Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
12. maijs, 2015
Drukāt

Uzziedot ievām, Siguldā sākusies vasaras tūrisma sezona

Foto -  Alberts Linarts, publicitātes fotoFoto - Alberts Linarts, publicitātes foto

Gaujas senielejā sagaidīts viens no pavasara krāšņākajiem notikumiem – ievu ziedēšana, kas piepilda mežmalas, upju krastus un dārzus ar ziedu rūgteno smaržu. Romantiskās dienas tradicionāli iezīmē vasaras tūrisma sezonas sākumu Siguldā, un šogad siguldieši gatavojas uzņemt vēl vairāk viesu nekā iepriekšējos gados, informē pašvaldībā.

Lai arī Sigulda ilgstoši uzskatīta par vienu no iecienītākajām tūrisma pilsētām Latvijā, to apmeklējošo tūristu skaits joprojām turpina stabili pieaugt. Pērn pilsētā viesojās par 10% vairāk tūristu nekā 2013.gadā, turklāt ceļotāji ierodas no aizvien tālākām zemēm. Pērn Sigulda uzņēma vairākus simtus indiešu, dienvidkorejiešu, austrāliešu, amerikāņu un kanādiešu.

Statistika liecina, ka iezīmējusies jauna tendence pilsētā pavadīt vairākas dienas. Vidēji viens tūrists 2014.gadā Siguldā pārlaidis pusotru nakti, bet ārzemju tūristi – gandrīz divas naktis. Kopējais pavadīto nakšu skaits pilsētā gada laikā pieaudzis par 32,4%. Tas izskaidrojams ar aizvien pieaugošo Siguldas izklaides iespēju klāstu.

«Ja pirms desmit gadiem bija pierasts, ka ārvalstu tūristi lielākoties apmetušies Rīgas viesnīcās un Siguldā ierodas uz vienu dienu, lai galvenokārt apmeklētu Turaidas pili, tad pēdējā laikā paradumi mainās. Viesi no ārzemēm pavada pie mums vairākas dienas un naktis, izbaudot Siguldas aktīvās izklaides iespējas un kafejnīcu piedāvājumu,» saka Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Ģeopolitisko notikumu dēļ ievērojami mainās arī tūristu etniskais sastāvs. Piemēram, šā gada pirmajos trīs mēnešos gandrīz uz pusi sarucis viesu skaits no Krievijas, bet vāciešu un britu skaits gandrīz dubultojies.

Pievienot komentāru

Kad un kāpēc sievietes sāka skūties? Mazs atskats vēsturē (1)Jā, sievietes to dara katru dienu, tomēr ne visas zina, kādēļ vispār sabiedrībā sievietēm ir pieņemts skūt, piemēram, paduses un kājas.
Draugiem Facebook Twitter Google+