×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Uzvarētājs bez titula

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Sezonas otrajā pusē Lauris Daiders palīdzēja holandietim Danielam Vilemsenam izcīnīt desmito pasaules čempiona titulu motokrosā ekipāžām, taču skaļas svinības šajā sakarā bija tikai holandiešu pusē. Pēdējā posmā Vilemsens nobrauca tieši tā, lai desmitais tituls sanāktu ne tikai viņam, bet arī traumas dēļ sezonu nepabeigušajam Kenijam van Gālenam. 


 

Divi punkti 
līdz titulam

“Ja sezonas laikā bijuši vairāki līdzbraucēji, par čempionu kļūst tas, kurš piedalījies vairāk braucienos. Ja to skaits vienāds, tiek skaitīti šajos braucienos izcīnītie punkti. Kenijs van Gālens, tāpat kā es, brauca piecos posmos, taču ar viņu Vilemsens izcīnīja par diviem punktiem vairāk – 227 pret 225,” situāciju skaidro Lauris Daiders. “Īsti jau neviens neko nav teicis vai negrib teikt. Godīgi sakot, ir sajūta, ka tas jau bija iepriekš izrēķināts un pēdējā posmā nobraucām tieši tā, lai Danielam būtu zelts, bet man līdz titulam mazliet pietrūktu. Tā ka man nav iemesla skaļām svinībām,” turpina Daiders. Sezonas pēdējā posmā viņnedēļ Rudersbergā Vilemsens otro braucienu pabeidza astotajā vietā.

– Finišējot sezonas pēdējā braucienā, emocijas droši vien bija daudz pacilātākas?

– Protams, bija prieks par veiksmīgi paveikto darbu, tomēr par tādām īstām čempiona sajūtām tās diez vai var saukt. Sezonas sākumā plāni bija pavisam citi, pie Vilemsena braucu tikai otro pusi – tādas uz 50 procentiem arī bija sajūtas. Uzvarēts ir, bet daudz foršāk būtu, ja to paveiktu paši!

Sadarbība bija lietišķa un veiksmīga, arī braukšanas ziņā ieguvu vērtīgu pieredzi – vajadzēja pieslīpēties, palabot kļūdas.

– Runā, ka Vilemsens holandiešu presei izteicies, ka pēc desmitā titula beigs karjeru?

– Nezinu vis. Viņš jau tagad meklē kantētāju nākamajai sezonai un teica, ka braukšot tik ilgi, kamēr pašam patiks.

– Pat ja jāpaliek bez titula un medaļas, sezonas otrā puse kopumā bija uz pozitīvas nots?

– Noteikti, jo neko jau neesmu zaudējis. Tā bija lieliska iespēja būt pasaules čempiona komandā un redzēt visus sīkumus no iekšpuses. No šiem sīkumiem salasās viens vesels, kas ļauj aizbraukt līdz titulam. Redzēju sīkas kļūdiņas un nianses, pie kurām jāpiestrādā arī mums. Protams, ļoti daudz izšķir finansiālās iespējas, taču vēl ir vajadzīga komanda, kas visu organizatoriski noved līdz galam. Pēc pussezonas pie Vilemsena man ir vēl lielāka pārliecība un zināšanas, ka arī mēs ar Jāni varam uzvarēt pasaules čempionātā! Esam sākuši gatavoties nākamajai sezonai, lai tā būtu sportiski veiksmīgāka un nepārtrūktu pusceļā.

 

Šonedēļ Daideri 
brauks kopā

Vēl gan šonedēļ tiks pielikts punkts šai sezonai – Jānis un Lauris Daideri pārstāvēs Latviju Nāciju krosā ekipāžām Osas trasē Nīderlandē. “Izbraucām ar Jāni vienu treniņu, nedaudz pamainījām tehniku, bet vecās sajūtas nekur nav pazudušas. Spēks ir, trase smilšaina un nebūs ātra. Mērķis kā vienmēr – uzvarēt! Latvijas komandai trijniekā vajadzētu iebraukt, un esmu pārliecināts, ka tā arī notiks,” optimisma pilns uz Osu dodas Lauris Daiders.

Bez brāļiem Daideriem Nāciju krosā Latviju pārstāvēs Māris Rupeiks ar Elviju Mucenieku un Arnolds Sīlis ar Bruno Kalinu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+