×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Uzzini, kuras ir vismīļākās dziesmas par Latviju!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viktors Lapčenoks un Antra Stafecka

“Latvijas Avīze” sadarbībā ar Latvijas radio2 aicināja ikvienu piedalīties koncertprogrammas “Es savai Tēvzemei” veidošanā un balsot par savām mīļākajām dziesmām par Latviju.

Paldies vairāk nekā četriem simtiem interesentu, kas savu vērtējumu un tādējādi esam noskaidrojuši četras mūsu lasītāju un klausītāju iemīļotākās dziesmas, kas cauri gadiem dara mūs lepnus, bagātus un piederīgus Latvijai.

Par mīļāko dziesmu nominācijā – Dziesmas par Latvijas novadiem – pārliecinoši uzvarēja “Cielaviņa” (R.Pauls/L.Briedis)

par iemīļotāko dziesmu, kas veltīta kādai no pilsētām kļuvusi dziesma “Saldus saule”(Ē.Ķiģelis/M.Čaklais),

nominācijā – dziesmas par Latvijas upēm, ezeriem un jūru uzvarēja “Nakts dziesma” (R.Pauls/J.Anerauds),

bet dziesma numur viens kategorijā par Dzimtenes mīlestību ir “Tik un tā” (U.Stabulnieks/M. Zālīte).

“Mums ir svarīgi uzzināt klausītāju viedokli un liels paldies visiem balsotājiem. Jāsaka gan, ka rezultāti mūs nepārsteidza, jo visas uzvarētājdziesmas arī ir ļoti pieprasītas mūsu radiostacijā. Un balsojums apliecinājis, ka “īstas vērtības nemainās”. Un skanīgas un patriotiskas dziesmas mūsu valstī ir Vērtība!”, vērtējot aptaujas rezultātus saka Armīns Ronis, Latvijas radio2 direktors.

Arī mēs, laikraksta “Latvijas Avīze” veidotāji priecājamies gan par lasītāju atsaucību, gan par rezultātiem. “Arī mūsu himna šoruden ir Ulda Stabulnieka “Tik un tā”. Oktobrī komponists būtu svinējis savu septiņdesmito dzimšanas dienu,bet diemžēl viņa vairs nav mūsu vidū. Taču dziesma joprojām ir aktuāla, cilvēku mīlēta un ļoti, ļoti klausīta,” vērtē “Latvijas Avīzes” galvenā redaktore Linda Rasa.

Jau 6. novembrī ar koncertu Ogres kultūras centrā savu tūri uzsāks koncertprogramma “Es savai Tēvzemei”. Koncertā skanēs Latvijas mīlestības dziesmas pāri gadiem un novadiem. Protams, īpaši izceļot aptaujā uzvarējušās dziesmas. “Nakts dziesmu” koncertā dziedās Viktors Lapčenoks duetā ar Antru Stafecku. Lūk, ko par šo dziesmu saka pats mākslinieks: Šī lieliska dziesma ar skaistu tekstu un kolosālu melodiju. “Nakts dziesmu” Raimonds Pauls uzrakstīja kinofilmai „Melnā vēža spīlēs”, kurā to manā un Noras balsī dziedāja Lilita Ozoliņa un Uldis Dumpis. Balsu tembri bija ļoti līdzīgi, un to, ka patiesībā dziedam mēs ar Noru, ievēroja tikai mūsu daiļrades labi pazinēji. Pēc filmas iznākšanas tā skanēja vai katrā koncertā. Ļoti priecājos, ka balsotāji to ir novērtējuši. Man pašam būs ļoti interesanti, nešaubos, ka arī klausītājiem.

Savukārt dziesmu “Saldus saule” koncertā izpildīs īstens kurzemnieks Andris Ērglis: “Vispirms jau šī dziesma saistās ar izcilo mūzikas autoru un spilgto „Līvu” personību, saldenieku Ēriku Ķiģeli, kurš nāk no Saldus, un tikai krietni vēlāk tika iedzīvojies Liepājā. Saldus Saule ir tāda kā Saldus neoficiālā himna, un visi saldenieki un vispār kurzemnieki šo dziesmu zina un uzskata par savējo. Arī manas saknes nāk no Saldus puses. Līdz pat 6 gadu vecumam dzīvoju Jaunlutriņos pie savas mīļās un lieliskās omītes Birutas Ērgles, esmu beidzis Saldus mūzikas skolu. Man šī dziesma uzjunda bērnības atmiņas, sauli un pirmās nopietnās mūzikas gaitas, jo izaugsmes gadi notika tieši Saldū.

Esmu ļoti pateicīgs liktenim, ka tieši šī dziesma atradusi mani, vai arī es viņu? Ļoti priecājos par dziesmas „Saldus saule” uzvaru, tā ir Kurzemes un visas Latvijas dziesma.”

Kā solīts – astoņi laimīgie balsotāji, ko noteicām lozējot, balvā saņem 2 ielūgumus uz koncertu, kā arī Daigas Mazvērsītes grāmatu “Uldis Stabulnieks. Tik un tā”. Balvas saņems Līga Zemberga, Aija Dzintra, Ivars Cauka, Dzintra Jēgerte, Ilona Balode, Anita Sausiņa, Edgars Šenbergs un Zaiga Gavrilova . Par balvu saņemšanu ar uzvarētājiem sazināsimies personiski.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+