×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Vāc parakstus, lai Uzvaras parkā izvietotu informatīvus plakātus par kara periodu Latvijā (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Svinības par godu Uzvaras dienai.

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai Uzvaras parkā, Rīgā, izvietotu informatīvos plakātus, kuros tiktu atainots faktos balstīts vēsturisks atstāstījums par visu kara periodu Latvijā.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Roberts Ceruss. Iniciatīvu plānots iesniegt Rīgas pieminekļu aģentūrā.

Viņš norādīja, ka pašlaik Uzvaras parks un tajā esošais Uzvaras piemineklis ir sabiedrību dalošs elements, kura esamību neatbalsta vismaz 10 000 Latvijas republikas iedzīvotāju, par ko liecina iepriekšējā iniciatīvā savāktie paraksti. Taču reizē to kā kultūrvēsturiski svarīgu mantojumu uzskata Latvijas mazākumtautību kopienas pārstāvji.

Šīs iniciatīvas autors, vadoties pēc Kultūras ministrijas 2011.gada noteiktajām 2012.-2018.gadu identitātes un sabiedrības integrācijas pamatnostādnēm, aicina izmantot Uzvaras pieminekļa laukumu, lai informētu mazākumtautību pārstāvjus par faktos balstītu Latvijas vēsturi Otrajā pasaules karā, sākot no Molotova Ribentropa pakta parakstīšanas līdz Padomju Savienības un Vācijas pārstāvju parakstītā miera līguma 1945.gada 9.maijā (pēc Maskavas laika).

Iniciatīva aicina uz informatīvu plakātu izvietošanu pie Uzvaras pieminekļa pakājes, kas dokumentēs hronoloģiskā secībā uz faktiem balstītu vēsturisku atstāstījumu par visu kara periodu Latvijā, kas, nediskriminējot un necenzējot, balstoties uz etnisko piederību vai nacionālo identitāti, vēstītu par minētajiem notikumiem. Uz šiem plakātiem būtu jāizvieto informācija, kas saistīta, piemēram, ar Padomju Savienības un Nacistiskās Vācijas okupāciju, Padomju un “Waffen SS” Latviešu divīzijām, karadarbības sekām Latvijā un Holokausta norisi Latvijā.

Plakātus būtu jāizveido latviešu, krievu, angļu un vācu valodā.

Iniciatīvas iesniedzējs pārliecināts, ka informatīvo plakātu izveide centralizēs informāciju par Otrā pasaules kara norisi publiski izmantotā vietā un reizē kalpos kā sabiedrību vienojošs kultūrvēsturisks ieguldījums, kurš neizcels viena etnosa vērtību pār citiem, bet faktoloģiski norādīs uz Latvijas pieņemto vēsturi, kura nebalstās uz Padomju Savienības izveidoto vēstures mītu.

Plakāti informēs mazākumtautību pārstāvjus par latviešu tautas izpratni par vēsturi, bet reizē neliegs mazākumtautību pārstāvjiem svinēt sev un savām ģimenēm svarīgus svētkus, uzskata Ceruss.
Kā ziņots, “Manabalss.lv” iepriekš savākti aptuveni 12 000 parakstu par vēsturiskā Uzvaras parka atjaunošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pilnīgas muļķības, kādi uzraksti, kāda informācija, Latvijā no PSRS laikiem ir palikuši 20000 padomju armijnieki kam lika palikt padomju vara, šiem armijniekiem ir ģimenes un bērni, armijnieks savu atvasi ir skolojis pa savam, viņiem ir sava vēsture ko sencis armijnieks ir ieborējis tā arī ir vēsture, ru armijnieks māca saviem bērniem būt agresīviem, te arī rodas zombētie, sava galva viņiem nav, armijnieku pēcteči arī ir un būs zaļie kas izies uz provokācijām.

 2. Lienoša
  OKUPĀCIJAS
  NOLIEGŠANA !!!

 3. Kaut kādi āksti bez realitātes izjūtas un atbildības sajūtas! Tas Pārdaugavas biedēklis un tas , kas pie tā notiek, nepatīk nevienam normālam latvietim un ne tikai latvietim. 90 – to gadu sākumā to varēja un vajadzēja nojaukt. Taču tagad tas praktiski ir neiespējami. Var jau visādus parakstus vākt, tagad – IRT laikmetā – tas nav sarežģīti. Taču patreizējā situācijā saasināt attiecības ir ĻOTI bīstami! Vai Igaunijas piemērs ar apbedījumu pārnešanu , kur gan krievu mazāk, gan tie visumā ir lojālāki (precīzāk – bija lojālāki), gan Krievija vēl nebija tik agresīva – tiešām neko nemāca?! Es pat neizslēdzu, ka tās parakstu vākšanas ir tīša provokācija. Varbūt arī, ka tā nav, taču galēja bezatbildība noteikti. Lai paliek krieviem viena vieta, kur pulcēties dažas reizes gadā un veikt savus rituālus. Mums ir Brīvības piemineklis un citas svētas vietas. Nevajag traucēt vienam otru! Patreiz tas ir pat bīstami!

  • kur pulcēties ir atvēlēta 1/6 daļa no visas pasaules sauszemes un nav absolūti nekādas vajadzības labiekārtot vēl tādu vietu tajā mazajā zemes pleķītī,kurā mīt latvieši.Baurot Rossija Rossija viņi var mierīgi savā Sarkanajā laukumā.

 4. Nevis par kara, bet par okupācijas periodu. Ar PSRS pastrādātajiem noziegumiem.

 5. Pie esoša pieminekļa jāizvieto informatīvie materiāli latviešu,krievu,angļu,vācu valodā par visu Latvijas okupācijas vēsturi un šī pieminekļa vēsturi šajā sakarībā.Rīgas mērs varētu parādīt iniciatīvu un izdarīt to pēc iespējas ātrāk,noņemot aizdomas par okupācijas noliedzēju atbalstīšanu.

 6. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Latvijā dzīvojošie krievruņu okupanti un krievruņu kolonisti nav mazākumtautība!
  Pārdaugavā esošo un okupācijas armiju slavinošo stabu ir jānojauc!

  • Tieši tā, ar tādu plakātu izvietošanu tikai mēģinās noklusināt arvien pieaugošo prasību nojaukt okupantu pieminekli.

   • Izvietosim ar vēsture līecībām par okupantu pastrādātajiem nežēlīgajiem noziegumiem. Tad visa pasaule redzēs….

  • Хрена тебе лысого, придурок! Ну какой ты русский? Ты полный мудак!

Draugiem Facebook Twitter Google+