Praktiski
Rokdarbi

Uzvelc tautastērpu par godu Latvijai! “Senā klēts” aicina krāšņā gājienā0

Timura Subhankulova foto

Valsts svētkos, 4. maijā, tautas tērpu centrs “Senā klēts” aicina uz sarīkojumu “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”, kurā ikviens aicināts uzvilkt tautas tērpu un kopīgi doties krāšņā gājienā līdz Brīvības piemineklim, LA.lv uzzināja tautas tērpu centrā.

“Aicinājums sagaidīt Latvijas simtgadi katram savā tautas tērpā ir palielinājis interesi par tautas tērpa darināšanu un valkāšanu. Lai iepazīstinātu ar latviešu tautas tērpu un tā valkāšanas tradīcijām, “Senā klēts” rīko pasākumu “Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai”. Tas plānots kā iedzīvotāju iesaistes akcija, kurā katrs aicināts uzvilkt savu latviešu tautas tērpu un kopīgi doties krāšņā gājienā cauri Rīgas centram, lai tā godinātu valsti Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā,” pauda “Senās klēts” dibinātāja Maruta Grasmane.

Uzvelkot tautas tērpu un dodoties kopīgā gājienā, katram tā dalībniekam ir iespēja demonstrēt savu piederību latviskajām vērtībām un vistiešāk un personiskāk iedzīvināt Latvijas simtgades saukli “Es esmu Latvija”, uzskata gājiena rīkotāji.

  • 4. maijā plkst. 12.30 sāksies pulcēšanās gājienam pa novadiem Rātslaukumā pie “Senās klēts”;
  • plkst. 13 sāksies gājiens pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim, ziedu nolikšana pie pieminekļa;
  • plkst. 14.30 notiks tautas tērpu parāde uz Vērmanes dārza skatuves. Muzicēs dūdu un bungu grupa “Auļi” un Latvijas radio tradicionālās muzicēšanas kopa “Burdons”.
LA.lv