Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Svētdiena, 22. oktobris, 2017
31. maijs, 2017
Drukāt

Uzvārīt zupu bez burtnīcu kaudzes: Kā vasaru plāno pavadīt pedagogi? (7)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Inese Rupeika, sākumskolas skolotāja: “Izbrauksim ar ģimeni kādā ekskursijā pa Latviju, noteikti apciemosim tālākus radus. Vēl šovasar gaidīts notikums ir salidojums ar klasesbiedriem. Par nekādu darbu vasarā pat i nedomāju, jo atzīšos – ja nebūtu šo gandrīz divu brīvo mēnešu vasarā, es šajā profesijā, visticamāk, nestrādātu, jo tā ļoti izdedzina un ir nepieciešams laiks, lai atgūtu enerģiju.”

 

Lidija Kalniņa, pamatskolas matemātikas skolotāja: “Kopā ar vairākām kolēģēm dosimies ceļojumā uz Horvātiju. Strādāšu un atpūtīšos vienlaikus savā mazdārziņā. Pēdējās divas vasaras es čakli strādāju, jo man piedāvāja tādu darbu, kas man patīk. No skolas, protams, atpūsties gribas, bet es nevaru sēdēt un neko nedarīt, man vajag aizpildīt dienu. Noteikti aizbraukšu samīļot un paauklēt savus mazbērnus. Apciemošu arī savas meitas ģimeni Spānijā un no sirds izbaudīšu tikšanos ar mazbērniem.”

 

Evita Kurtiņa, vizuālās mākslas skolotāja: “Lai gan beidzas skola, vasarā gaidāms mākslas skolas plenērs, kas gan šogad notiks pie jūras, tāpēc savā ziņā izdosies apvienot darbu ar atpūtu. Katru mēnesi organizēšu un vadīšu vasaras nometnes bērnu mākslas studijā. Privāti strādāju arī kā interjera dizainere, tāpēc arī tam būs jāatrod laiks. Vienu nedēļu augustā gan esmu pilnīgi izbrīvējusi, lai aizbrauktu uz laukiem prom no visa.”

 

Natālija Riherte, angļu valodas un sākumskolas skolotāja: “Atgūšu spēkus, parušinoties dārzā, un vienkārši izbaudīšu, ka esmu mājās bez labojamo burtnīcu kaudzes. Sakārtot vidi ap sevi, kaut vai vienkārši uzvārīt zupu – bez skriešanas un steigas. Tā ir tā sajūta, pēc kuras esmu noilgojusies. Vārdu sakot, visu to, ko neesmu paguvusi mācību gada laikā, tagad centīšos atgūt, lai uzņemtu spēku jaunajam cēlienam.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Pirmkārt, lasīšu jaunāko latviešu oriģinālliteratūru. Otrkārt, meklēšu idejas klasvadībai un stundu materiāliem. Treškārt, apmeklēšu izstādes. Tad rušināšos pa dārzu. Bet vēl līdz atvaļinājumam strādāšu skolā ar vasaras darba skolēniem – nesekmīgajiem, kārtošu materiālus un rakstīšu atskaites.

  2. to "es" "Neskolotája" Atbildēt

    Kādi “visi”? Uz ārzemēm brauks tikai 1 no 4 intervētajām.
    Neskolotája! Pamēģini vispirms pedagoga profesiju un tad izdari secinājumus! Ja cilvēks nav strādājis par skolotāju pats, jebkurš viņa komentārs ir 0 vērts.

  3. Kā visi parasti ar tik mazām algām uz ārzemēm atpūsties.

    • Kur ta nu mazas algas?! Šadurskis & Co visiem taču pirms šī mācību gada cītīgi borēja un skaļi bazūnēja, ka pedagogu algām ir neeenormāli paaaaugstinātas! Bet ja nopietni – nestreso, visi nebrauc uz āāārzemēm ceļojumos – brauc vainu tās, kas ir vienas, bez bērniem, vai tās, kam vīri labi pelna, pārējās, kas apkrāvušās ar vēl nepieaugušiem bērniem un dzīvokļu kredītiem, sēž tepat 😉

  4. Profesija izdedzina? Paméģinátu lielveikalá pie kases pasédét gan stress,gan rupjības,gan garas stundas un alga arī nevienai tur nav ká skolotájai. Un pietiek vienreiz žéloties un aiz burtnīcám slépties,sen tádas vairs neviena kaudzém nelabo,ja nu vienīgi sákumsmolas klasés.

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Aizbērt Daugavu!

Lai atslogotu satiksmi pār tiltiem, Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis rosinājis izskatīt ideju par prāmju un laivu satiksmi Daugavas šķērsošanai.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+