×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. aprīlis, 2017
Drukāt

Guntis Ščerbinskis: Kučinskis noraksta ne tikai ZZS, bet arī partneru centienus vēlēšanās Rīgā (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai cik smaga un, iespējams, patiešām bezcerīga kādam politiskajam spēkam rādītos gaidāmā cīņa par Rīgas mēra krēslu, tomēr pat ne visai ietekmīgas partijas uz vēlēšanām iet ar lozungu “Uzvarēt! Nevar zaudēt”. Tikmēr valdošā koalīcija jau paguvusi atzīt sakāvi, pasludinot: “Uzvarēt nevar. Zaudēt!”

Ja ģenerālis jau pirms kaujas vicina balto padošanās karogu, demotivēts tiek ne tikai karapulks, bet arī tauta, kura šādos apstākļos tiek sagatavota bezcerīgam iznākumam. Ja runājam par vēlēšanu kauju, tajā vēl jo lielāka loma ir tautas, proti, vēlētāju motivēšanai, mobilizējot cilvēkus pārdomāti nodot varas mandātu spēkam, ar kuru var saistīt tālejošu mērķu sasniegšanu.

Tāpēc pirmajā mirklī lielu neizpratni raisa premjera Māra Kučinska – valdošās koalīcijas simboliskā līdera – retorika pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Intervijā laikrakstam “Diena” pirms Lieldienām viņš nepārprotami atzinis pašlaik galvaspilsētā valdošā politiskā spēka pārākumu, paziņodams, ka tas “nenoliedzami strādā ļoti profesionāli sabiedrisko attiecību jomā”. It kā ar to nebūtu gana, Kučinskis pats vēl pamanās liet ūdeni uz politisko sāncenšu sabiedrisko attiecību dzirnavām. Kā gan citādi lai sauc premjera publiskās atklāsmes, piemēram, par to, ka “pusgadu pirms vēlēšanām pret viņiem iet ar kaut kādiem brīnumpiedāvājumiem, uz ko lielu cerot, ir naivi”. Bet, lai kliedētu vēl kādas iespējamas aizdomas par politiķa, sacīsim, piesardzīgo optimismu, Kučinskis rezumē bez aplinkiem un tieši: “Es valdības koalīcijai neparedzu diez cik labus rezultātus Rīgā.” Tā runājot, premjers noraksta ne tikai sava pārstāvētā spēka, bet arī koalīcijas partneru centienus galvaspilsētas vēlēšanās.

Uz ko gan tagad orientēties rīdziniekam, kurš ir neapmierināts ar pašreizējo varu Rīgā? Vai izniekot savu balsi par sarakstiem, kuri jau pirms cīņas gatavojas sēdēt opozīcijā, vai arī nepiedalīties šajā, tā teikt, ne mūsu kaujā?

Jāatzīst, ka valdošās partijas – ZZS, “Vienotība” un NA – saviem vēlētajiem Rīgā jau iepriekš raidīja nelāgu signālu, parādot, ka nespēj vēlēšanās galvaspilsētā startēt ar vienotu sarakstu. Lai gan sabiedrībā pieprasījuma pēc šādas saliedētas politikas un taktikas netrūka, partiju intereses un nespēja vienoties izrādījās nepārvarami šķēršļi. Tā vietā vēlētāju nepiepildītās cerības tika mēģināts lāpīt ar vienošanos, kur minētās partijas apņemas sadarboties. Tiesa, pat šie ne pārāk pārliecinošie centieni tika torpedēti, piemēram, Viesturam Sileniekam, kurš neoficiāli tika minēts kā iespējamais ZZS Rīgas saraksta līderis, paziņojot par iespējamu sadarbību ar “Saskaņu”. Tāpat arī nevar nepamanīt, cik patiesībā kluss un neaktīvs pašlaik ir ZZS oficiāli izvirzītais Rīgas mēra amata kandidāts Armands Krauze, salīdzinoši kaut vai ar abiem pērējiem koalīcijas partiju kandidātiem Baibu Broku un Vilni Ķirsi.

Redzam, ka, lielā mērā pateicoties tieši ZZS pozīcijai vai atsevišķu tās politiķu gājieniem, “ne-saskaņas” vēlētājā Rīgā pastāvīgi tiek sētas šaubas un nepārliecība. Šādā loģikas ķēdē arī ZZS premjera Kučinska atklāsmes par gaidāmo “zaudēto cīņu” var uzlūkot ne tikai kā nejaušu un nepārdomātu izrunāšanos. Drīzāk – kā mērķtiecīgu kampaņas turpinājumu. Kampaņas, kuras mērķis ir netraucēt “Saskaņas” uzvaru Rīgas domē.

Nevar arī nepamanīt, kā citkārt tik kaujinieciski noskaņotā un ambiciozā “Saskaņa” ir kusla cīņā, piemēram, par ZZS cietoksni – Jūrmalu vai arī šīs partijas mūžīgā “premjera amata kandidāta” pārvaldīto Ventspili.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Kažoka metējs, laipotājs, izdabātājs – šīs visas īpašības piemīt Kučinskim, ja paskatās, kur viņš nav bijis
  un ko darījis. Tāpēc gaidīt no viņa kādu loģisku vai analītisku secinājumu šajā jautājumā būtu muļķīgi.
  Viņam pat pietrūkst vīrišķības aicinājumam Rīgas vēlētājiem, lai uz LATVIJAS 100 gadi Rīgas mēra
  krēslā būtu latvietis (e), jo latviešu tauta to būtu pelnījusi. Un vienalga kurš tas arī nebūtu! Redziet, kādu
  paaudzi mums komunisti atstājuši mantojumā, baidāmies pat paši no savas ēnas!

 2. Nevienam taču nav noslēpums, ka pastāv slepena vienošanās starp koalīciju un Saskaņu. Saskaņai – Rīga, koalīcijai – Latvija. Koalīcija vienkārši nedrīkst uzvarēt Rīgas pašvaldības vēlēšanās, jo tad būs pārkāpta šī vienošanas. Tāpēc koalīcijas centieni NEUZVARĒT Rīgā ir tik skaidri saskatāmi bez brillēm. Nedodu ne sprāgušu mušu par to, ka tā varbūt pat ir Kurzemes hercoga rosināta vienošanās, ja jau pat Kučinskis tā nopūlas vicināt balto karogu.
  Ne jau velti Rīgas mērs tā nopūlas, lai padarītu Rīgu par Krievijas pierobežas ģerevņu, iznīdējot tajā visu latvisko.

 3. ka ir ar citu nosaukumu vēzis no tās pašas kulītes !

 4. Bija tikai viena iespēja uzvarēt Rīgā – apvienotais saraksts, cita varianta nav.Tā mūsu politiķi zaudē Rīgu atkal un atkal.Uz ko viņi cer?Ka pēkšņi lielie pierīgas guļamrajoni izzudīs?Vai, ka tur vēlētājs mainīsies, izmirs vecā paaudze? nu tie aizies, bet pēcnācēji ir tieši tādi paši Putina gaidītāji ar retiem, retiem izņēmumiem.Tas vienīgi liecina, ka politiķi ir attālināti no reālās situācijas.Nemainīsies, nemainīsies vēlētājs tuvākajā laikā.Šodien ,talkojot vienā no rajoniem, jautāju latv.val.pēc tukšajiem maisiem – domājiet, ka atbildēja latv.val.?Visus šībrīža Rīgas vēlētājus ieraudzīsiet 9.maijā, tad varēsiet saskaitīt… Velti stāstīt, ka veco latviešu tantīšu, kas vēlē par braukšanas biļetēm, vairs nav, tas varbūt sastādīja 0,01 %.uz 9.maija svinētāju fona ..un citas sirmmāmiņas tāpat nevēlēja.Vai tiešām Rīga ir tik nesvarīga mūsu politiķiem??Svarīgākas ir tās spēlītes naudas smilškastē?Nu būs jauna mašīna, jauna somiņa, jauna māja un kārtējais ceļojums..vai tas atsver zaudētu galvaspilsētu, nevarību un gļēvumu,kuslumu, redzot kā Rīga paliek par vienu lielu, privātu, padomju afēristu stila biznesa projektu???

 5. viņa uzdevums vismaz neko nedarīt, ja nevar sliktu

 6. NA ir jāmaina politika un okupācijas seku (“5.kolonnas”) integrācijas vietā jāliek to politiska likvidācija.
  Bet, ja nē, – nu tad priekš kam mums tāds falšs nacionālisms ir vajadzīgs.
  Tādu tolerantu un liberālu “kosmopolītu”jau mums pietiek arī bez viņiem!

 7. ZZS – kirhensšteina mantinieki, ja vajadzēs notirgos visu, pat savu sirdsapziņu, kā to izdarīja ar Abreni 🙁 !

 8. Kučinska saimnieku Šķēles/Lemberga plāns ir kopā ar Saskaņu kompostēt Vienotību.

 9. labaak reaalas lietas runaat nevis vienkaarshi muljkjiibas…

 10. zzs vispŗa ir kļūda – bijušo komunistu , partijas sekretāru un kosorgu atstojņiks.

 11. Ja darījums noslēgts – tas jāpilda : mēs dodam SC to – jūs mums šito un viss. Un darbošanās to apliecina… Pārējais ir tikai tāda latvisko partiju ņaudēšana.
  Ja būtu vienotais saraksts – iespēja uzvarēt Rīgas vēlēšanās, bet te.

 12. Kučinskis sāk uzraukties par Lemberga iespējām uzvarēt Vensapilī. Ja tas notiks ZZS iespēja iespēja uzvarēt nākošajās Saeimas vēlēšanās pielīdzināma nullei.

 13. izrādās ka reāli skatities uz dzīvi Atbildēt

  un prast novertet situāciju objektīvi ir slikti. autors nez kāpec iedomājas ka stulba saukļa-mēs uzvaresim skandēšana, kautjelkā ietekmē veletājus? ja nu vienigi sasmīdina un liek nogrozit galvu par kandidātu stulbumu

  • Vēl stulbāk teikt - neuzvarēs Atbildēt

   Vēl stulbāk, ļoti stulbi runāt, ka neuzvarēsim vai zaudēsim. Taisnība ir tur, ka nosacīti pasludina “pīrāga” zagšanu, to dalot uz diviem, ZZS dala ar Ušakovu. ZZS laikam labāk korumpētā SaSkaņa, kura neceļ skandālus par ZZS korupcijas vai cita veida krimināliem skandāliem, nevis korupcijas neskartā Vienotība, kura pasludina cīņu pret oligarhiju, pret Lembergu.

   Kādēļ VIENOTĪBA tiek visvairāk nopelta – tieši tādēļ, ka nepiedalās korupcijā, neatbalsta oligarhiju.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+