×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
14. maijs, 2017
Drukāt

Vāc parakstus Atmodas pieminekļa celšanai Brīvības bulvārī (21)

Foto: LETAFoto: LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai Brīvības bulvārī, Rīgā, celtu Brīvības atgūšanas jeb Atmodas pieminekli.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Gunārs Bremanis.

Viņš ir pārliecināts, ka ar likumu būtu jārada garantija, ka Brīvības bulvāra galā, iepretī Ministru kabineta ēkai, kā pastāvīga objekta vieta tiktu paredzēta Atmodas jeb Brīvības atgūšanas piemineklim. Iniciatīvā uzsvērts, ka līdz tā celšanai tur pieļaujama tikai pagaidu objektu atrašanās. Bremaņa ieskatā šī likuma nozīme būs garantija, ka šajā vietā netiks uzcelts kāds cits pastāvīgs objekts, turklāt šis likums jau došot pozitīvu vērtējumu, atzinību mūsu pirmskara perioda valsts vadītājiem, vēl pirms pieminekļa tapšanas.

Bremanis rosina ar likumu noteikt, ka, valsts finanšu situācijai uzlabojoties, šajā vietā uzceļams ar Brīvības pieminekli stilistiski saskaņojams piemineklis, kas veltīts Latvijas valsts neatkarības atgūšanai, kas vienlaicīgi būtu arī piemineklis Latviju oficiāli prezentējušām personībām – pirmskara laika Latvijas valsts prezidentiem Jānim Čakstem, Gustavam Zemgalam, Albertam Kviesim un Kārlim Ulmanim, kā arī Konstantīnam Čakstem kā simboliskam Latvijas prezentētājam okupācijas laikā.

Iniciatīvas autora ieskatā piemineklim jābūt īsākam par Brīvības pieminekli. Bremanis norāda, ka likumam nebūtu jānosaka termiņi, bet finansējums, lai daļēji segtu izdevumus, būtu jāparedz, kad valsts budžetā gada griezumā būs izveidojies pārpalikums. Pārējo summu Bremaņa ieskatā saziedotu tauta. Finansējuma apmēru noteiktu konkursa kārtībā pieņemta projekta tāme.

Ar šo likumu Latvijas sabiedrība apliecinās vēlmi un gribu godināt savu valsti un tās līderus kā pirmskara periodā, tā arī okupācijas mijkrēslī, uzsvēra Bremanis, piebilstot, ka pieminekļa uzcelšana “uzskatāmi demonstrēs, ka neatkarību atguva 1918.gadā dzimusī Latvija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Lielākais piemineklis ir izbērtie čekas maisi – tas traucē , tas ļoti traucē. Izber un sāc! Tikai bailes bērt – izbirs daudzi ”varoņi” un tad noskaidrosies, kāpēc tā darīja , ka 26 gadus mīcamies pa purvu un purva kūdru nerok Siguldā ar tiesas spriedumu, bet sēž lielamatos…
  Skaidroju – nav bjušo čekistu.
  Laikam tikai 2 ir to atzinuši un tie ir šodienas goda vīri par savu saišu saraušanu ar šo ”kantori”.

 2. Vieta ar ļoti sliktu auru! Bet vispirms jau jauzceļ piemineklis Gunāram Astram un tad uz Atmodu!

 3. Vispirms ir janovac okupantu phalus Pardaugava un jasagatavo lopu vagoni transportam austrumu virziena ,un tad saksim celt piemineklus.

 4. Kad tiks ieveroti,un izpilditi,Starptautiskie likumi par okupacijas seku likvidesanu,ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem,tad ari vares celt Brivibas atgusanas pieminekli.Pagaidam vel musu Tevzemi un Dzimteni brada okupantu ordas ar saviem atbalstitajiem.

 5. Vieta,protams, ir piemineklim piemērota,bet ļoti jau nu negribētos tur redzēt latviešu padomiskās tēlniecības paraugu, piemēram bronzā kaltu Īvānu ar Austrumu virzienā izstieptu dūri. Tad jau labāk tur kādu ozolu iestādīt. Tad, protams, tas nenotiktu ātri, bet pēc gadiem 50 būtu tāds piemineklis ka prieks.

 6. kad pūcei aste ziedēs Atbildēt

  ” …valsts finanšu situācijai uzlabojoties… “

 7. lai Maskava dod betonu un naudu !

 8. Džex kautko sapīpējies, Tur jau nav vietas un nafig viss centrā. Atmoda sākās Arkādija parkā, ar VAK sapulcēm, kur tgd miskaste un krievu dzerstiņa vieta. Mož izejam savā domāšanā ārpus centra… Ja gribam ko jaunu

 9. Tad drīzāk jābūvē pieminekli Latvijas nodevējiem, kuru rīcības rezultātā šeit joprojām atrodas okupantu atvases ar šīs valsts pilsonību apliecinošiem dokumentiem, pusmiljons ekonomisko bēgļu un izlaupīta, parādos iedzīta Latvijas valsts no kuras drīz būs palicis tikai nosaukums (tas saistībā ar sačakarētās izglītības sistēmas degradēto jaunatni, kurai veiksmīgi ieaudzināts neatdzīt savas saknes).

 10. Dajoš piemiņekli , vperjod , ..!

 11. Kārlis Ulmanis ir latgalīšu īnaidnīks i mes nikaidu Ulmaņa vuordu tur nagrybam redzeit. Dreižuok, kai saceja Mūrniece, gūdu juoatdūt okopeituos Latvejis Republikys Prezidentam trymdā – bīskapam Jāzepam Rancānam!

 12. Latviešu tautas atmoda notika 19. gadsimtā. Pieminekli vajag komūnisma/krievu imperiālisma upuriem.

 13. He , he. Tajā vietā varētu būt maziņš kremlītis ar uzrakstu > LR rest in peace

 14. Dusosà skaistule Atbildēt

  Nez,kurs ta bùtu atmodies?Ta jau jàieprojekté ar visu gultu un naktsvàzi zem tàs.

 15. Padomju Latvijas atrauga , piemineklis t.s. Atmodai.

 16. Var teikt tiešāk – Ļeņina pieminekļa vietā.

 17. Daudz prāta jau nevajaga, lai sāktu parakstu vākšanu, jo duraki jau vienmēr atradīsies. Ja pieminekli uzcels tajā vietā, tad tas tur tā vientuļš arī stāvēs kā Iļjičš. Ne tur sapulcēties ne bērnus pievest. Un vieta pati par sevi “ļoti daiļrunīga”. Kurš tad būs tas Iļjiča pēcnācējs? Vai kāds no tiem, kuri klusēja vai Mavriks?

 18. pilnigi esmu pret — šadu akciju.maksligi izveidotu pec tik daudziem gadiem ,kad latviesu tauta ir lielaa emigraacijaa ,atmoda nav norikusi manaa skatijumaa ,…….novaacot vienu pieminekli TUR nu jau otru melkee kur statiit ..cinoet latviju un latvijas tautau

Draugiem Facebook Twitter Google+