Mobilā versija
+3.1°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
8. decembris, 2014
Drukāt

Uzzini, kāpēc kārtīgas angļu brokastis pasargā no liekā svara. (+Aptauja) (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kārtīgas brokastis angļu stilā aizkavē liekā svara veidošanos un kalpo aptaukošanās profilaksei, jaunā pētījumā apgalvo amerikāņu zinātnieki no Misūri universitātes.

Noslēpums ir tajā, ka pirmā maltīte, kuru veido desiņas, bekons, pupiņas un olas, satur daudz olbaltumvielu, kas smadzenēs paaugstina hormona dopamīna līmeni. Dopamīns atbild par labu pašsajūtu un regulē ēstgribu.

Novērots, ka cilvēki, kas izlaiž brokastīs vai brokasto “nepareizi”, dienā jūt lielāku izsalkumu un dienas laikā arī vairāk apēd. Tas skaidrojams ar pazemināto dopamīna līmeni, kuru viņi ar ēdiena palīdzību cenšas paaugstināt, lai instinktīvi uzlabotu garastāvokli. Rezultātā viņi pārēdas un iedzīvojas liekajā svarā.

Pētījumu amerikāņi veikuši, uzaicinot tajā piedalīties pusaudžu grupu. Rezultāti parādīja, ka respondenti, kuri neēda brokastis, bija vairāk tendēti uz aptaukošanos. Savukārt tie pusaudži, kuri ēda olbaltumvielām bagātās angļu brokastis, retāk pārēdās dienas laikā un nejuta lielu tieksmi pēc ēdiena.

Tāpēc neslinkojiet, lai pieceltos mazliet agrāk un pareizi pabrokastotu, bet, ja tomēr iznācis aizgulēties, var brokastis paņemt līdzi uz darbu.

Ekspresaptauja: Ko tu ēd brokastīs?

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un pašu veselīgāko, proti, augļus, ogas un dārzeņus aptaujā ir izlaiduši. Tos laikam “eksperti” nespēj iedomāties kā brokastu maltīti.

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+