×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. maijs, 2012
Drukāt

Uzvaras parkā pulcējas vairāki tūkstoši cilvēku

medalas

Tuvojoties pēcpusdienai, Otrā pasaules kara beigu 67.gadadienas svinībās Uzvaras parkā jau pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku, turklāt cilvēku skaits turpina palielināties, novēroja aģentūra LETA.

Parkā un tā apkārtnē pulcējas gan jaunieši, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki. Patlaban visas brīvās sēdvietas kafejnīcās un uz soliņiem tikpat kā ir aizņemtas, tāpēc daudzi apmetušies zālienā.

Pagaidām pasākums norit bez starpgadījumiem, aģentūrai LETA sacīja Valsts policijas pārstāvji, kas uzrauga kārtību pasākumā. Tāpat nav vērojami cilvēki, kuri vāktu parakstus par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem.

Aģentūra LETA gan novēroja, ka Uzvaras parkā organizācijas “Par godīgumu un taisnīgumu” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Gapoņenko dala avīzes, apvienības “Sociālais bloks” bukletus, kuros minēts, ka nepilsoņi ir pilntiesīgi sabiedrības un politiskās dzīves dalībnieki. Par bukletu dalīšanu vīrietim aizrādīja apsardzes firmas darbinieks, jo tas pasākumā neesot atļauts.

Parkā ir izvietotas biedrības “Rodina” un antifašistu aktīvistu nojumes, kurās tiek dalīti karodziņi, nozīmītes un citas lietas. Kā novēroja LETA, pasākuma norises vietā diezgan daudz tiek dalīti Krievijas Federācijas karodziņi.

Pēc aktīvista Ulda Freimaņa rīkotā gājiena uz Brīvības pieminekli pie pieminekļa Uzvaras parkā devās pērkoņkrustietis Igors Šiškins, kura tērpu rotāja Georga lentīte. Pēc neilga laika gan viņš pasākuma vietu pameta.

Cilvēki nāk ar ziediem rokās vai iegādājas tos turpat uz vietas, lai varētu nolikt monumenta pakājē vai uzdāvināt kādam no kara veterāniem. Parkā valda svētku gaisotne, un cilvēki viens otru sveic svētkos un klausās koncertu. Kara veterāni dalās savās atmiņās. Pasākumu apmeklē ne tikai vecāka gadagājuma cilvēki, bet arī ģimenes ar maziem bērniem un skolēni.

Uzvaras parkā un tā apkārtnē ir ļoti daudz cilvēku, kuri, pateicoties labajam laikam, izbauda svētku gaisotni fotografējoties, runājoties, ēdot. Dažviet manāmi nedaudz iereibuši cilvēki, kuri, neraugoties uz organizatoru aizliegumu lietot alkoholu, to paklusām dara no blašķītēm vai citiem traukiem.

Jau ziņots, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un vairāki bijušās Padomju Savienības republiku vēstnieki un diplomāti šodien Uzvaras parkā nolika piemiņas vainagu pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem.

Ziedu nolikšanā piedalījās Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, Baltkrievijas, Uzbekistānas, kā arī citu valstu, piemēram, Grieķijas un Ķīnas, diplomāti. Ziedu nolikšanā piedalījās arī vairāki Saeimas un Rīgas domes “Saskaņas centra” frakcijas deputāti.

Vešņakovs pēc ziedu nolikšanas visus apsveica Uzvaras svētkos, kā arī novēlēja veterāniem labu veselību. Žurnālistiem Vešņakovs uzsvēra, ka nevajadzētu pretstatīt cilvēkus, kas piemin Uzvaras svētkus 8.maijā vai 9.maijā.

Pēc piemiņas vainaga nolikšanas Uzvaras parkā vairāki klātesošie aplaudēja.

Tāpat šodien svētku koncerta vadītājs nolasīja fragmentu no Valsts prezidenta Andra Bērziņa iepriekš izplatītā paziņojuma saistībā ar 8.maija piemiņas dienu. Arī pēc tā nolasīšanas pasākuma dalībnieki aplaudēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+