×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Vāc parakstus gan par Uzvaras pieminekļa demontāžu, gan saglabāšanu

uzvaras_piemineklis

Pirms 9.maija interneta vietnē “peticijas.com” tiek vākti paraksti gan par pieminekļa “Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” demontāžu, gan par tā saglabāšanu.

Petīciju “Aizvākt Uzvaras pieminekli un aizliegt komunistu simbolus” parakstījuši 1759 cilvēki. Petīcija izveidota 25.februārī, un tās autors izvēlējies palikt anonīms, norādot, ka diskusijās par petīciju saklausījis draudus savai dzīvībai.

“Ja atkritumu poligoni to [Uzvaras pieminekli] atsakās uzņemt, tad vienīgā piemērotā vieta šim stabam ir uz Latvijas-Krievijas robežas kā robežstabam,” teikts petīcijā, kuras parakstītāji arī atbalsta saukt pie kriminālatbildības padomju simbolu lietotājus un komunistiskā režīma noziegumu noliedzējus un slavinātājus.

Savukārt 19.martā kāds Aleksandrs Prokopenko gan krievu, gan latviešu valodā izveidojis petīciju “Atstāt Uzvaras pieminekli!”, kuru parakstīt paguvuši jau 1278 cilvēki. “Mēs parakstāmies un gribam, lai Uzvaras piemineklis būtu atstāts! Tā ir piemiņa mūsu Otrā pasaules kara veterāniem!” teikts petīcijā, kurā atgādina, ka katram cilvēkam ir tiesības atcerēties savus karā kritušos radiniekus.

LETA jau ziņoja, ka minētajā interneta vietnē tika vākti paraksti arī petīcijām gan pret leģionāru gājienu Rīgā, gan par latvisku Latviju. Petīcijas ievietot un tās parakstīt vietnē “peticijas.com” var ikviens interesents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+