Latvijā
Sabiedrība

Vāc parakstus Garbara aizstāvībai, izmantojot administratīvos resursus5


Iekšējās drošības biroja sāktajā kriminālprocesā aizturētais bijušais Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars tiek konvojēts uz Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēdi drošības līdzekļa izskatīšanai.
Iekšējās drošības biroja sāktajā kriminālprocesā aizturētais bijušais Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars tiek konvojēts uz Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēdi drošības līdzekļa izskatīšanai.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jau vairākas dienas Valsts robežsardzē tiek vākti paraksti tās bijušā priekšnieka – ģenerāļa Normunda Garbara – aizstāvībai, un šī parakstu vākšana notiek ar robežsardzes vadības atbalstu, izmantojot administratīvos resursus.

Saskaņā ar oficiālo skaidrojumu “Valsts robežsardze ir sagatavojusi bijušā Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Normunda Garbara raksturojuma tekstu, zem kura ir iespēja parakstīties ikvienam robežsargam vai darbiniekam.

Parakstīšanās ir brīvprātīga – parakstās tikai tie, kuri piekrīt raksturojuma tekstam”.

Taču viss šis “brīvprātīgais atbalsta pasākums” bijušajam robežsardzes priekšniekam, kurš daudziem par pārsteigumu šā gada sākumā pēkšņi devās izdienas pensijā un kuram tagad tiek inkriminēta krāpšana un dienesta pilnvaru pārsniegšana saistībā ar mahinācijām austrumu robežas izbūves darbos, notiek, tiešā veidā izmantojot robežsardzes administratīvos resursus.

“Normunda Garbara raksturojuma tekstu sagatavoja Valsts robežsardzes (VRS) Galvenās pārvaldes Personāla pārvalde. Iespēju arī ārpus Rīgas parakstīt raksturojuma tekstu organizē Valsts robežsardzes vadītāja palīgs, nosūtot to elektroniski Valsts robežsardzes teritoriālajām struktūrvienībām. Parakstītie raksturojuma teksti tiek nogādāti atpakaļ Rīgā ar elektroniskā pasta starpniecību vai atvesti līdz ar citiem dokumentiem, kur tos VRS vadītāja palīgs apkopo un nodod N. Garbara aizstāvjiem,” atzīst Valsts robežsardze.

Robežsardzes vadība gan neatklāj to, cik parakstu šādā veidā ir izdevies savākt, jo “netiek uzskaitīts, cik un kuri no Valsts robežsardzes personāla ir parakstījušies. Parakstītie raksturojuma teksti tiek iesniegti aizstāvjiem”. Arī pats Personāla pārvaldes sagatavotais N. Garbara raksturojums netiek publiskots.

Kā zināms, aizvadītajā nedēļā Iekšējās drošības birojs kriminālprocesa ietvaros aizturēja Valsts robežsardzes un būvkompānijas “Igate” amatpersonas.
Saistītie raksti

Viņi aizturēti aizdomās par noziegumiem būvniecības procesos, kas veikti robežsardzes un uzņēmuma noslēgto iepirkuma līgumu ietvaros par Latvijas un Krievijas robežas joslas infrastruktūras izbūvi un Latvijas un Baltkrievijas robežu ierīkošanu. N. Garbaram inkriminē krāpšanu un dienesta pilnvaru pārsniegšanu.

Pēc tam tagadējais Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts, kurš pērn iespējamo noziedzīgo darbību laikā bija N. Garbara vietnieks, publiski paziņoja, ka “visa šī situācija nav viennozīmīga” un ka sabiedrību vajadzētu informēt tikai tad, kad lietu nodod tiesai.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Cīņa par klientiem turpinās: lidosta “Rīga” ziņo policijai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča sekos Vācijas palamenta praksei un aicinās seniorus uz atvērto durvju dienu Saeimā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Bērnu saindēšanās Siguldā. Jaunākā informācija 1
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
39 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Lielbritānijā dzīvojošie tautieši, brauciet mājās!
6 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda