja apsardzes firmas darbinieks, jo tas pasākumā neesot atļauts.

Cilvēki nāk ar ziediem rokās vai iegādājas tos turpat uz vietas, lai varētu nolikt monumenta pakājē vai uzdāvināt kādam no kara veterāniem.

Valda svētku gaisotne, un cilvēki viens otru sveic svētkos un klausās koncertu. Kara veterāni dalās savās atmiņās. Pasākumu apmeklē ne tikai vecāka gadagājuma cilvēki, bet arī ģimenes ar maziem bērniem un skolēni.

Uzvaras parkā un tā apkārtnē ir ļoti daudz cilvēku, kuri, pateicoties labajam laikam, izbauda svētku gaisotni fotografējoties, runājoties, ēdot. Pagaidām nav vērojami manāmi iereibuši cilvēki.

Jau ziņots, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un vairāki bijušās Padomju Savienības republiku vēstnieki un diplomāti šodien Uzvaras parkā nolika piemiņas vainagu pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem.

Ziedu nolikšanā piedalījās Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, Baltkrievijas, Uzbekistānas, kā arī citu valstu, piemēram, Grieķijas un Ķīnas, diplomāti. Ziedu nolikšanā piedalījās arī vairāki Saeimas un Rīgas domes “Saskaņas centra” frakcijas deputāti.

Vešņakovs pēc ziedu nolikšanas visus apsveica Uzvaras svētkos, kā arī novēlēja veterāniem labu veselību. Žurnālistiem Vešņakovs uzsvēra, ka nevajadzētu pretstatīt cilvēkus, kas piemin Uzvaras svētkus 8.maijā vai 9.maijā.

Pēc piemiņas vainaga nolikšanas Uzvaras parkā vairāki klātesošie aplaudēja.

Tāpat šodien svētku koncerta vadītājs nolasīja fragmentu no Valsts prezidenta Andra Bērziņa iepriekš izplatītā paziņojuma saistībā ar 8.maija piemiņas dienu. Arī pēc tā nolasīšanas pasākuma dalībnieki aplaudēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+