×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Vāc līdzekļus latviešu valodas stundām emigrējušo ģimeņu bērniem (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrība “Nacionālo uzņēmēju padome” atvērusi ziedojumu kontu, lai vāktu līdzekļus latviešu valodas mācību stundu nodrošināšanai emigrācijas latviešiem.

Tas darīts, jo Izglītības un zinātnes ministrija nevarot budžetā atrast finansējumu, lai Lielbritānijā un Īrijā dzīvojošām ģimenēm nodrošinātu vietējās skolās latviešu valodas apmācību.

“Mēs to darām, jo izjūtam atbildību par Latvijas nākotni – valoda ir mūsu bagātība, kods, ar kura palīdzību nākamajām paaudzēm nododam informāciju par savu latvietību, kas nav tulkojama svešvalodā. Mūsu tautieši ārzemēs, Latvijas pilsoņi, ir kvalificējami kā diaspora, par kuras atbalstu jālemj atsevišķi, un mēs nešaubāmies par šādas palīdzības nepieciešamību,” paziņojumā medijiem uzsver biedrības valdes priekšsēdētājs Oskars Dzirkalis.

“Firmas.lv” datubāzē teikts, ka biedrība “Nacionālo uzņēmēju padome” dibināta 2013.gada decembrī. Tās amatpersonas ir Dzirkalis un Elīna Aupe.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kārtējais teātris. Jeb nu kāds grib uz ziedojumu rēķina iedzīvoties. Kurš gribēs, pats iemācīs saviem bērniem valodu, bet kas negribēs, arī tajās latviešu skolās nelaidīs.

  2. lai labāk vāc līdzekļus angļu valodas stundām vēl neemigrējušo ģimeņu bērniem!

  3. Neviens neko neprasa. Dzīvoju Īrijā pagaidām, strādāju latviešu svētdienas skolā.Ja te kāds grib bērnus izglītot, līdzekļus vienmēr atrod. Šejienes latvieši neko neprasa. Drīzāk jāpēta, kas tā par organizāciju un kam patiesībā vāc.

  4. Brīnums gan, gādas grāmatas? Muļķi, emigranti paši gadājuši, ne tikai grāmatas, bet radijuši un uzturējuši skolas, korus tēatrus, un arī sportu. Pie tā paša paši dzīvodami muižās, kadas stulnie maskaļi savā mūža nav ni redzējuši, ne saprot par ko runā.
    Sitiet maskaļus.

  5. Kauna nemaz nav! Šeit tik daudz bērnu, kas ir nabadzībā, jo vecāki Latvijā nevar nopelnīt savu bērnu izglītošanai, bet mēs ziedosim “nabaga” emigrantiem. Emigrējāt, nu un dzīvojat kā protat.

  6. Bet viņiem tak tajās ārzemēs tiiiiik labi iet,kā viņi visi tur stāsta,lai paši pērk 😀 😀 😀 Sēz tik tur un sludina,kāda te iekš LV ir sūda bedre.

Draugiem Facebook Twitter Google+