×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Iestudēs izrādi par traģisko Rīgas dendiju Padegu

Foto: LETAFoto: LETA

Pašā nākamā mēneša sākumā, 1. februārī, izstāžu zālē “Arsenāls” pirmizrādi piedzīvos iestudējums par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911-1940) “Padegs un Padegs”, pastāstīja producente Laila Baumane.

Latvijas mākslinieku vidū ir daudz personību, par kurām ir vērts veidot stāstus un uzvedumus – nodibinājums “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds” jau agrāk piedāvājis izrādes “Benjamiņa. Kā dzīvot modernam”, “Aisedora. Baskājainā dejotāja”, “Pauļuks. Rāmji”, atjaunotas izrādes “Parīze-Rīga-Parīze” par māksliniekiem Rūdolfu un Elvīru Piņņiem un “Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība”. Nu MMAF turpina šo ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā ar izrādi par 20. gadsimta sākuma mākslinieku Kārli Padegu.

“Kārlis Padegs no piemirsta, galvenokārt mākslinieku aprindās zināma leģendāra tēla un sabiedrības autsaidera jau krietnu laiku kļuvis par Latvijas kultūras zīmolu un ilustrēto žurnālu rotu. Viņa darbi Latvijas nedaudzajiem turīgajiem kolekcionāriem ir grūti pieejami un dārgi krājumi. Viņa mākslas lielākās vērtības šobrīd varētu būt rafinēta rokas veiklība un izteiksmes dažādība, dzēlīga ironija un vēl nesaudzīgākā pašironija, bet, iespējams, vēl būtiskāka ir dzīves mūžīgās traģikas izjūta ne tikai kapitālisma krīzes apstākļos vien,” tā traģisko Rīgas dendiju raksturo mākslas zinātnieks Jānis Kalnačs apgāda “Neputns” izdotajā grāmatā “Kārlis Padegs”

Izrādes režisors ir Varis Piņķis, dramaturgs: Ivo Briedis. Lomas atveidos aktieri Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+