×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Uzzini par izglītību ārzemēs!

Vairāk nekā 60 dalībnieki, kuri pārstāvēs pāri par simts mācību iestādēm, būs sastopami lielākajā specializētajā ārvalstu izglītības izstādē Baltijā “Starptautiskās izglītības dienas 2012”.

 

Izstādi organizē “Baltic Council for International Education” ar izglītības aģentūras “Meridian group” atbalstu, un tā notiks 17. martā no pulksten 10 līdz 18 Rīgā, Elizabetes ielā 55, “Radisson Blu Hotel Latvia”. Izstādē piedalīsies valodu skolas, prestižas angļu privātskolas, koledžas un universitātes no dažādām valstīm – Dānijas, Lielbritānijas, Krievijas, Šveices un citām.

Pirmo reizi izstādē būs stends 21 universitātei no Ķīnas Tautas Republikas un Ķīnas stipendiju padomei, kas ik gadus Latvijas studentiem piešķir piecas stipendijas studijām Ķīnā.

Ieeja izstādē bez maksas. Vairāk informācijas: www.balticcouncil.org

 

Pieredze

Kāpēc studējat ārzemēs, 
un kā jums tur klājas?

Daņila Klimenkovs: “Studēju Dienviddānijas universitātē kopš 2010. gada septembra. Pirms tam divus gadus studēju Rīgas Tehniskajā universitātē uzņēmumu vadību, un mācīties nebija interesanti, jo jutu, ka sniegtās zināšanas neatbilst reālajai dzīvei. Nolēmu studēt ārzemēs. Dāniju izvēlējos tāpēc, ka tur mācības ir bez maksas. Iztikai gan nepieciešami vismaz 350 līdz 400 lati. Taču man izdevies atrast šofera darbu. Strādāju tikai ap 30 stundām mēnesī, bet iztikai pietiek. Jāsaka gan, ka ārpus Kopenhāgenas nav viegli atrast darbu, ja nepārvaldi dāņu valodu, tomēr iespējams tas ir. Dānijā studēju programmā “Informatīvās tehnoloģijas ekonomikā”. Mani pārsteidza, ka, uzsākot studijas, katrs students saņem klēpjdatoru. Studijās to izmantojam ļoti daudz, piemēram, apgūstam datorā lietojamās grāmatvedības programmas. Uzskatu, ka te gūstu tieši to informāciju, kas būs vajadzīga dzīvē.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+