Foto – LETA
Foto – LETA
Režisore Paula Pļavniece (no kreisās), dramaturgs Matīss Gricmanis, režisore un dramaturģe Inga Gaile, režisors Dāvis Auškāps un teātra producente Anna Zagorska piedalās preses konferencē, kurā informē par “Dirty Deal Teatro” jauno sezonu.

Uzzini, ko jaunajā sezonā gaidīt no “Dirty Deal Teatro” 0

Teātris “Dirty Deal Teatro” arī jaunajā sezonā paliks uzticīgs savam ceļam, proti, iestudēs oriģināldramaturģiju un darbus par sociālpolitiski aktuālām tēmām, kā arī piesaistīs drosmīgus māksliniekus, jaunajai sezonai veltītajā preses konferencē stāstīja teātra producente Anna Zagorska.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Savu jauno sezonu teātris atklās 22.septembrī Rīgas Vakara ģimnāzijā ar izrādi “Veiksmes akadēmija”. Izrādes režisore ir Paula Pļavniece, dramaturgs Matīss Gricmanis, bet lomas atveidos Artūrs Putniņš un Ance Muižniece. Jaunā izrāde tapusi projektā “Jaunie pieaugušie”, kurā izrādes tiek veidotas tā, lai tās būtu mobilas un viegli pielāgojamas. Šī cikla iestudējumu mērķauditorija ir skatītāji vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

Izrādes “Veiksmes akadēmija” komanda ir radījusi tādu mācību metodi, kas ļauj jebkuram cilvēkam stundas laikā mainīt savu dzīvi. “Veiksmes akadēmija” ir vienīgā mācību iestāde, kuru var pabeigt tik īsā laikā un kura sola, ka vairuma tās absolventu dzīve mainīsies. Apmācība ir vienkārša, to vada divi jauni aktieri, kuri agrāk savā profesijā jutās vīlušies. Viņi nespēja sasniegt tos panākumus, par kuriem sapņoja. Viņu privātā dzīve sāka pārvērsties par fiasko, un viņi sāka zaudēt ticību tam, ka dzīvē vispār ir veiksme, līdz viņi atrada viens otru un, sapratuši, ka nav vieni savos meklējumos pēc veiksmes un laimes, ieguva motivāciju izjautāt tos, kuri zina, kā būt veiksmīgam dzīvē. Viņi apkopoja gandrīz visas zināšanas, metodes un mācības par veiksmīgu un laimīgu dzīvi un, paņēmuši no tām esenci, izveidoja veiksmes formulu, kas ir “Veiksmes akadēmijas” apmācības pamatā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt novembrī pirmizrādi piedzīvos režisora Dāvja Auškāpa iestudētā izrāde “Tēvs varonis ’69”, kas veidota pēc Ingas Gailes lugas. Lugas autore stāstīja, ka luga nav autobiogrāfiska, bet tajā ir iekļautas dažas biogrāfiskas detaļas. Ideja par lugas rakstīšanu radusies pagājušā gada vasarā, pateicoties dzejniecei Liānai Langai. “Mans vectēvs strādāja Valsts drošības komitejā (VDK), un kādu dienu uz VDK tika aizvests mans tēvs. Šo notikumu izstāstīju Langai, un viņa, uzskatot, ka mans tēvs ir varonis, mudināja par šo tēmu uzrakstīt darbu. Lai arī man nešķita, ka tēvs ir varonis, nolēmu iedziļināties šajā tēmā,” atklāja Gaile.

Viņa skaidroja, ka par tēmu, kas skar VDK, vēlējusies runāt, jo aizvien vēl nav notikusi “čekas maisu” atvēršana, tādējādi sabiedrība aizvien vēl dzīvo melos. Gailes darbs aplūko valsts varmācību pret saviem pilsoņiem un arī varmācību, kas tiek piedzīvota tuvu ģimenes cilvēku attiecībās. Izrādes režisors piebilda, ka šī viņam bijusi jauna pieredze, jo viņš piedalījies arī lugas tapšanas procesā. “Strādājot pie šī darba, sapratu, ka čeka ir tā tēma, kurā īstenībā negribu iedziļināties, bet es esmu bijis spiests tajā iedziļināties,” sacīja Auškāps.

Izrāde “Tēvs varonis ’69” būs visai muzikāla, un mūzikas autors ir grupas “Carnival Youth” dalībnieks Aleksis Luriņš. Savukārt lomas izrādē atveidos Kaspars Zāle, Ruta Vītiņa, Reinis Boters un Anete Saulīte.

Decembra sākumā pirmizrādi piedzīvos izrāde “Kas notiks rītdien?”, kuras dramaturģisko pamatu veido četru dažādās pasaules vietās – Beļģijā, Sīrijā, Polijā un Latvijā – dzīvojošu cilvēku video dienasgrāmatas, kas radītas laika posmā no 2015.gada decembra vidus līdz šā gada jūnija beigām, vēstīja dramaturgs Jānis Balodis. Iedvesma veidot šo darbu dramaturgam radusies pagājušā gada novembrī, spēlējot izrādi “Nacionālais attīstības plāns” trīs dienas pēc teroraktiem Parīzē.

Savukārt pavasarī būs skatāma režisora Valtera Sīļa iestudētā izrāde “Nacionālists” – lugu patlaban vēl raksta dramaturgs Matīss Gricmanis. “Nacionālists” pašlaik ir tikai darba nosaukums, jo luga joprojām tiek rakstīta. Izrāde būs autobiogrāfisks stāsts. Tas būs stāsts par sabiedrības vairumam nepamanītu nacionālistu kustību. Šie jaunieši apvienojas, jo ir kritiski pret lielākās sabiedrības daļas atbalstīto politiku. Viņi kopīgi muzicē, rīko lāpu gājienus un apgūst militāro tuvcīņu. Negaidīti dažādu politisku sakritību dēļ šiem jauniešiem ir izdevība kandidēt Saeimas vēlēšanās un iespēja iekļūt parlamentā, lai realizētu savu – latviskā dzīvesziņā balstītu – politiku. Darbs būs autobiogrāfisks, jo pats Gricmanis, būdams 11.klases skolēns, iesaistījās nacionālistu kustībā. Laikā, kad partija “Visu Latvijai” pirmo reizi tika ievēlēta Saeimā, viņš kļuva par deputāta Imanta Parādnieka (VL-TB/LNNK) palīgu. “Tas būs mans stāts. Stāsts par jauniešiem un to, ka var mainīt lietas,” piebilda dramaturgs.

Reklāma
Reklāma

Teātra “Dirty Deal Teatro” producente informēja, ka jaunajā teātra sezonā skatītāji tiks iepazīstināti vēl ar diviem oriģināldramaturģijas darbiem. Viens no tiem būs “Vemšanas stāsti”, kas pievērsīsies alkoholismam Latvijā, bet otrs būs “Zvērīgā mīla”, kas stāstīs par cilvēku attiecībām ar mājdzīvniekiem.

Tāpat jaunajā sezonā tiks turpināts bērniem veltītais izrāžu cikls “Šmulītis”, kurā šoreiz top izrāde par nāves tēmu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.