Viedokļi
Aptaujas

Uzvārīt zupu bez burtnīcu kaudzes: Kā vasaru plāno pavadīt pedagogi? 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Inese Rupeika, sākumskolas skolotāja: “Izbrauksim ar ģimeni kādā ekskursijā pa Latviju, noteikti apciemosim tālākus radus. Vēl šovasar gaidīts notikums ir salidojums ar klasesbiedriem. Par nekādu darbu vasarā pat i nedomāju, jo atzīšos – ja nebūtu šo gandrīz divu brīvo mēnešu vasarā, es šajā profesijā, visticamāk, nestrādātu, jo tā ļoti izdedzina un ir nepieciešams laiks, lai atgūtu enerģiju.”

 

Lidija Kalniņa, pamatskolas matemātikas skolotāja: “Kopā ar vairākām kolēģēm dosimies ceļojumā uz Horvātiju. Strādāšu un atpūtīšos vienlaikus savā mazdārziņā. Pēdējās divas vasaras es čakli strādāju, jo man piedāvāja tādu darbu, kas man patīk. No skolas, protams, atpūsties gribas, bet es nevaru sēdēt un neko nedarīt, man vajag aizpildīt dienu. Noteikti aizbraukšu samīļot un paauklēt savus mazbērnus. Apciemošu arī savas meitas ģimeni Spānijā un no sirds izbaudīšu tikšanos ar mazbērniem.”

 

Evita Kurtiņa, vizuālās mākslas skolotāja: “Lai gan beidzas skola, vasarā gaidāms mākslas skolas plenērs, kas gan šogad notiks pie jūras, tāpēc savā ziņā izdosies apvienot darbu ar atpūtu. Katru mēnesi organizēšu un vadīšu vasaras nometnes bērnu mākslas studijā. Privāti strādāju arī kā interjera dizainere, tāpēc arī tam būs jāatrod laiks. Vienu nedēļu augustā gan esmu pilnīgi izbrīvējusi, lai aizbrauktu uz laukiem prom no visa.”

 

Natālija Riherte, angļu valodas un sākumskolas skolotāja: “Atgūšu spēkus, parušinoties dārzā, un vienkārši izbaudīšu, ka esmu mājās bez labojamo burtnīcu kaudzes. Sakārtot vidi ap sevi, kaut vai vienkārši uzvārīt zupu – bez skriešanas un steigas. Tā ir tā sajūta, pēc kuras esmu noilgojusies. Vārdu sakot, visu to, ko neesmu paguvusi mācību gada laikā, tagad centīšos atgūt, lai uzņemtu spēku jaunajam cēlienam.”

LA.lv