Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Sestdiena, 3. decembris, 2016
9. augusts, 2016
Drukāt

Vāc liecības par Pilsrundāles Sudmalu kapos apbedītajiem

Foto: Rundāles novada domeFoto: Rundāles novada dome

Septembrī pie Sudmalu kapiem Pilsrundālē plānots uzstādīt informatīvu plāksni ar kapos dusošo varoņu likteņstāstiem – cilvēkiem, kuri bijuši saistīti ar mūsu valsts izveidi, tās attīstību un izaugsmi, LA.lv uzzināja novada domē.

Jau šobrīd interesentu grupa, kurā apvienojušies novada jaunieši un seniori, projekta “Mēs esam TE.LV” ietvaros veikuši kapu apsekošanu un pieejamās informācijas apkopošanu no kapu plāksnēm un pieminekļiem. Tā kā daudzviet uzraksti ir nodiluši, nav salasāmi, vai vispār iztrūkst informācijas par konkrētajā vietā apglabāto personu, ir apgrūtināta datu ievākšana.

Ikviens novada iedzīvotājs, interesents aicināts iesaistīties projektā, līdz 30. augustam sūtot domes sabiedrisko attiecību daļai informāciju par sev piederīgajiem tuviniekiem Sudmalu kapos, to likteņstāstiem.

Šobrīd zināms, ka Sudmalu kapos uzstādīta piemiņas zīme Fridriham Vesmanim – viņš bija ne tikai zvērināts advokāts, Jelgavas apgabaltiesas loceklis, bet arī Jelgavas pilsētas galva, Tautas un Satversmes sapulces loceklis, senators, Pirmās Saeimas deputāts un priekšsēdētājs, Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais ministrs pie Viņa Majestātes Lielbritānijas karaļa, apbalvots ar Triju Zvaigžņu II šķiras ordeni.

Kapos apglabāti divi Lāčplēša kara ordeņa kavalieri – Pēteris Doriņš un Jānis Žanis Vīksne, vairāki latviešu strēlnieki, 1905. gada revolūcijas aktīvs dalībnieks Žanis Skujenieks, kā arī nopelniem bagātais kordiriģents un mūzikas skolotājs Kārlis Hammers.

Pievienot komentāru

Aukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības; sestdien stindzinās pat -16 grādu salsAukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības, bet vēl vairāki simti ar ķermeņa atdzišanu nonākuši slimnīcā, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Draugiem Facebook Twitter Google+