×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. maijs, 2012
Drukāt

Uzvaras parkā sāk ierasties pirmie svinētāji

uzvaras_parks2

Uzvaras parkā, pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem, sāk ierasties pirmie svinētāji, novēroja aģentūra LETA. Cilvēku skaits notikuma vietā arvien pieaug. Patlaban Uzvaras parkā pulcējušies aptuveni 100 cilvēki, daži ir jau manāmā alkohola reibumā, tomēr uzvedas mierīgi un apkārtējos netraucē.

Starp apmeklētājiem ir gan vecāka gadagājuma cilvēki ar medaļām, gan jaunieši. Daļai cilvēku pie apģērba piespraustas oranži-melnās Svētā Georga lentītes.

Apmeklētāji nāk ar ziediem, kuri tiek likti pieminekļa pakājē. Jau no rīta novietoto ziedu paklājs ir diezgan ievērojams un paredzams, ka dienas laikā ar ziediem tradicionāli tiks noklāta visa pieminekļa pakāje.

Cilvēki uzvaras parkā apskata izstādi, kas veltīta Otrā pasaules kara notikumiem. Apskatei izvietota arī Otrajā pasaules karā izmantotā kara tehnika un ieroči, kā arī dažādi suvenīri.

Notiekošo vēro vairāki desmiti policistu un pasākuma rīkotāju piesaistītie apsargi. Likumsargu skaits pamazām palielinās, tuvojoties pasākuma sākumam.

Pasākuma rīkotāji turpina sagatavošanās darbus uz skatuves un pie kioskiem. Aptuveni 20 kioskos jau sākusies tirdzniecība ar ēdieniem un dzērieniem, kā arī baloniem.

Uzvaras parkā izvietoti trīs ekrāni, uz kuriem patlaban translē tiešraidi no Sarkanā laukuma Maskavā, kur notiek gatavošanās svinīgajai karaspēka parādei.

Notikuma vietā ieradušies arī mediji, kas jau sākuši reportāžas no Uzvaras parka.

Uzvaras parka tiešā tuvumā pulcējušies vairāki desmiti puķu tirgotāju. Pirmie puķu tirgotāji sastopami sabiedriskā transporta pieturās, bet, tuvojoties Uzvaras parkam, to skaits pieaug. Patlaban kopumā puķes tirgo ap 60 tirgotāju.

Tirgotājus uzmana pašvaldības policija.

Tāpat atsevišķi pašvaldības policisti patrulē uz motorolleriem parkam pieguļošajās teritorijās.

Jau ziņots, ka šodien Rīgā, Uzvaras parkā, pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem, notiks tradicionālie Uzvaras svētku pasākumi.

Kā ierasts, Uzvaras dienas pasākumus ignorēs valdošā koalīcija un citu labējo partiju politiķi, savukārt apmeklēs kreisi orientēto opozīcijas partiju pārstāvji.

Pasākumi pie pieminekļa sāksies plkst.9.30 un ilgs līdz plkst.23, noslēdzoties ar uguņošanu.

Plkst.10 paredzēta svinīga ziedu un piemiņas vainagu nolikšana, kurā piedalīsies gan Rīgas mērs un apvienības “Saskaņas centrs” līderis Nils Ušakovs, gan vairāki bijušās Padomju Savienības republiku vēstnieki. Ušakovs arī plāno ap plkst.20.30 teikt uzrunu.

Pasākumus šodien iecerējušas rīkot arī citas organizācijas.

“Apvienība pret nacismu” vienojusies ar biedrībām “Autonomā darbība” un “Rodina” par Rīgā un Jūrmalā paredzēto pasākumu līdzorganizēšanu un aktīvistu piesaistīšanu, kā arī oranži-melno Svētā Georga lentīšu dalīšanu.

Plkst.10 “Apvienība pret nacismu” noliks ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā. Visas dienas garumā pieminekļa pakājē tiks dalītas Georga lentītes.

Savukārt plkst.18 tiks organizēts Uzvaras maršs no Strēlnieku laukuma līdz Uzvaras piemineklim.

Gājienu iecerējis rīkot arī aktīvists Uldis Freimanis, kurš vēloties atzīmēt “partizāņu kara sākumu pret okupantiem”.

Freimanis kopā ar domubiedriem no plkst.12 līdz 14 plāno doties gājienā no Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli. Pieteikumā domei viņš norādījis, ka pasākumā piedalīsies aptuveni 15 cilvēku, taču aģentūrai LETA atzina, ka cilvēku varētu būt vairāk, jo viņam varētu pievienoties arī politiski represētie un bijušie partizāni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+