×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Vāc parakstus, lai aicinātu valdību veidot ilgtermiņa plānu Stūra mājas saglabāšanai (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” tiek vākti paraksti, lai aicinātu valdību veidot ilgtermiņa plānu Stūra mājas saglabāšanai Rīgā.

Parakstu vākšana sākta 13.augustā, un pašlaik to atbalstījuši 64 cilvēki.

Kā iniciatīvas autors portālā norādīta Aija Ingrīda Abene, kura iniciatīvas pieteikumā norādījusi, ka, saglabājot Stūra māju, vēlas papildināt sabiedrības zināšanas par Latvijas vēstures “tumšajām lapaspusēm”.

Iniciatīvas mērķis ir aicināt valdību izveidot ilgtspējīgu, ilgtermiņa plānu Stūra mājas kā vēsturiskas liecības saglabāšanai, sadarbojoties ar Rīgas domi, privātiem uzņēmumiem un nevalstiskām organizācijām. Abene uzsvērusi nepieciešamību turpināt nodibinājuma “Rīga 2014” izveidotās ekspozīcijas, kas liecina par šīs mājas lomu Latvijas un Eiropas cilvēces vēsturē.

Jau ziņots, ka Stūra mājā pašlaik ir izvietots projekts “Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014”, tomēr tematiskās līnijas “Brīvības iela” kurators Gints Grūbe jau ir norādījis uz nepieciešamību tikt skaidrībā par to, kas notiks ar ēku pēc ekspozīcijas noslēguma.

Grūbe norādīja, ka tas būs jautājums “ne tikai par kalendāriem plāniem vai nekustamā īpašuma funkcionalitāti”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts “Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014″ar piecām tematiskajām izstādēm, ekskursijām gida pavadībā, konferencēm, diskusijām, koncertiem, semināriem ir viens no vērienīgākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem.

No maija līdz oktobrim apskatot ekspozīciju, ikviens var mēģināt rast sev atbildes uz 20.gadsimta Eiropas vēstures uzdotajiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu ko,rakstnieki un kultūras darbinieki,vāciet parakstus,reiz ar NATO bāzi nekas nesanāca.

  2. Par „Stūra mājas” likteņa diviem variantiem. Pirmais. Saglabāt, uzturēt kārtībā, kāda tā bija okupācijas laikā. Piešķirt tai nacionālās nozīmes pieminekļa statusu. Otrais variants. Nojaukt kā Skrundas lokatoru, šajā nelaimes vietā neko vairs nebūvēt, bet iekārtot zaļu kapsētas tipa laukumu un to uzturēt sakoptu par svētu piemiņu patriotiem, lai nekad šajā namā neatrod vietu kādi citi okupanti.

Draugiem Facebook Twitter Google+