×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Uzvaras parkā simtiem cilvēku vēro tiešraidi no Maskavas

LETALETA

Pārdaugavā, Uzvaras parkā, patlaban ir sācies galvenais “fašisma sagrāves dienas” pasākums, uz kuru jau ieradušies simtiem cilvēku. Daudzi no viņiem lielizmēra ekrānā skatās 9.maija parādes tiešraidi no Maskavas, novēroja aģentūra LETA.

Pieminekļa “Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” pakājē gulst ziedi, taču mākslinieki uz lielās skatuves vēl neuzstājas.

Uz svinībām ir ieradušies arī padomju armijas veterāni, daļa no viņiem kupli greznojušies ar apbalvojumiem. Daudzi klātesošie – jauni un veci – pie sava apģērba piesprauduši melni oranžās lentītes.

Kārtību pasākuma vietā uzrauga Valsts policijas (VP), Rīgas Pašvaldības policijas, kā arī pasākuma rīkotāju nolīgtas apsardzes kompānijas darbinieki. VP par drošību ir parūpējusies īpaši – parkā redzami kinologi ar suņiem, tuvējā apkārtnē novietoti speciālo uzdevumu bataljona mikroautobusiņi.

Parka teritorijā uzslietajās teltīs svinētāji, kā ierasts, var iegādāties atspirdzinājumus un uzkodas.

Kā novēroja aģentūra LETA, plkst.10 parādes tiešraide no Maskavas tika pārtraukta, jo ziedus pie pieminekļa devās nolikt Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), Krievijas vēstniecības un citu vēstniecību pārstāvji, veterāni, viņu tuvinieki un daži jaunieši kamuflāžas tērpos. Ziedu nolicējus svinību dalībnieki sagaidīja ar lielām ovācijām un gaviļu saucieniem.

Kā ziņots, biedrība “9.maijs.lv” šodien no plkst.9 līdz 23 pie pieminekļa “Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” un tam apkārt esošajā Uzvaras parkā atzīmē “fašisma sagrāves dienu”, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Tāpat kā pērn, pasākumu laikā notiks koncerti, uzrunas, parkā tiks izvietotas tirdzniecības vietas un notiks dažādas citas aktivitātes, tostarp grupas “Mašina vremeni” koncerts. Pasākuma gaitā pie pieminekļa tiks nolikti ziedi un pausta pateicība karā izdzīvojušajiem “veterāniem – atbrīvotājiem”.

 

{gallery id=”1726″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+