Kultūra
Kultūrpolitika

Uzvelc tautastērpu par godu Latvijai!1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: LETA

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā tautas tērpu centrs “Senā klēts” aicina uzvilkt tautas tērpu un doties kopīgā gājienā, LA.lv uzzināja “Senajā klētī”.

Gājiens katram tā dalībniekam ir iespēja demonstrēt savu piederību latviskajām vērtībām un vistiešāk un personiskāk iedzīvināt Latvijas simtgades saukli “Es esmu Latvija”, uzskata gājiena rīkotāji.

Gājiens un ar to saistītais sarīkojums “Tauta. Dziesma. Tērpi” notiks 4. maijā no plkst. 13 līdz 20 Vērmanes dārza estrādē. Plkst. 13-15 tautas tērpu parāde “Novadu godu tērpu sasaukšanās”” un folkloras kopu sadziedāšanās, kurā piedalīsies Rīgas folkloras kopas “Vilkači” un “Vilcenes”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” folkloras kopa “Dimzēns”, Kokneses Kultūras nama folkloras kopa “Urgas”, dziedošā Igauņu ģimene no Gaigalavas, tradicionālās dziedāšanas kopa “Burdons”, dūdu un bungu grupa “Kulenieki un trummelnieki”. Sadziedāšanos vadīs Zoja Heimrāte un Dīvs Reiznieks.

Plkst. 15.30 sāksies gājiens “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” uz Brīvības laukumu.

Plkst. 15.30-16.30 muzicēs ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”, bet plkst. 17 sāksies tautasdziesmu programma “Visas manas labas dziesmas”, kurā piedalīsies Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Karīna Tatarinova, Andris Ērglis, Mārtiņš Ruskis, Dainis Skutelis un instrumentālā grupa Roberta Rasas vadībā.

Pieteikties gājienam var ŠEIT.

LA.lv